Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-14, 13:42 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jazzowe impresje na patriotyczną nutę już w środę w Studiu M

Jacek i Jakub Mielcarkowie [fot. archiwum prywatneakub i Jacek Mielcarkowie [fot. Bogdan Augustyniak]
Jacek i Jakub Mielcarkowie [fot. archiwum prywatneakub i Jacek Mielcarkowie [fot. Bogdan Augustyniak]
Jakub i Jacek Mielcarkowie [fot. Bogdan Augustyniak]
Jakub i Jacek Mielcarkowie [fot. Bogdan Augustyniak]
Pieśni patriotyczne w jazzowych impresjach na kontrabas i saksofon zabrzmią w najbliższą środę (21.11) w Studiu M im. SBB za sprawą koncertu Jacka i Kuby Mielcarków. Koncert nosi tytuł „Wokół Niepodległości” i odbywa się z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ideą jest upamiętnienie pokolenia legionistów, powstańców śląskich oraz zesłańców na Sybir. Początek o godz. 20:00.
Bezpłatne zaproszenia można rezerwować (od godz. 8:00 do 15:00, od poniedziałku do piątku) telefonicznie pod numerem: 77/40 13 431 lub mailowo: koncert.studio@radio.opole.pl.

Na scenie pojawią się niewidomy saksofonista, klarnecista, wokalista, kompozytor - Jacek Mielcarek wraz z synem Jakubem Mielcarkiem – kontrabasistą, absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wydarzenie będzie retransmitowane w jednej z najbliższych audycji Jazzofonia. Audycję tę Jacek Mielcarek prowadzi w Radiu Opole od lat. Wraz z żoną Marzeną Mielcarek współtworzy także program Muzyka źródeł.

Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]Jacek Mielcarek jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Wydał trzy płyty autorskie. Współpracował m.in. z Natalią Kukulską, Markiem Walarowskim, Indią Czajkowską, Adamem Strugiem, Kapelą Brodów, Karo Glazer, Krzysztofem Ścierańskim, Phillipem Brackenem. Jest współtwórcą projektów Nisza i Śliczne Goździki. Występował w USA, Kanadzie, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Irlandii, Ukrainie, Rumunii.

Jakub Mielcarek, Koncert pieśni pasyjnych w Studiu M Radia Opole (09.04.2017) [fot. Justyna Krzyżanowska]Kontrabasista Jakub Mielcarek porusza się w zróżnicowanych stylistykach, od głównego nurtu, przez free jazz po world music i muzykę tradycyjną. Na koncie ma m.in. „Złote Gęśle” w konkursie muzyki folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (2009), wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Nowa Tradycja (2012) oraz nagrodę specjalną Festiwalu "Jazz nad Odrą" (2016). Współtworzy zespoły etno-jazzowe: Nisza i Śliczne Goździki. Bierze udział w wielu projektach. Współpracował m.in. z Erase Quartet, Zbigniewem Namysłowskim, Bogdanem Hołownią, Power Of The Horns, Piotrem Damasiewiczem oraz Maciejem Obarą.

Zobacz także

2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć w nim udział trzeba przejść casting. Casting odbędzie się już 13 stycznia w Opo ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajkową Ślizgawkę' dla dzieci i rodzin zastępczych z powiatu opolskiego. Impreza odb ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26, Patronaty - polecamy Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »