Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-04-30, 17:16 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza osoby niewidome lub słabowidzące na zajęcia edukacyjne pn. „Sensoryczna wieś opolska”

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu zaprasza osoby niewidome lub słabowidzące na zajęcia edukacyjne pn. „Sensoryczna wieś opolska” [źródło: http://www.opole.pl/muzeum-wsi-opolskiej/]
Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu zaprasza osoby niewidome lub słabowidzące na zajęcia edukacyjne pn. „Sensoryczna wieś opolska” [źródło: http://www.opole.pl/muzeum-wsi-opolskiej/]
To propozycja adresowana do osób niewidomych, ociemniałych i słabowidzących z województwa opolskiego. Jej celem jest wyrównywanie szans tych osób w dostępie do kultury. Muzeum Wsi Opolskiej (w partnerstwie z Fundacją „Szansa dla Niewidomych” i Chorągwią Opolską Związku Harcerstwa Polskiego) po raz kolejny angażuje się w przedsięwzięcie pod nazwą "Sensoryczna wieś opolska – gość z dysfunkcją wzroku w muzeum". To kontynuacja działań realizowanych w 2018 roku, którym także Radio Opole patronowało.

Przedsięwzięcie obejmuje m.in. zajęcia edukacyjne: studyjne zwiedzanie muzeum oraz warsztaty hortiterapii (terapii ogrodniczej) z elementami arteterapeutycznymi (warsztatami plastycznymi). Zajęcia skierowane są do 10-osobowych grup zwiedzających z dysfunkcją wzroku. Planowane są w maju, czerwcu i we wrześniu. W ramach zajęć uczestnicy zwiedzą ekspozycję muzealną oraz wezmą udział w warsztatach ogrodniczych. Szczegółowe informacje o tym, jak się na takie zajęcia zapisać można znaleźć poniżej.


Dla potrzeb osób z dysfunkcją wzroku wyznaczona zostanie ścieżka edukacyjna oparta na wykorzystaniu zmysłów dotyku, słuchu, węchu i smaku w interpretacji i prezentacji ekspozycji muzealnej w muzeum na wolnym powietrzu. Zastosowane zostaną rozwiązania umożliwiające niewidomym samodzielne poruszanie się po ekspozycji muzealnej, a pracownicy muzeum oraz wolontariusze zostaną przeszkoleni, by móc prawidłowo komunikować się z osobami niewidomymi, opracowane zostaną opisy audiodeskryptywne ekspozycji muzealnej, termoformowane tyflografiki i ogródek sensoryczny.

Terminy:
maj - zakładanie przydomowego ogródka
4.05.2019
czerwiec - zajęcia edukacyjne
3.06.2019/10.06.2019/17.06.2019/24.06.2019
wrzesień - zajęcia edukacyjne
9.09.2019/16.09.2019/23.09.2019/30.09.2019

Zapisy:
Zapisy na zajęcia edukacyjne prowadzi Fundacja Szansa dla Niewidomych w Opolu:
tel. 692 451 051, e-mail: opole@szansadlaniewidomych.org

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela Dział Udostępniania i Edukacji Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, tel. 77 457 23 49 wew. 214, e-mail: sekretariat@muzeumwsiopolskiej.pl.


Projekt „Sensoryczna wieś opolska – gość z dysfunkcją wzroku w muzeum” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Opolskiego. Radio Opole jest patronem medialnym inicjatywy.

Zobacz także

2019-07-23, godz. 13:49, Patronaty - polecamy XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las już w weekend – też tam będziemy! Motocykliści z całej Polski ponownie przyjadą do Prudnika. Przed nami dwunasta edycja Zlotu Motocyklowego Prudnik Las, na który zaprasza Opolskie Towarzystwo Motocyklowe. W programie m.in. parada motocyklowa, pokaz motocykli, rajdy integr ... » więcej 2019-07-23, godz. 09:26, Patronaty - polecamy Znów poleje się woda – zbliża się XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball 2019! Wasserball to trudna konkurencja polegająca na umiejętnym operowaniu piłką unoszoną nad rzeką strumieniem wody ze strażackiego węża. Przeważnie mokrzy są nie tylko strażacy, ale także publiczność, zatem impreza ma swoisty klimat i dużo ur ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:12, Patronaty - polecamy II Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Warsztaty wokalno-sceniczne, warsztat gospel, lekcje z emisji głosu, zabawy umuzykalniające, warsztat autoprezentacji, do tego wspólna zabawa, wieczór talentów, a na zakończenie Koncert Uwielbienia - bogato zapowiada się program II Letnie ... » więcej 2019-07-18, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Przed nami Dni Olesna 2019 – poznaj program wydarzeń! Burmistrz Olesna po raz kolejny zaprasza na wspólne świętowanie z okazji dni miasta. W programie m.in.: koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, występ Marcina Dańca, koncert Kwartetu Bojowego z Michałem Gaszem, koncert oleskie ... » więcej 2019-07-18, godz. 10:47, Patronaty - polecamy Festiwal Opolskich Smaków w tym roku na pl. Kopernika Idea slow life będzie tematem przewodnim Festiwalu Opolskich Smaków. Najsmaczniejszy festiwal w stolicy regionu zacznie się w sobotę (27.07). Tradycyjnie pojawią się domki z pysznościami, nie zabraknie warsztatów kulinarnych, degustacji, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »