Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-06, 11:41 Autor: Barbara Więcek

Klub jeździecki "Ostroga" zaprasza na wieczornicę niepodległościową

Flaga Polski [fot. Barbara Więcek]
Flaga Polski [fot. Barbara Więcek]
Sekcja Kawaleryjska w barwach 17. Pułku Ułanów Wlkp. zaprasza członków i sympatyków klubu LKJ "Ostroga" Opole na wieczornicę poświęconą setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie odbędzie się w piątek (9.11) o godz. 18:00 w klubowej kawiarni.
W tym roku przypada wyjątkowa 100. rocznica odrodzenia Polski. Wieczornice niepodległościowe odbywają się w Ostrodze już od 30 lat. Inicjatorem spotkań dla uczczenia odzyskania niepodległości był nieżyjący już instruktor Janusz Zapendowski. Wieczory poprzedzane były wyjazdem konnym w teren, w czasie którego rozpalane było w lesie symboliczne ognisko, przy którym oddawano cześć poległym za niepodległość Polski ułanom. Powracający z terenu jeźdźcy witani byli przez panie, dla których jeźdźcy obowiązkowo odśpiewywali piosenkę "Przybyli ułani pod okienko". Następnie w klubowej świetlicy, przystrojonej w barwy narodowe, wygłaszano wykłady historyczne, kontynuowano śpiewy pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz recytowano wiersze.

W tym roku scenariusz wieczornicy poświęcony jest głównie poezji i pieśni niepodległościowej. Nie będzie tradycyjnej jazdy w terenie - do lasu - bo w związku z uruchomieniem obwodnicy klub został odcięty od lasu sławickiego.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2018-11-19, godz. 16:46, Patronaty - polecamy Wyjątkowe jubileusze PSP nr 11 w Opolu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia oraz włącza się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę (21.11), czwartek (22.11) i piątek (23.11) odbędą ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Zbliża się V Opolski Festiwal Tańca – znamy program! Międzynarodowe warsztaty z różnych technik i stylów tanecznych o różnych poziomach zaawansowania przy udziale międzynarodowej klasy instruktorów z kraju i zagranicy, bitwy taneczne w znanych stylach tańca ulicznego, a przede wszystkim kon ... » więcej 2018-11-19, godz. 12:51, Patronaty - polecamy Zbliżają się Jazzduszki – sprawdź, kto wystąpi na scenie NCPP w Opolu! Opolskie Towarzystwo Jazzowe zaprasza na wyjątkowy koncert artystów jazzowych związanych z Opolszczyzną. Będzie to pierwsze muzyczne spotkanie po niedawnej reaktywizacji. » więcej 2018-11-19, godz. 12:19, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Maraton Inspiracji 2 dla Jasia Walosa już w środę – dowiedz się więcej! Stowarzyszenie i fundacja Środowe Inspiracje zaprasza na Jubileuszowy Maraton Inspiracji 2 z okazji 150 Środowych Inspiracji dla Opolan. Całe wydarzenie dedykowane jest Jasiowi Walosowi, który urodził się z wrodzoną wada kończyn dolnych - ... » więcej 2018-11-19, godz. 10:31, Patronaty - polecamy Liczy się każda kropla – zbliża się kolejna edycja „Wampiriady” na Politechnice Opolskiej! Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej zaprasza do włączenia się w kolejną Akcję Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa „Wampiriada”. Oddać krew może każdy - nie tylko studenci, ale także mieszkańcy Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »