Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-06, 11:41 Autor: Barbara Więcek

Klub jeździecki "Ostroga" zaprasza na wieczornicę niepodległościową

Flaga Polski [fot. Barbara Więcek]
Flaga Polski [fot. Barbara Więcek]
Sekcja Kawaleryjska w barwach 17. Pułku Ułanów Wlkp. zaprasza członków i sympatyków klubu LKJ "Ostroga" Opole na wieczornicę poświęconą setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie odbędzie się w piątek (9.11) o godz. 18:00 w klubowej kawiarni.
W tym roku przypada wyjątkowa 100. rocznica odrodzenia Polski. Wieczornice niepodległościowe odbywają się w Ostrodze już od 30 lat. Inicjatorem spotkań dla uczczenia odzyskania niepodległości był nieżyjący już instruktor Janusz Zapendowski. Wieczory poprzedzane były wyjazdem konnym w teren, w czasie którego rozpalane było w lesie symboliczne ognisko, przy którym oddawano cześć poległym za niepodległość Polski ułanom. Powracający z terenu jeźdźcy witani byli przez panie, dla których jeźdźcy obowiązkowo odśpiewywali piosenkę "Przybyli ułani pod okienko". Następnie w klubowej świetlicy, przystrojonej w barwy narodowe, wygłaszano wykłady historyczne, kontynuowano śpiewy pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz recytowano wiersze.

W tym roku scenariusz wieczornicy poświęcony jest głównie poezji i pieśni niepodległościowej. Nie będzie tradycyjnej jazdy w terenie - do lasu - bo w związku z uruchomieniem obwodnicy klub został odcięty od lasu sławickiego.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej 2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »