Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-18, 10:38 Autor: Justyna Krzyżanowska

„Maski zostawimy na scenie” – Gala Finałowa VII Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych już w czwartek!

„Maski zostawimy na scenie” – Gala Finałowa VII Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych już w czwartek! [fot. Nathan / Flickr.com]
„Maski zostawimy na scenie” – Gala Finałowa VII Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych już w czwartek! [fot. Nathan / Flickr.com]
V Opolski Festiwal Spektakli Profilaktycznych "Maski zostawimy na scenie" [fot. Monika Antczak]
V Opolski Festiwal Spektakli Profilaktycznych "Maski zostawimy na scenie" [fot. Monika Antczak]
Głównym zadaniem festiwalu jest zainspirowanie młodych ludzi wspólnie z nauczycielami i wychowawcami do pracy polegającej na twórczym zaangażowaniu dzieci i młodzieży w przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom.
Ponadto, jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie ma na celu także promocję zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich uzależnień, przemocy i agresji, wypracowanie i rozwijanie postaw asertywnych, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach życiowych oraz dokonywania świadomych wyborów.

Dodajmy, że w ciągu roku młodzi ludzie biorą udział w różnych zajęciach profilaktycznych w szkołach i innych placówkach, a Opolski Festiwal Spektakli Profilaktycznych jest ich podsumowaniem. Uczestnicy poprzez teatr mogą opowiedzieć historie niejednokrotnie inspirowane własnym życiem.

W programie występy grup teatralnych dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i placówek wsparcia dziennego, występy taneczne w wykonaniu Hip Hop Budy czy występ cyrkowy Krzysztofa Riewolda.

VII Opolski Festiwal Spektakli Profilaktycznych „Maski zostawimy na scenie” odbędzie się 21.11.2019 r. (czwartek) o godz. 10:00 w Teatrze Eko Studio w Opolu, ul. Armii Krajowej 4.

Na wydarzenie zaprasza Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu, a patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
„Maski zostawimy na scenie” – Gala Finałowa VII Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych już w czwartek! [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-12-11, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Żywe zwierzęta ponownie zagoszczą przed świętami w Głubczycach – poznaj szczegóły! Już po raz dziesiąty, na dziedzińcu internatu głubczyckiego Rolniczaka, stanie żywa szopka. Będzie można ją oglądać w dniach 13-16 grudnia. Szopka powstaje przy udziale uczniów i absolwentów ZSCKR w Głubczycach, a towarzyszyć jej będą koncerty… » więcej 2019-12-11, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Ogromny koncert połączonych chórów opolskich i kameralne spotkanie z muzyką W tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej odbędą się dwa koncerty, w których to rodzima muzyka będzie 'grała pierwsze skrzypce'. » więcej 2019-12-10, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Sławek Uniatowski śpiewa Wodeckiego - koncert w Opolu już w piątek W piątek (13.12) w Opolu odbędzie się koncert, na który powinni zarezerwować sobie czas fani Zbigniewa Wodeckiego. Wielkie i niezapomniane hity nieodżałowanego artysty, a także swoje największe przeboje - zaśpiewa Sławek Uniatowski. Koncert… » więcej 2019-12-10, godz. 13:18, Patronaty - polecamy Jarmark, a potem koncert Jareckiego – przyjdź w środę na Kampus UO! Jarmark Świąteczny na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się już w najbliższą środę (11.12)! Początek o godz. 13:00. W programie konkursy, nagrody, karaoke i zbiórka pieniędzy na Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem… » więcej 2019-12-09, godz. 17:44, Patronaty - polecamy XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce” w Opolu już w środę (11.12) W najbliższą środę (11.12) w Auli Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownym w Opolu w samo południe rozpocznie się XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce”. W tym roku celem wydarzenia jest pozyskaniu środków na rehabilitację Adriana Weisa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »