Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-02-20, 12:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze!

Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze! [fot. https://pixabay.com/pl/]]
Jesteś studentem? Wypełnij test i weź udział w Karierosferze! [fot. https://pixabay.com/pl/]]
Rusza pierwszy etap Karierosfery. To konkurs wiedzy biznesowej skierowany do studentów. Ma rangę ogólnopolską. Składa się z trzech etapów. Jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych studentów oraz promowanie ich najlepszym firmom w kraju i za granicą. Filarem konkursu jest współpraca ze znanymi, prestiżowymi markami, które oferują laureatom płatne staże.
Pierwszy etap

Pierwszy etap polega na wypełnieniu w terminie od 25 lutego do 14 marca krótkiego testu. Uczestnik wypełnia online test jednokrotnego wyboru składający się z 15 pytań z wiedzy ekonomicznej i biznesowej, nawiązującej do wybranej dziedziny.

Drugi etap

Kolejny etap odbędzie się 22 marca i polega na rozwiązaniu testu pisemnego na jednej z 14 uczelni w Polsce. Dopuszczeni są do tego etapu najlepsi uczestnicy etapu pierwszego.(około 20%). W tym samym czasie piszą specjalistyczny test przygotowany przez patronów dziedzin - jest to 50 pytań zamkniętych wielokrotnej odpowiedzi - przy każdym wariancie odpowiedzi należy określić jej prawdziwość lub nie. Następnie 10 osób z każdej dziedziny, które uzyskały najwyższy wynik, jest zapraszanych 13 kwietnia do Wrocławia na III etap i Galę Finałową.

Trzeci etap

Na ostatnim etapie przedstawiciele firm partnerskich przygotowują i realizują z uczestnikami zadanie grupowe, na podstawie którego wybierają laureata. Finaliści otrzymują nagrody rzeczowe lub pieniężne, ale główną nagrodą jest płatny staż w firmie patronującej danej dziedzinie konkursowej, oferowany najlepszemu z najlepszych.

Celem konkursu jest umożliwienie studentom łatwiejszego wejścia na rynek pracy, zdobycia bezcennego doświadczenia zawodowego, rozpoczęcia kariery w wymarzonej branży. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie: www.karierosfera.pl

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR, które działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-03-21, godz. 15:35, Patronaty - polecamy Rusza XX Ogólnopolska Kampania Społeczna „Pola Nadziei” – poznaj plan wydarzeń w Opolu! Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zaprasza do udziału w XX edycji kampanii „Pola Nadziei”, która w Opolu odbędzie się po raz siódmy. » więcej 2018-03-21, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Koncert finałowy Rock-Time 2018 już w czwartek – też tam będziemy i poprowadzimy program na żywo! Kilkumiesięczne przygotowania do XIV Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2018 powoli dobiegają końca. Tradycyjnie, podczas finału swoją twórczość zaprezentuje sześć zespołów. W tym roku zwycięzcą głosowania online okazał ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:06, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody także w Opolu. Też tam będziemy! Będzie można dowiedzieć się, skąd się bierze woda w kranie, poznać historię opolskich wodociągów czy tajemnice wieży ciśnień, a do tego zwiedzić oczyszczalnię ścieków i stację uzdatniania wody, czy niedostępny zazwyczaj jaz pod Odrą. To j ... » więcej 2018-03-20, godz. 13:46, Patronaty - polecamy „Kolaboranci” w Kochanowskim, czyli zabawa w stylu lat 30 z muzyką na żywo Na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu trwają próby do spektaklu „Kolaboranci” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Sztuka odkrywa ciemne karty historii polskiego teatru i kina czasu II wojny światowej. Spektaklowi towarzyszyć b ... » więcej 2018-03-20, godz. 12:39, Patronaty - polecamy Odnalezione po latach dzieło zabrzmi po raz pierwszy w Opolu - „Pasja” Elsnera w FO Koncert ten to historyczne wydarzenie dla Filharmonii Opolskiej. Pierwszy raz w jej sali zabrzmi „Pasja” skomponowana przez patrona filharmonii, urodzonego w Grodkowie - Józefa Elsnera. Historia utworu jest niezwykła: rękopis zaginął po ś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »