Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-09-03, 11:32 Autor: Agnieszka Lubczańska

Legendarny frontman Budki Suflera Krzysztof Cugowski z koncertem w Opolu!

Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Dla fanów Budki Suflera, których nie brakuje (choć zespół zakończył działalność 4 lata temu), to wydarzenie obowiązkowe. 15 września w Opolskim Amfiteatrze wystąpi Krzysztof Cugowski z zespołem… Mistrzowie! Koncert rozpocznie się o godz. 19:30. Są jeszcze bilety!

Budka Suflera ostatni koncert w Opolu zagrała przy komplecie publiczności w amfiteatrze 11 maja 2014. To był rok zakończenia działalności zespołu. Choć grupa od 4 lat nie istnieje, w tym roku w czerwcu Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zeliszewski odwiedzili Opole, by odsłonić gwiazdę Budki Suflera w Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki na opolskim Rynku.


Wygląda też na to, że w bogatej karierze muzycznej Cugowskiego rok 2018 będzie przełomowy. Wszystko za sprawą trasy koncertowej z… własnym zespołem.


Legendarny frontman Budki Suflera Krzysztof Cugowski z zespołem Mistrzów z koncertem w amfiteatrze!„Grupa już na samym starcie, za sprawą legendarnego frontmana i doskonałego składu, jawi się jako jedno z najciekawszych zjawisk muzycznych tego, i nadchodzących lat” – czytamy w materiałach nadesłanych do redakcji. Czy tak będzie rzeczywiście, będzie okazja przekonania się osobiście, za sprawą koncertu Mistrzów w Opolu.


Grupę Mistrzów tworzą wybitni muzycy znani od lat z działalności na scenie rockowej i jazzowej. Na gitarach zagra Jacek Królik - wirtuoz instrumentu, z dorobkiem płytowym zawierającym około setki pozycji. Na basie będzie można usłyszeć Roberta Kubiszyna, wybitnego kontrabasistę i basistę jazzowego, aranżera i kompozytora. Na instrumentach klawiszowych zagra Tomasz Kałwak - kompozytor, aranżer, instrumentalista, producent muzyczny, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, a na perkusji - muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer - Cezary Konrad.


Organizatorem koncertu jest Agencja Wagart. Radio Opole patronuje medialnie wydarzeniu. Bilety dostępne są m.in. w kasie NCPP lub przez stronę internetową – BILETY. Po koncercie w Opolu artyści zagrają w tym miesiącu jeszcze m.in. w Warszawie i Katowicach.Przypomnijmy: Krzysztof Cugowski ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych, 4 koncertowe i 5 składanek. Wśród nich znajduje się płyta "Nic nie boli tak jak życie", która rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy, tym samym ustanawiając nadal nie pobity rekord sprzedażowy polskiej fonografii. Zespół koncertował w największych i najbardziej prestiżowych salach na całym świecie. W 1999 roku Budka Suflera wystąpiła również w Carnegie Hall, w Nowym Jorku. Kilka lat później, muzycy powrócili do Stanów Zjednoczonych, żeby w studiu Village Recorders w Los Angeles, nagrać część utworów na płytę "Jest" (rok wydania 2004). Zespół wsparli wówczas: basista Marcus Miller, gitarzysta Steve Lukather i perkusistka Sheila E.


Artysta ma na swoim koncie również kilka płyt solowych oraz krążek „Integralnie” (2001) z coverami wielkich przebojów polskiego i światowego rocka. Współpracował także z Ray'em Wilsonem, byłym wokalistą Genesis. Wspólnie nagrali utwór "Not about us". Wokalista wystąpił też z Gary Brooker'em i Garou.


Cugowski po zakończeniu działalności zespołu, jesienią 2015 roku wydał kolejny solowy krążek pt. „Przebudzenie" i rozpoczął koncertowanie z założonym przez swoich synów zespołem Bracia. W minionym roku rodzinne trio pod szyldem Cugowscy wydało płytę pt. "Zaklęty krąg". Aktualnie trwa trasa koncertowa z zespołem Mistrzów. [źródło: materiały organizatora koncertu].

Zobacz także

2018-11-15, godz. 17:15, Patronaty - polecamy Szlachetna Paczka otwiera w sobotę bazę rodzin w potrzebie Marsz Szlachetnej Paczki przejdzie w najbliższą sobotę (17.11) ulicami Opola. Tego dnia o godz. 8:00 otwarta zostanie baza rodzin w potrzebie, które będzie można wesprzeć. Będzie można też ufundować indeks dla wybranego dziecka z Akademii ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:16, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i koncert - już wkrótce II Opolski Maraton Teatralny Od 23 do 25 listopada potrwa II Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni zobaczyć aż pięć najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz wziąć udział w dyskusjach z udziałem artystów, aktorów i zna ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii polskiego sportu Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Lewinie Brzeskim w najbliższą sobotę (17.11) organizują Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. Uczestnicy będą musieli w ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:26, Patronaty - polecamy Seniorzy zmierzą się w spartakiadzie O tym, że ćwiczenia fizyczne są korzystne dla zdrowia, wiadomo. Co z tego, kiedy czasami ciężko się do nich zmobilizować, szczególnie osobom w starszym wieku. Mobilizacją być może będzie impreza, która szykowana jest w najbliższą sobotę ( ... » więcej 2018-11-15, godz. 12:54, Patronaty - polecamy Muzyczna Jesień w Grodkowie od piątku do niedzieli W piątek (16.11) w Grodkowie ruszają Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień”. Podczas trzech dni festiwalu wystąpi 21 wykonawców z całej Polski prezentując najróżniejsze gatunki muzyczne. Kto wygra profesjonalną sesję nagra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »