Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-02-20, 12:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze!

Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze! [fot. https://pixabay.com/pl/]]
Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze! [fot. https://pixabay.com/pl/]]
Rusza pierwszy etap Karierosfery. To konkurs wiedzy biznesowej skierowany do studentów. Ma rangę ogólnopolską. Składa się z trzech etapów. Jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych studentów oraz promowanie ich najlepszym firmom w kraju i za granicą. Filarem konkursu jest współpraca ze znanymi, prestiżowymi markami, które oferują laureatom płatne staże.
Pierwszy etap

Pierwszy etap polega na wypełnieniu w terminie od 25 lutego do 14 marca krótkiego testu. Uczestnik wypełnia online test jednokrotnego wyboru składający się z 15 pytań z wiedzy ekonomicznej i biznesowej, nawiązującej do wybranej dziedziny.

Drugi etap

Kolejny etap odbędzie się 22 marca i polega na rozwiązaniu testu pisemnego na jednej z 14 uczelni w Polsce. Dopuszczeni są do tego etapu najlepsi uczestnicy etapu pierwszego.(około 20%). W tym samym czasie piszą specjalistyczny test przygotowany przez patronów dziedzin - jest to 50 pytań zamkniętych wielokrotnej odpowiedzi - przy każdym wariancie odpowiedzi należy określić jej prawdziwość lub nie. Następnie 10 osób z każdej dziedziny, które uzyskały najwyższy wynik, jest zapraszanych 13 kwietnia do Wrocławia na III etap i Galę Finałową.

Trzeci etap

Na ostatnim etapie przedstawiciele firm partnerskich przygotowują i realizują z uczestnikami zadanie grupowe, na podstawie którego wybierają laureata. Finaliści otrzymują nagrody rzeczowe lub pieniężne, ale główną nagrodą jest płatny staż w firmie patronującej danej dziedzinie konkursowej, oferowany najlepszemu z najlepszych.

Celem konkursu jest umożliwienie studentom łatwiejszego wejścia na rynek pracy, zdobycia bezcennego doświadczenia zawodowego, rozpoczęcia kariery w wymarzonej branży. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie: www.karierosfera.pl

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR, które działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć w nim udział trzeba przejść casting. Casting odbędzie się już 13 stycznia w Opo ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajkową Ślizgawkę' dla dzieci i rodzin zastępczych z powiatu opolskiego. Impreza odb ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26, Patronaty - polecamy Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »