Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-09-03, 11:32 Autor: Agnieszka Lubczańska

Legendarny frontman Budki Suflera Krzysztof Cugowski z koncertem w Opolu!

Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Budka Suflera 11 maja 2014 podczas swojego ostatniego koncertu w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Dla fanów Budki Suflera, których nie brakuje (choć zespół zakończył działalność 4 lata temu), to wydarzenie obowiązkowe. 15 września w Opolskim Amfiteatrze wystąpi Krzysztof Cugowski z zespołem… Mistrzowie! Koncert rozpocznie się o godz. 19:30. Są jeszcze bilety!

Budka Suflera ostatni koncert w Opolu zagrała przy komplecie publiczności w amfiteatrze 11 maja 2014. To był rok zakończenia działalności zespołu. Choć grupa od 4 lat nie istnieje, w tym roku w czerwcu Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zeliszewski odwiedzili Opole, by odsłonić gwiazdę Budki Suflera w Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki na opolskim Rynku.


Wygląda też na to, że w bogatej karierze muzycznej Cugowskiego rok 2018 będzie przełomowy. Wszystko za sprawą trasy koncertowej z… własnym zespołem.


Legendarny frontman Budki Suflera Krzysztof Cugowski z zespołem Mistrzów z koncertem w amfiteatrze!„Grupa już na samym starcie, za sprawą legendarnego frontmana i doskonałego składu, jawi się jako jedno z najciekawszych zjawisk muzycznych tego, i nadchodzących lat” – czytamy w materiałach nadesłanych do redakcji. Czy tak będzie rzeczywiście, będzie okazja przekonania się osobiście, za sprawą koncertu Mistrzów w Opolu.


Grupę Mistrzów tworzą wybitni muzycy znani od lat z działalności na scenie rockowej i jazzowej. Na gitarach zagra Jacek Królik - wirtuoz instrumentu, z dorobkiem płytowym zawierającym około setki pozycji. Na basie będzie można usłyszeć Roberta Kubiszyna, wybitnego kontrabasistę i basistę jazzowego, aranżera i kompozytora. Na instrumentach klawiszowych zagra Tomasz Kałwak - kompozytor, aranżer, instrumentalista, producent muzyczny, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, a na perkusji - muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer - Cezary Konrad.


Organizatorem koncertu jest Agencja Wagart. Radio Opole patronuje medialnie wydarzeniu. Bilety dostępne są m.in. w kasie NCPP lub przez stronę internetową – BILETY. Po koncercie w Opolu artyści zagrają w tym miesiącu jeszcze m.in. w Warszawie i Katowicach.Przypomnijmy: Krzysztof Cugowski ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych, 4 koncertowe i 5 składanek. Wśród nich znajduje się płyta "Nic nie boli tak jak życie", która rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy, tym samym ustanawiając nadal nie pobity rekord sprzedażowy polskiej fonografii. Zespół koncertował w największych i najbardziej prestiżowych salach na całym świecie. W 1999 roku Budka Suflera wystąpiła również w Carnegie Hall, w Nowym Jorku. Kilka lat później, muzycy powrócili do Stanów Zjednoczonych, żeby w studiu Village Recorders w Los Angeles, nagrać część utworów na płytę "Jest" (rok wydania 2004). Zespół wsparli wówczas: basista Marcus Miller, gitarzysta Steve Lukather i perkusistka Sheila E.


Artysta ma na swoim koncie również kilka płyt solowych oraz krążek „Integralnie” (2001) z coverami wielkich przebojów polskiego i światowego rocka. Współpracował także z Ray'em Wilsonem, byłym wokalistą Genesis. Wspólnie nagrali utwór "Not about us". Wokalista wystąpił też z Gary Brooker'em i Garou.


Cugowski po zakończeniu działalności zespołu, jesienią 2015 roku wydał kolejny solowy krążek pt. „Przebudzenie" i rozpoczął koncertowanie z założonym przez swoich synów zespołem Bracia. W minionym roku rodzinne trio pod szyldem Cugowscy wydało płytę pt. "Zaklęty krąg". Aktualnie trwa trasa koncertowa z zespołem Mistrzów. [źródło: materiały organizatora koncertu].

Zobacz także

2018-09-20, godz. 17:54, Patronaty - polecamy Antek Smykiewicz uświetni ostatnią odsłonę pikniku "Opole w rytmie natury" Za nami cztery pikniki ekologiczne z cyklu 'Opole w rytmie natury', których motywem przewodnim jest segregacji odpadów. Ostatni odbędzie się w najbliższą sobotę (22.09). Tym razem miejscem wydarzeń będzie teren zielony na Osiedlu Chabry. ... » więcej 2018-09-20, godz. 15:02, Patronaty - polecamy Wieczór slamerski już w niedzielę na Wyspie Bolko Wieczór slamerski z udziałem profesjonalnych slamerów z Polski, Niemiec i Ukrainy oraz uroczysta prezentacja slamów przygotowanych przez uczestników warsztatów „Mówimy NIE stereotypom” odbędzie się w najbliższą niedzielę (23.09) na Wyspie ... » więcej 2018-09-20, godz. 14:07, Patronaty - polecamy Sobota z ZAKSĄ! Siatkarskie święto w Strzelcach Opolskich Siatkarskie widowisko szykuje się w Strzelcach Opolskich w najbliższą sobotę (22.09). ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegra towarzyskie spotkanie z Aluron Virtu Warta Zawiercie. Początek meczu o 17:30. Jeszcze przed tym spotkaniem, o godz. 14:30 ... » więcej 2018-09-19, godz. 10:43, Patronaty - polecamy II Bieg Grudzicki już w niedzielę – sprawdź, co czeka zawodników! Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic zaprasza na II Bieg Grudzicki. W zawodach weźmie udział blisko 300 zawodników w różnych grupach wiekowych. » więcej 2018-09-18, godz. 15:22, Patronaty - polecamy „Przyszedł mężczyzna do kobiety” - nowy spektakl w Kochanowskim Kameralna komedia „Przyszedł mężczyzna do kobiety” autorstwa Siemiona Złotnikowa to nowa propozycja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl prezentowany jest w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. W rolach głównych: Beata Wnęk-Male ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »