Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-27, 16:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia trwa – pomysły można przesyłać do 21 stycznia

Trwa konkurs teatralny Modelatornia – pomysły można przesyłać do 21 stycznia [fot. materiały Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Trwa konkurs teatralny Modelatornia – pomysły można przesyłać do 21 stycznia [fot. materiały Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
To tu w ramach tego konkursu zostały zrealizowane dwa spektakle: nagradzane w całej Polsce „Zakonnice odchodzą po cichu” w reżyserii Darii Kopiec oraz „Moją ulicą płynie rzeka” (projekt Elżbiety Depty oraz Agaty Andrusyszyn-Chwastek). Co zobaczymy tym razem? Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia trwa. Pomysły na spektakle można przysyłać jeszcze do 21 stycznia.
Celem konkursu jest wyłonienie minimum jednego pomysłu na przedsięwzięcie przygotowane do zrealizowania na scenie Modelatornia. Przedsięwzięcie sfinansuje Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu przy włączeniu do współpracy członków zespołu teatru. Prace oceni profesjonalne jury w składzie praktyków i teoretyków polskiego teatru.

Modelatornia to przestrzeń teatralna stworzona przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu na innowacyjne i eksperymentalne projekty artystyczne. Scenę otwarto we wrześniu 2016 roku.

Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia teatr ogłasza po raz trzeci. Inicjatywa nawiązuje do tradycji poszukiwań teatralnych realizowanych w latach 1959-1964 w Opolu przez Jerzego Grotowskiego i Teatr 13 Rzędów. Intencją pomysłodawców jest prowadzenie twórczych poszukiwań odnoszących się do zaproponowanej przez Grotowskiego formuły „zawodowy teatr eksperymentu”.

Zgłoszenia projektów konkursowych należy dokonać do 21 stycznia 2019 roku w formie papierowej lub elektronicznej na adres: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Plac Teatralny 12, 45-056 Opole. Z dopiskiem: Program Modelatornia oraz w wersji elektroniczne na adres e-mail: konkurs@teatropole.pl. Wszelkie pytania i wątpliwości można kierować pod ten sam adres e-mail.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.
Trwa konkurs teatralny Modelatornia – pomysły można przesyłać do 21 stycznia

Zobacz także

2019-11-14, godz. 12:59, Patronaty - polecamy I Regionalna Konferencja Edukacyjna dla pracowników samorządowych już w środę – poznaj szczegóły! Edukacja ekologiczna w gminach z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, to hasło przewodnie zbliżającej się konferencji skierowanej do przedstawicieli organów administracji samorządowej zajmujących się problematyką gospodarki odpadami. » więcej 2019-11-13, godz. 20:10, Patronaty - polecamy RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje wzbudzały kiedyś ówczesne wynalazki techniki, dziś - relikty przeszłości… To już… » więcej 2019-11-13, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Rusza cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Opolskiej - pierwszy już w piątek. Wystąpi Kwartet Camerata Wieczór z muzyką kameralną to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższy piątek (15.11). W programie muzyka delikatna, subtelna, ale potrafiąca poruszyć w zupełnie nowy sposób. Koncert ten to propozycja dla osób poszukujących spokoju i… » więcej 2019-11-13, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę Ubodzy, bezdomni, samotni są wśród nas. Na spotkanie w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Ubogich w Opolu zaprasza w najbliższą niedzielę (17.11) biskup opolski Andrzej Czaja. Wydarzenie rozpocznie w samo południe eucharystia w Katedrze Opolskiej… » więcej 2019-11-12, godz. 16:20, Patronaty - polecamy "W krainie Gabriela Garcí Márqueza" - nowa wystawa w Loft Gallery. Wernisaż już w piątek Loft Gallery w Opolu oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Marka Poźniaka i Janusza M. Tylmana pt. 'W krainie Gabriela Garcí Márqueza'. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (15.11) od godz. 18:00 w Loft Gallery… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »