Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-02-20, 12:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze!

Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze! [fot. https://pixabay.com/pl/]]
Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze! [fot. https://pixabay.com/pl/]]
Rusza pierwszy etap Karierosfery. To konkurs wiedzy biznesowej skierowany do studentów. Ma rangę ogólnopolską. Składa się z trzech etapów. Jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych studentów oraz promowanie ich najlepszym firmom w kraju i za granicą. Filarem konkursu jest współpraca ze znanymi, prestiżowymi markami, które oferują laureatom płatne staże.
Pierwszy etap

Pierwszy etap polega na wypełnieniu w terminie od 25 lutego do 14 marca krótkiego testu. Uczestnik wypełnia online test jednokrotnego wyboru składający się z 15 pytań z wiedzy ekonomicznej i biznesowej, nawiązującej do wybranej dziedziny.

Drugi etap

Kolejny etap odbędzie się 22 marca i polega na rozwiązaniu testu pisemnego na jednej z 14 uczelni w Polsce. Dopuszczeni są do tego etapu najlepsi uczestnicy etapu pierwszego.(około 20%). W tym samym czasie piszą specjalistyczny test przygotowany przez patronów dziedzin - jest to 50 pytań zamkniętych wielokrotnej odpowiedzi - przy każdym wariancie odpowiedzi należy określić jej prawdziwość lub nie. Następnie 10 osób z każdej dziedziny, które uzyskały najwyższy wynik, jest zapraszanych 13 kwietnia do Wrocławia na III etap i Galę Finałową.

Trzeci etap

Na ostatnim etapie przedstawiciele firm partnerskich przygotowują i realizują z uczestnikami zadanie grupowe, na podstawie którego wybierają laureata. Finaliści otrzymują nagrody rzeczowe lub pieniężne, ale główną nagrodą jest płatny staż w firmie patronującej danej dziedzinie konkursowej, oferowany najlepszemu z najlepszych.

Celem konkursu jest umożliwienie studentom łatwiejszego wejścia na rynek pracy, zdobycia bezcennego doświadczenia zawodowego, rozpoczęcia kariery w wymarzonej branży. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie: www.karierosfera.pl

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR, które działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-06-21, godz. 17:03, Patronaty - polecamy Krapkowice zapraszają na Piknik Rodzinny Będzie mnóstwo zabawy i atrakcji przez dzień cały, wieczorem wspólne oglądanie meczu Polska-Kolumbia, ale przede wszystkim będzie okazja, by pomóc Marcelowi Kulosie z Żyrowej, który walczy dzielnie ze skutkami wcześniactwa. To wszystko ju ... » więcej 2018-06-21, godz. 14:44, Patronaty - polecamy Piosenki Anny Jantar zabrzmią w sobotę w Komprachcicach „Wciąż blisko nas” po takim tytułem już po raz ósmy w Komprachcicach odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział 21 wykonawców. Zmierzą się w trzech kategoriach. F ... » więcej 2018-06-20, godz. 12:04, Patronaty - polecamy Opolski Jarmark Folkloru w Kluczborku już po raz ósmy Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” zaprasza na VIII Opolski Jarmark Folkloru. W programie m.in. warsztaty z rękodzieła (witraż, rzeźbiarstwo, zdobienie jajek i inne), występy artystyczne, koncerty orkiestr dętych i z ... » więcej 2018-06-19, godz. 16:59, Patronaty - polecamy X Prószkowska Parada Orkiestr już w sobotę Kilkanaście orkiestr dętych w najbliższą sobotę (23.06) weźmie udział w musztrze paradnej ulicami Prószkowa. X Prószkowska Parda Orkiestr wystartuje o godz. 18:00 z Rynku. Po paradzie od godz. 20:00 w trzech różnych miejscach do późnej no ... » więcej 2018-06-19, godz. 15:50, Patronaty - polecamy 4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on Z okazji setnej rocznicy wprowadzenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce i w Niemczech, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami organizują konkurs fotograficzny pod nazwą Fotomarat[h]on „Równe prawa to podstawa”. Pula nagród ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »