Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-08-27, 13:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

IX Dobrodzień Classic Festival

Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu Dobrodzień Classic Festival jest dr Piotr Lempa [oprac. Małgorzata Ślusarczyk]
Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu Dobrodzień Classic Festival jest dr Piotr Lempa [oprac. Małgorzata Ślusarczyk]
Kiedy w 2004 roku student wydziału wokalnego Gdańskiej Akademii Muzycznej, pochodzący z Dobrodzienia, zaproponował koncert muzyki klasycznej, nikt nie przypuszczał, że za 15 lat urodzi się z tego festiwal zajmujący poczesne miejsce wśród corocznych wydarzeń kulturalnych Opolszczyzny. Mowa o Dobrodzień Classic Festival. Ideą wydarzenia jest prezentacja muzyki klasycznej w sposób przystępny i ciekawy. Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu jest dr Piotr Lempa.

Repertuar festiwal to utwory od musicalowych szlagierów, przez operę i operetkę po utwory sakralne z bogatego repertuaru kompozytorów kręgu twórczości niemieckiej. Do udziału w Dobrodzień Classic Festival zaproszeni zostali uznani, w Polsce i na świecie, artyści: śpiewacy i muzycy, którzy na co dzień występują w salach koncertowych i operowych Wiednia, Berlina, Londynu, Paryża czy Mediolanu.


Wydarzenie miał otworzyć 31 sierpnia koncert w Oleśnie, ale ten - z przyczyn niezależnych od organizatora - został odwołany. Festiwal otworzy zatem w najbliższą niedzielę (01.09) Wielka Gala Operowo-Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”. Gala odbędzie się w Ogrodach Plebanijnych przy Kościele pw. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. W razie złej pogody koncert odbędzie się we wnętrzu kościoła pw. Marii Magdaleny. Będzie to swoiste pożegnanie lata, które wyśpiewają znani i uznani artyści z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Częstochowskiej. Organizatorzy zapewniają, że zapowiada się nastrojowy wieczór.


Kolejne dwa koncerty zaplanowano w pierwszy weekend października (05 i 06.10). W sobotę (05.10) w Domu Kultury w Oleśnie będzie okazja posłuchania koncertu „Muzyczna podróż dookoła świata”. Z kolei w niedzielę (06.10) zaplanowano koncert w Muzeum Diecezjalnym w Opolu. Wydarzenie pod tytułem „Mit der Musik wächst meine Seele...” jest imprezą towarzyszącą 16. Dniom Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Zaprezentowane zostaną utwory mistrzów niemieckiego romantyzmu: R. Straussa, F. Schuberta, R. Schumanna, H. Wolfa czy H. Heine.


Festiwal organizowany jest przy współudziale Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu, Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Domu Kultury w Oleśnie, Domu Kultury w Ozimku, Muzeum Diecezjalnego w Opolu oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Radio Opole IX Dobrodzień Classic Festival objęło patronatem medialnym.

Program IX Dobrodzień Classic Festival

Sobota 31 sierpnia [uwaga, koncert odwołany]
19:00 Dom Kultury Olesno
Koncert „Najpiękniejsze melodie świata”


Niedziela 1 września

19:00 Ogrody Plebanijne w Dobrodzieniu - koncert plenerowy (w razie złej pogody koncert odbędzie się w Kościele Marii Magdaleny)
Koncert charytatywny: Wielka Gala Operowo – Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”


Sobota 5 października

19:00 Dom Kultury Ozimek
Koncert „Muzyczna podróż dookoła świata”

Niedziela 6 października
17:00 Muzeum Diecezjalne w Opolu
Koncert „Mit der Musik wächst meine Seele...”
Impreza towarzysząca 16. Dniom Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »