Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-15, 11:03 Autor: Agnieszka Lubczańska

JuraPark w Krasiejowie zaprasza na nocne zwiedzanie. W sobotę od 18:00 wstęp wolny!

Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Już w najbliższą sobotę (18.05) JuraPark w Krasiejowie zaprasza na Noc Muzeów. To okazja, by zwiedzić Park Nauki i Rozrywki po zachodzie słońca i wziąć udział w specjalnie na ten czas szykowanych atrakcjach i to wszystko za darmo! Od godz. 18:00 do 22:00 wstęp wolny!

W programie przejażdżka kolejką do Tunelu Czasu, gdzie będzie można poznać, jak to było na początku Wszechświata. Będzie można zwiedzić Prehistoryczne Oceanarium z niesfornym rekinem, albo przejść się wieczorem podświetlonymi ścieżkami z dinozaurami czy zobaczyć, jak po zmroku wygląda Pawilon Paleontologiczny. To jedyna taka okazja w roku!


Wśród dodatkowych atrakcji wieczorna zabawa z pokazem baniek mydlanych na placu, a już od godz. 17:00 zostanie otwarta Praosada Rydno, w której do godz. 21:00 będzie można zajrzeć do obozowiska z epoki kamienia. Będzie szałas kryty skórami i palenisko. Będzie można zobaczyć, jak kiedyś rozniecano ogień krzesiwem i łukiem ogniowy, jak ręcznie lepiono z gliny naczynia, jak smakują placki mączne lub dzikie rośliny pieczone na kamieniu w dzikiej kuchni, jak brzmiała prehistoryczna muzyka na prymitywnych instrumentach oraz jak wyglądały pradawne rytuały.


Radio Opole jest patronem medialnym Nocy Muzeów w Krasiejowie.
Zobacz: Relacja z zeszłego roku.


Program:

fb wydarzenie0117:00-21:00 Praosada Rydno
  • obozowisko z epoki kamienia: szałas kryty skórami, krzemienne narzędzia, kości, palenisko itp.
  • prezentacje rozniecania ognia metodami prymitywnymi – krzesiwo i łuk ogniowy
  • ręczne lepienie z gliny figurek oraz naczyń
  • prehistoryczna muzyka: prezentacja prymitywnych instrumentów muzycznych oraz wykonywanie ich na miejscu z dostępnych materiałów (glina, rośliny).
  • dzika kuchnia: mięso i placki mączne lub dzikie rośliny pieczone na kamieniu
  • zabawy parateatralne nawiązujące do pradawnych rytuałów
  • wszystkie punkty prezentacji odbywają się z aktywnym udziałem uczestników rozniecanie ognia, lepienie naczyń z gliny, udział w szamańskim obrządku, pieczenie placka własnej roboty na kamieniu, odzianie się w skóry 
18:00-22:00 Bezpłatne zwiedzanie JuraParku

Zobacz także

2019-05-21, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Targi Książki nad Odrą od środy w Kędzierzynie-Koźlu - zobacz, co w programie! Katarzyna Dowbor, Ewa Kassala, Iwona Guzowska, Szymon Hołownia, Marek Szołtysek, Natalia Usenko, Jakub Ćwiek i Krzysztof Skiba - to niektórzy z gości III Targów Książki Nad Odrą, które już w najbliższą środę (29.05) ruszają w Kędzierzynie ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:00, Patronaty - polecamy Lego roboty znów staną do walki. IV turniej Opolskiej Ligi Robotów w środę w CWK Trwa V sezon Opolskiej Ligi Robotów. W jego ramach w środę (22.05) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu rozegrane zostaną zawody. Konkurencje rozpoczną się o godz. 9:30. » więcej 2019-05-21, godz. 13:32, Patronaty - polecamy Zbliża się 37. rocznica powstania ośrodka MONAR w Zbicku – obchody już w sobotę! Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Zbicku w dniach 25-26.05.2019 r. obchodzi 37. rocznicę powstania. Z tej okazji Stowarzyszenie MONAR zaprasza liczne wydarzenia w najbliższą sobotę. » więcej 2019-05-21, godz. 11:47, Patronaty - polecamy Mamy z dziećmi zaprasza w niedzielę JuraPark w Krasiejowie Na wspólne świętowanie Dnia Matki zaprasza w niedzielę (26.05) JuraPark w Krasiejowie. W programie występy solowe podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Talentów 'Akces”. W solowych recitalach zaprezentują się najmłodsza i najstar ... » więcej 2019-05-21, godz. 10:09, Patronaty - polecamy Piknik wSPAniałych Mam już w sobotę – jeszcze dziś (21.05) można się bezpłatnie zapisać! Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie” zaprasza wszystkie mamy i opiekunki dzieci niepełnosprawnych na piknik wSPAniałych Mam. Organizatorzy zdają sobie sprawę, jak trudna jest opieka nad chorym dzieckiem, którą zazwyczaj w większym wymia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »