Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-10, 18:42 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kresowianie z całej Polski na Koleżeńskim Zjeździe Tarnopolan na Górze św. Anny

Plakat zjazd tarnopolan (1) 1-001
Plakat zjazd tarnopolan (1) 1-001
Już po raz 33 opolski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich organizuje Koleżeński Zjazd Tarnopolan. W tym roku miejscem spotkania będzie Góra św. Anny. Zjazd potrwa do czwartku (13.06). W środę (12.06) uczestnicy odwiedzą też Opole.

Zjazd odbywa się raz w roku w czerwcu. Przyjeżdżają na niego Kresowianie z całej Polski, by przez kilka dni wspominać, świętować i modlić się za nieżyjących już rodaków.Wciąż żywa miłość do rodzinnych stron, które musieli opuścić nie z własnej woli, sprawia, że pomimo wieku, różnych dolegliwości - są chętni spotkać się i powspominać młode lata.


Przez 32 lata zjazdy były organizowane w wielu miejscowościach Polski. W tym roku odbędzie się na Górze św. Anny. W programie m.in. prelekcja Tomasza Kuby Kozłowskiego, który koordynuje pracę Domu Spotkań z Historią w Warszawie, jest autorem książek i albumów o Kresach, właścicielem potężnej kolekcji kresowych pamiątek. W środę (12.06) z kolei uczestnicy odwiedzą Opole. W programie - oprócz zwiedzania miasta - uroczyste spotkanie w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją oraz Kresowianami z opolskiego oddziału TMLiKPW oraz koncert piosenek kresowych.


Radio Opole XXXIII Koleżeński Zjazd Tarnopolan objęło patronatem medialnym.


Plakat zjazd tarnopolan (1) 1-001

Zobacz także

2019-06-19, godz. 15:47, Patronaty - polecamy Premiera słuchowiska „Zbiesione – dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach” już w sobotę w Radiu Opole! „Zbiesione…” - to dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach. Dzieło składa się z dwóch części i napisany jest trzynastozgłoskowcem. » więcej 2019-06-19, godz. 15:13, Patronaty - polecamy Czas na warsztaty wokalne Uwolnij Głos 2019 – zgłoszenia tylko do niedzieli! Przed nami kolejna, ósma już, edycja Ogólnopolskich Warsztatów Wokalnych Uwolnij Głos. W tym roku zajęcia poprowadzą Marika, czyli Marta Kosakowska oraz duet folkowy Zakuka, który tworzą wokalistka Żaneta Plotnik i gitarzysta Jakub Mitora ... » więcej 2019-06-19, godz. 12:38, Patronaty - polecamy Startuje Darmowa Wakacyjna Szkółka Tenisowa – poznaj szczegóły i zapisz swoje dziecko! Centrum Tenisowe OpolTenis zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5-18 lat do udziału w zajęciach szkółki tenisowej przez cały okres wakacyjny. » więcej 2019-06-19, godz. 11:23, Patronaty - polecamy Zabytkowe samochody, motocykle i nie tylko – wystawa RPM Zagłoba już w sobotę! Już po raz piąty odbędzie się Wystawa Pojazdów Zabytkowych RPM Zagłoba. W programie nie tylko wystawa, ale także rajd sprawnościowy na trasie 70 km. » więcej 2019-06-18, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Opolski Festiwal Skoków już w ten weekend Opolem ponownie rządzić będą skoki wzwyż. Już po raz 14. w mieście odbędzie się Opolski Festiwal Skoków. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków zaprezentują się najlepsi lekkoatleci w całej Europie, którzy z pewnością d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »