Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-12-02, 13:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kotyś Device – koncert na 10-lecie istnienia zespołu już 11 grudnia w Studiu M im. SBB

Kotyś Device – koncert na 10-lecie istnienia zespołu już 11 grudnia w Studiu M im. SBB [fot. archiwum zespołu]
Kotyś Device – koncert na 10-lecie istnienia zespołu już 11 grudnia w Studiu M im. SBB [fot. archiwum zespołu]
Zespół Kotyś Device 11 grudnia wystąpi w Studiu M im. SBB. Koncert otworzy jubileusz 10-lecia istnienia grupy. Utworów czerpiących z wielokulturowości Śląska, nawiązujących do znanych lokalnie i regionalnie wyjątkowych miejsc – z pewnością podczas koncertu nie zabraknie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w sprzedaży już wkrótce!
Muzyczna przygoda kierowanej przez Józefa Kotysia formacji rozpoczęła się jesienią 2009 r., kiedy to - w duecie z córką Darią - po raz pierwszy wykonał swoją autorską piosenkę pt.: „Mała Panew” (patrz niżej).

Pierwszą płytę pt. „Zapomniane marzenia” wydali w 2011 r. Jej sceniczny debiut miał miejsce na antenie Radia Opole. W kolejnych latach zespół nagrał jeszcze trzy płyty: „Peter Schrat” (2012), „Lux ex Silesia” (2015), a w tym roku - „Książka z obrazkami”.

Najnowsza płyta Kotyś Device składa się z 18 utworów inspirowanych poezją Georga Hauptstocka, Josepha von Eichendorffa i Józefa Kotysia. Dodajmy, że wśród utworów jest także nagrana na nowo „Mała Panew”.

Kotyś Device – koncert na 10-lecie istnienia zespołu już 11 grudnia w Studiu M im. SBBDodatkowo do płyty dołączona jest bogato ilustrowana książka poświęcona Dolinie Małej Panwi. Autorami książki są Józef Kotyś i Daria Kotyś, która przygotowała wydawnictwo od strony graficznej. Wśród utworów jest także nagrana na nowo „Mała Panew”.

Zespół w Studiu M im. SBB występuje w składzie: Daria Kotyś - śpiew, Józef Kotyś - śpiew i gitara klasyczna, Tomasz Kanas - instrumenty klawiszowe, Mariusz Lewicz - gitara basowa, Mirosław Makowski - wiolonczela oraz Dariusz Wołczyk - altówka.

Bilety w cenie 15 zł będą do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową oraz w siedzibie Radia Opole przy ul. Strzelców Bytomskich 8.

Koncert będzie retransmitowany na antenie Radia Opole – o terminie poinformujemy wkrótce.

Więcej o zespole można dowiedzieć się tu: Kotyś Device.

Organizatorem wydarzenia jest Radio Opole, partnerem - Restauracja „Radiowa”. Sponsorami koncertu są Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem oraz firma Pamas.


Kotyś Device – koncert na 10-lecie istnienia zespołu już 11 grudnia w Studiu M im. SBB

Zobacz także

2019-12-05, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Sławięcickie Spotkanie Adwentowe już w niedzielę To już tradycja. Wydarzenie odbędzie się po raz siedemnasty w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Co roku Sławięcickie Spotkania Adwentowe mają cel charytatywny, w tym roku dochód z imprezy będzie przeznaczony na… » więcej 2019-12-05, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Tomasz Kunecki gościem Dni Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Opolu organizuje dziś (05.12) Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie uświetni spotkanie z Tomaszem Kuneckim, którego największą pasją jest motoryzacja. Mimo poruszania się na wózku, startuje w wielu rajdach… » więcej 2019-12-04, godz. 15:33, Patronaty - polecamy „Święty Mikołaj w skansenie” już w sobotę – poznaj szczegóły i przyjdź! Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w mikołajkowych warsztatach rodzinnych. W najbliższą sobotę (07.12) poczciwy brodaty starzec ubrany w długi płaszcz, ornat oraz biskupią czapkę, odwiedzi dzieci… » więcej 2019-12-04, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej już w czwartek – poznaj szczegóły! 90 uczniów z 45 szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego zmierzy się jutro (05.12) w teście wiedzy o policji. Uczestnicy w czasie 40 minut będą musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących pracy policji - zarówno w ujęciu historycznym… » więcej 2019-12-03, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Filharmonia zaprasza na symfoniczną ucztę już w piątek Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego już w najbliższy piątek (06.12) wystąpi w opolskiej filharmonii w ramach koncertu „Ich dwóch i ona jedna”. Tytuł nawiązuje do programu, na który złożą się kompozycje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »