Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-04, 15:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu!

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
„Nowe media w edukacji wyzwaniem dla XXI wieku” pod takim tytułem odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu „Społeczeństwo internautów a kultura globalna”. Naukowcy spotkają się w najbliższy piątek (07.12) w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu przy ul. Waryńskiego 4. Radio Opole będzie na miejscu wraz z audycją Loża Radiowa. Więcej o konferencji także w piątek (07.12) w porannych rozmowach po 8:00 i o 8:40.
Przestrzeń wirtualna stała się dziś miejscem spotkań, robienia zakupów, rozrywki, nauki i wielu relacji społecznych. Dla wielu osób trudno już sobie wyobrazić życia bez dostępu do szybkiego i całodobowego Internetu. Ten - jak każde narzędzie - ma swoje zalety, ale też i wady. Podczas spotkania w w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu będzie okazja, by o tym porozmawiać, podzielić się doświadczeniem, spostrzeżeniami i uwagami.

Ideą jest znalezienie odpowiedzi na pytania: jak można odpowiedzialnie edukować młodego odbiorcę do korzystania z sieci oraz jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji poprzez wykorzystanie nowinek technicznych do urozmaicenia zajęć lekcyjnych.

Wydarzenie będzie się składać z dwóch sesji. Pierwsza pod nazwą "Pokolenie cyfrowe - to my!" rozpocznie się o godz. 10:00. Druga sesja poświęcona będzie edukacji. Rozpocznie się o godz. 12:30. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Komitet organizacyjny konferencji tworzą prof. Politechniki Opolskiej dr hab. Maria Kalczyńska, dr Anna Rajchel oraz mgr Anna Jańdziak. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem dra hab. inż. Janusza Wielkiego - prof. PO, dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Violetty Porowskiej - wicewojewody opolskiej, inspektora Jarosława Kalety - komendanta wojewódzkiego policji w Opolu, Lesława Tomczaka - dyrektora Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, a także Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej oraz Radia Opole.
Program konferencji
Program konferencji

Zobacz także

2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć w nim udział trzeba przejść casting. Casting odbędzie się już 13 stycznia w Opo ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajkową Ślizgawkę' dla dzieci i rodzin zastępczych z powiatu opolskiego. Impreza odb ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26, Patronaty - polecamy Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »