Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-03-14, 15:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs kulinarny „Regionalne Smaki” już we wtorek. Radio Opole będzie na miejscu!

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Smaczna rywalizacja na najlepsze danie z dziczyzny i darów lasu szykuje się w najbliższy wtorek (19.03) w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu. W kulinarne szranki stanie 15 zespołów z 8 szkół województwa opolskiego. Młodym kucharzom Radio Opole będzie kibicować od godz. 9:00 wraz z audycją „Ona i On”.

Konkurs odbywa się po raz piąty. Za każdym razem przed uczestnikami stoi inne zadanie. W zeszłym roku tematem były wielkanocne dania w nowoczesnej odsłonie (zobacz relację z wydarzenia). W tym roku temat przewodni konkursu brzmi: „Rok daniela, dary lasu”.


Wydarzenie ma na celu propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej, promowanie produktów regionalnych, doskonalenie umiejętności praktycznych, podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego oraz zacieśnianie współpracy między nauczycielami branży gastronomicznej.


W tym roku uczestnicy będą reprezentować:

  • Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim,
  • Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie,
  • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie,
  • Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie,
  • Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich,
  • Zespół Szkół Budowlanych im Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu
oraz gospodarza konkursu - Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-03-25, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Wiolonczela Bartosza Koziaka i orkiestra filharmonii - koncert już w piątek Jeden z najbardziej ulubionych utworów muzyki klasycznej - „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego - będzie można usłyszeć w najbliższy piątek (29.03) w Filharmonii Opolskiej. Do tego z koncertem wiolonczelowym wystąpi artysta nagradzany ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:34, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym już w weekend – poznaj szczegóły! Opolski Związek Tenisa Stołowego wraz z Urzędem Gminy Cisek zaprasza na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów. Celem wydarzenia jest wyłonienie Mistrza Województwa w Tenisie Stołowym. » więcej 2019-03-19, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Zbliża się I Międzyprzedszkolny Turniej Kółko-Krzyżyk – poznaj szczegóły! Przedszkolaki z Opola zagrają w kółko-krzyżyk. Dzieci nie tylko rozwiną zdolności i umiejętności logicznego myślenia, ale także nabędą odporności emocjonalnej na wygraną i przegraną - Przedszkole Publiczne nr 16 w Opolu zaprasza na I Międ ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody w Opolu. Też tam będziemy! W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich” i jest poświęcony problemom związanym z kryzysem wodnym i brakiem dostępu miliardów ludzi do bezpiecznej wody. Jak co roku w obchody włącza się Spółka Wodocią ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Nowy cykl zajęć dla dzieci w Filharmonii Opolskiej Już 27 marca w Filharmonii Opolskiej rusza nowy program zajęć dla najmłodszych. Stacjonarny cykl 10 spotkań oparty na zasadach międzynarodowego programu umuzykalniającego dedykowanego niemowlętom i dzieciom wraz z ich rodzinami - Pomelody. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »