Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-02, 11:55 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kampania "Hospicjum to też Życie"

Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Już w najbliższą niedzielę (07.10) w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się koncert inaugurujący opolską edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej "Hospicjum to też życie". Początek koncertu o godz. 18:00.

Wystąpią młodzi muzycy z chóru rozrywkowo-gospelowego Opole Youth Choir oraz Big-Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu. Wstęp wolny. W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie i Centrum Opieki Paliatywnej "Betania".


Koncert rozpocznie cykl wielu wydarzeń w ramach kampanii "Hospicjum to też Życie". W programie m.in. szkolenia z zakresu wolontariatu, charytatywna zumba dla „Betanii”, otwarte szkolenia na temat opieki nad osobami z nowotworami, spotkanie dla rodzin i opiekunów pacjentów, zbiórki publiczne, warsztaty malowania pierniczków czy koncert kolęd.


Bieżące informacje na temat kolejnych wydarzeń będzie można znaleźć na stronie internetowej Centrum Opieki Paliatywnej "Betania".


Opolską odsłonę wydarzenia organizuje już po raz ósmy Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie. Ideą przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę istnienia takich miejsc, jak hospicja, a przy okazji wsparcie działalności Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" w Opolu.
Rusza opolska odsłona ogólnopolskiej kampanii społecznej Koncert inaugurujący kampanię

Zobacz także

2019-12-05, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Sławięcickie Spotkanie Adwentowe już w niedzielę To już tradycja. Wydarzenie odbędzie się po raz siedemnasty w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Co roku Sławięcickie Spotkania Adwentowe mają cel charytatywny, w tym roku dochód z imprezy będzie przeznaczony na… » więcej 2019-12-05, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Tomasz Kunecki gościem Dni Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Opolu organizuje dziś (05.12) Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie uświetni spotkanie z Tomaszem Kuneckim, którego największą pasją jest motoryzacja. Mimo poruszania się na wózku, startuje w wielu rajdach… » więcej 2019-12-04, godz. 15:33, Patronaty - polecamy „Święty Mikołaj w skansenie” już w sobotę – poznaj szczegóły i przyjdź! Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w mikołajkowych warsztatach rodzinnych. W najbliższą sobotę (07.12) poczciwy brodaty starzec ubrany w długi płaszcz, ornat oraz biskupią czapkę, odwiedzi dzieci… » więcej 2019-12-04, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej już w czwartek – poznaj szczegóły! 90 uczniów z 45 szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego zmierzy się jutro (05.12) w teście wiedzy o policji. Uczestnicy w czasie 40 minut będą musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących pracy policji - zarówno w ujęciu historycznym… » więcej 2019-12-03, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Filharmonia zaprasza na symfoniczną ucztę już w piątek Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego już w najbliższy piątek (06.12) wystąpi w opolskiej filharmonii w ramach koncertu „Ich dwóch i ona jedna”. Tytuł nawiązuje do programu, na który złożą się kompozycje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »