Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-10, 18:42 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kresowianie z całej Polski na Koleżeńskim Zjeździe Tarnopolan na Górze św. Anny

Plakat zjazd tarnopolan (1) 1-001
Plakat zjazd tarnopolan (1) 1-001
Już po raz 33 opolski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich organizuje Koleżeński Zjazd Tarnopolan. W tym roku miejscem spotkania będzie Góra św. Anny. Zjazd potrwa do czwartku (13.06). W środę (12.06) uczestnicy odwiedzą też Opole.

Zjazd odbywa się raz w roku w czerwcu. Przyjeżdżają na niego Kresowianie z całej Polski, by przez kilka dni wspominać, świętować i modlić się za nieżyjących już rodaków.Wciąż żywa miłość do rodzinnych stron, które musieli opuścić nie z własnej woli, sprawia, że pomimo wieku, różnych dolegliwości - są chętni spotkać się i powspominać młode lata.


Przez 32 lata zjazdy były organizowane w wielu miejscowościach Polski. W tym roku odbędzie się na Górze św. Anny. W programie m.in. prelekcja Tomasza Kuby Kozłowskiego, który koordynuje pracę Domu Spotkań z Historią w Warszawie, jest autorem książek i albumów o Kresach, właścicielem potężnej kolekcji kresowych pamiątek. W środę (12.06) z kolei uczestnicy odwiedzą Opole. W programie - oprócz zwiedzania miasta - uroczyste spotkanie w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją oraz Kresowianami z opolskiego oddziału TMLiKPW oraz koncert piosenek kresowych.


Radio Opole XXXIII Koleżeński Zjazd Tarnopolan objęło patronatem medialnym.


Plakat zjazd tarnopolan (1) 1-001

Zobacz także

2020-05-29, godz. 15:33, Patronaty - polecamy Ten Cukier nie szkodzi, a dodaje energii - zapraszamy, by skosztować! 18 czerwca duet wystąpi w Studiu M im. SBB - zobacz transmisję! Prezentują oryginalne podejście do rapu. Przełamują formę typowego brzmienia hip-hopowego, łącząc elektronikę, rock, jazz i techno. Duet Cukier, bo o nim mowa, wystąpi 18 czerwca w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bez… » więcej 2020-05-27, godz. 14:23, Patronaty - polecamy Antywirusowe maski oczami studentów Wydziału Sztuki UO - obejrzyj wystawę Przygotowanie własnej interpretacji antywirusowej maski - to zadanie, którego podjęli się studenci ll roku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Interpretacje przybrały bardzo różnorodne formy. Wszystko wraz z opisami… » więcej 2020-05-27, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Warto zarezerwować w najbliższą niedzielę teatralną godzinę na spektakl "Coś pomiędzy" W najbliższą niedzielę (31.05) Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprezentuje kolejny spektakl ze swojego repertuaru. Tym razem będzie to “Coś pomiędzy” w reżyserii Tomasza Cymermana. To już piąta i ostatnia zarazem prezentacja w ramach cyklu… » więcej 2020-05-27, godz. 11:02, Patronaty - polecamy „Zachowaj Zdrowy Dystans” - pozytywna kampania Centrum Handlowego Turawa Park „Nasze podejście jest znacznie ważniejsze, niż samo to, co się nam w życiu przytrafia. Dlatego każdego dnia łap pozytywne chwile!” - z taką tezą wychodzą twórcy kampanii „Zachowaj Zdrowy Dystans”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na istotę… » więcej 2020-05-25, godz. 12:49, Patronaty - polecamy X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci rozstrzygnięty – poznaj szczegóły! [ZDJĘCIA] Już po raz 10. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do dzieci z terenów wiejskich. Jest to jedno z działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie wypadkom przy pracy rolniczej i chorobom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »