Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-04, 15:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu!

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
„Nowe media w edukacji wyzwaniem dla XXI wieku” pod takim tytułem odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu „Społeczeństwo internautów a kultura globalna”. Naukowcy spotkają się w najbliższy piątek (07.12) w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu przy ul. Waryńskiego 4. Radio Opole będzie na miejscu wraz z audycją Loża Radiowa. Więcej o konferencji także w piątek (07.12) w porannych rozmowach po 8:00 i o 8:40.
Przestrzeń wirtualna stała się dziś miejscem spotkań, robienia zakupów, rozrywki, nauki i wielu relacji społecznych. Dla wielu osób trudno już sobie wyobrazić życia bez dostępu do szybkiego i całodobowego Internetu. Ten - jak każde narzędzie - ma swoje zalety, ale też i wady. Podczas spotkania w w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu będzie okazja, by o tym porozmawiać, podzielić się doświadczeniem, spostrzeżeniami i uwagami.

Ideą jest znalezienie odpowiedzi na pytania: jak można odpowiedzialnie edukować młodego odbiorcę do korzystania z sieci oraz jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji poprzez wykorzystanie nowinek technicznych do urozmaicenia zajęć lekcyjnych.

Wydarzenie będzie się składać z dwóch sesji. Pierwsza pod nazwą "Pokolenie cyfrowe - to my!" rozpocznie się o godz. 10:00. Druga sesja poświęcona będzie edukacji. Rozpocznie się o godz. 12:30. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Komitet organizacyjny konferencji tworzą prof. Politechniki Opolskiej dr hab. Maria Kalczyńska, dr Anna Rajchel oraz mgr Anna Jańdziak. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem dra hab. inż. Janusza Wielkiego - prof. PO, dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Violetty Porowskiej - wicewojewody opolskiej, inspektora Jarosława Kalety - komendanta wojewódzkiego policji w Opolu, Lesława Tomczaka - dyrektora Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, a także Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej oraz Radia Opole.
Program konferencji
Program konferencji

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »