Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-15, 11:03 Autor: Agnieszka Lubczańska

JuraPark w Krasiejowie zaprasza na nocne zwiedzanie. W sobotę od 18:00 wstęp wolny!

Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Już w najbliższą sobotę (18.05) JuraPark w Krasiejowie zaprasza na Noc Muzeów. To okazja, by zwiedzić Park Nauki i Rozrywki po zachodzie słońca i wziąć udział w specjalnie na ten czas szykowanych atrakcjach i to wszystko za darmo! Od godz. 18:00 do 22:00 wstęp wolny!

W programie przejażdżka kolejką do Tunelu Czasu, gdzie będzie można poznać, jak to było na początku Wszechświata. Będzie można zwiedzić Prehistoryczne Oceanarium z niesfornym rekinem, albo przejść się wieczorem podświetlonymi ścieżkami z dinozaurami czy zobaczyć, jak po zmroku wygląda Pawilon Paleontologiczny. To jedyna taka okazja w roku!


Wśród dodatkowych atrakcji wieczorna zabawa z pokazem baniek mydlanych na placu, a już od godz. 17:00 zostanie otwarta Praosada Rydno, w której do godz. 21:00 będzie można zajrzeć do obozowiska z epoki kamienia. Będzie szałas kryty skórami i palenisko. Będzie można zobaczyć, jak kiedyś rozniecano ogień krzesiwem i łukiem ogniowy, jak ręcznie lepiono z gliny naczynia, jak smakują placki mączne lub dzikie rośliny pieczone na kamieniu w dzikiej kuchni, jak brzmiała prehistoryczna muzyka na prymitywnych instrumentach oraz jak wyglądały pradawne rytuały.


Radio Opole jest patronem medialnym Nocy Muzeów w Krasiejowie.
Zobacz: Relacja z zeszłego roku.


Program:

fb wydarzenie0117:00-21:00 Praosada Rydno
  • obozowisko z epoki kamienia: szałas kryty skórami, krzemienne narzędzia, kości, palenisko itp.
  • prezentacje rozniecania ognia metodami prymitywnymi – krzesiwo i łuk ogniowy
  • ręczne lepienie z gliny figurek oraz naczyń
  • prehistoryczna muzyka: prezentacja prymitywnych instrumentów muzycznych oraz wykonywanie ich na miejscu z dostępnych materiałów (glina, rośliny).
  • dzika kuchnia: mięso i placki mączne lub dzikie rośliny pieczone na kamieniu
  • zabawy parateatralne nawiązujące do pradawnych rytuałów
  • wszystkie punkty prezentacji odbywają się z aktywnym udziałem uczestników rozniecanie ognia, lepienie naczyń z gliny, udział w szamańskim obrządku, pieczenie placka własnej roboty na kamieniu, odzianie się w skóry 
18:00-22:00 Bezpłatne zwiedzanie JuraParku

Zobacz także

2020-05-29, godz. 15:33, Patronaty - polecamy Ten Cukier nie szkodzi, a dodaje energii - zapraszamy, by skosztować! 18 czerwca duet wystąpi w Studiu M im. SBB - zobacz transmisję! Prezentują oryginalne podejście do rapu. Przełamują formę typowego brzmienia hip-hopowego, łącząc elektronikę, rock, jazz i techno. Duet Cukier, bo o nim mowa, wystąpi 18 czerwca w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bez… » więcej 2020-05-27, godz. 14:23, Patronaty - polecamy Antywirusowe maski oczami studentów Wydziału Sztuki UO - obejrzyj wystawę Przygotowanie własnej interpretacji antywirusowej maski - to zadanie, którego podjęli się studenci ll roku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Interpretacje przybrały bardzo różnorodne formy. Wszystko wraz z opisami… » więcej 2020-05-27, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Warto zarezerwować w najbliższą niedzielę teatralną godzinę na spektakl "Coś pomiędzy" W najbliższą niedzielę (31.05) Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprezentuje kolejny spektakl ze swojego repertuaru. Tym razem będzie to “Coś pomiędzy” w reżyserii Tomasza Cymermana. To już piąta i ostatnia zarazem prezentacja w ramach cyklu… » więcej 2020-05-27, godz. 11:02, Patronaty - polecamy „Zachowaj Zdrowy Dystans” - pozytywna kampania Centrum Handlowego Turawa Park „Nasze podejście jest znacznie ważniejsze, niż samo to, co się nam w życiu przytrafia. Dlatego każdego dnia łap pozytywne chwile!” - z taką tezą wychodzą twórcy kampanii „Zachowaj Zdrowy Dystans”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na istotę… » więcej 2020-05-25, godz. 12:49, Patronaty - polecamy X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci rozstrzygnięty – poznaj szczegóły! [ZDJĘCIA] Już po raz 10. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do dzieci z terenów wiejskich. Jest to jedno z działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie wypadkom przy pracy rolniczej i chorobom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »