Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-02-20, 12:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze!

Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze! [fot. https://pixabay.com/pl/]]
Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze! [fot. https://pixabay.com/pl/]]
Rusza pierwszy etap Karierosfery. To konkurs wiedzy biznesowej skierowany do studentów. Ma rangę ogólnopolską. Składa się z trzech etapów. Jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych studentów oraz promowanie ich najlepszym firmom w kraju i za granicą. Filarem konkursu jest współpraca ze znanymi, prestiżowymi markami, które oferują laureatom płatne staże.
Pierwszy etap

Pierwszy etap polega na wypełnieniu w terminie od 25 lutego do 14 marca krótkiego testu. Uczestnik wypełnia online test jednokrotnego wyboru składający się z 15 pytań z wiedzy ekonomicznej i biznesowej, nawiązującej do wybranej dziedziny.

Drugi etap

Kolejny etap odbędzie się 22 marca i polega na rozwiązaniu testu pisemnego na jednej z 14 uczelni w Polsce. Dopuszczeni są do tego etapu najlepsi uczestnicy etapu pierwszego.(około 20%). W tym samym czasie piszą specjalistyczny test przygotowany przez patronów dziedzin - jest to 50 pytań zamkniętych wielokrotnej odpowiedzi - przy każdym wariancie odpowiedzi należy określić jej prawdziwość lub nie. Następnie 10 osób z każdej dziedziny, które uzyskały najwyższy wynik, jest zapraszanych 13 kwietnia do Wrocławia na III etap i Galę Finałową.

Trzeci etap

Na ostatnim etapie przedstawiciele firm partnerskich przygotowują i realizują z uczestnikami zadanie grupowe, na podstawie którego wybierają laureata. Finaliści otrzymują nagrody rzeczowe lub pieniężne, ale główną nagrodą jest płatny staż w firmie patronującej danej dziedzinie konkursowej, oferowany najlepszemu z najlepszych.

Celem konkursu jest umożliwienie studentom łatwiejszego wejścia na rynek pracy, zdobycia bezcennego doświadczenia zawodowego, rozpoczęcia kariery w wymarzonej branży. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie: www.karierosfera.pl

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR, które działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 10:43, Patronaty - polecamy II Bieg Grudzicki już w niedzielę – sprawdź, co czeka zawodników! Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic zaprasza na II Bieg Grudzicki. W zawodach weźmie udział blisko 300 zawodników w różnych grupach wiekowych. » więcej 2018-09-18, godz. 15:22, Patronaty - polecamy „Przyszedł mężczyzna do kobiety” - nowy spektakl w Kochanowskim Kameralna komedia „Przyszedł mężczyzna do kobiety” autorstwa Siemiona Złotnikowa to nowa propozycja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl prezentowany jest w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. W rolach głównych: Beata Wnęk-Male ... » więcej 2018-09-18, godz. 14:58, Patronaty - polecamy Festiwal „Mamy moc” już w sobotę – sprawdź, co w programie! Harcerze i harcerki z Chorągwi Opolskiej we współpracy z lokalnymi liderami społecznymi, a także działającymi w regionie organizacjami pozarządowymi zapraszają na festyn plenerowy, którego głównym punktem będzie gra „Mamy moc”. Sobotni (2 ... » więcej 2018-09-18, godz. 14:42, Patronaty - polecamy Genealodzy spotkają się w Brzegu Już po raz piąty fascynaci genealogii spotkają się na Zamku Piastów w Brzegu na Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej. Wydarzenie rozpocznie się w piątej (21.09) i potrwa do niedzieli (23.09). Przez trzy dni historycy, archiwiści, bib ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Rusza Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena – w programie siedem koncertów Pamięć o pobycie Ludwiga van Beethovena w Głogówku w 1806 roku od 26 lat jest inspiracją do organizowania Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. W tym roku wydarzenie potrwa od 21 do 28 września. W programie siedem koncertów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »