Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-09-05, 12:48 Autor: Agnieszka Lubczańska

IV Memoriał Stanisława Szozdy już w niedzielę w Prudniku

Kolarski memoriał Stanisława Szozdy i Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Prudnik 25.09.2016 [fot. Jan Poniatyszyn]
Kolarski memoriał Stanisława Szozdy i Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Prudnik 25.09.2016 [fot. Jan Poniatyszyn]
W czwartą rocznicę śmierci wybitnego kolarza Stanisława Szozdy kolarze będą ścigali się w kryterium ulicznym w Prudniku. Wyścig główny wystartuje o godz. 12:00 z prudnickiego Rynku, a poprzedzą go zawody dla dzieci i młodzieży. To kolarskie wydarzenie, które już po raz czwarty uhonoruje pamięć zmarłego w 2013 roku wybitnego sportowca, który zaczynał karierę w Prudniku i był z tym miastem związany do ostatnich dni.
Jak zgłosić chęć udziału w wyścigu?

Zgłoszenia udziału w IV Memoriale Stanisława Szozdy można przesyłać jeszcze do 9 września na adres e-mail: osir@osirprudnik.pl lub pod nr faxu 77 4 360 821, a także w dniu zawodów od godz. 8:00 w Biurze Wyścigu, które będzie się mieścić w Ratuszu Miejskim w Prudniku. Lista startowa do danej kategorii będzie zamykana na godzinę przed jej startem.

W kategoriach dla dorosłych startować mogą zawodnicy posiadający licencje sportowe, aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie OC i NW

Jak będzie wyglądała trasa wyścigu?

IV Memoriał im. Stanisława Szozdy już w niedzielę (10.09) w PrudnikuStart i meta będą znajdować się na Rynku, a trasa przebiegać będzie ulicami: Zamkową, Piastowską, Placem Wolności, Kościuszki, Armii Krajowej, Małachowskiego i Damrota.

I uwaga kierowcy: ulice, którymi przebiegać będzie wyścig zostaną całkowicie wyłączone z ruchu - więcej informacji na mapce zamieszczonej poniżej.

W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy będą mieli do pokonania różne długości trasy. Runda minimalna to długość 1600 m (przewidziana dla uczniów klas I-III), najdłuższa to trasa 48 km, przewidziana dla kategorii mężczyzn powyżej 23 roku życia.

Dzieci i młodzież także mogą wziąć udział w wyścigu

Organizatorzy do udziału w wyścigu zapraszają także dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów, które rekreacyjnie jeżdżą na rowerach. W przypadku dzieci szkół podstawowych i gimnazjów wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna na udział oraz obowiązkowo kask.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Organizatorem Kolarskiego Kryterium Ulicznego - Memoriał Stanisława Szozdy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku. Radio Opole – jak co roku - patronuje medialnie wydarzeniu.
Trasa wyścigu

Zobacz także

2020-05-27, godz. 14:23, Patronaty - polecamy Antywirusowe maski oczami studentów Wydziału Sztuki UO - obejrzyj wystawę Przygotowanie własnej interpretacji antywirusowej maski - to zadanie, którego podjęli się studenci ll roku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Interpretacje przybrały bardzo różnorodne formy. Wszystko wraz z opisami… » więcej 2020-05-27, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Warto zarezerwować w najbliższą niedzielę teatralną godzinę na spektakl "Coś pomiędzy" W najbliższą niedzielę (31.05) Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprezentuje kolejny spektakl ze swojego repertuaru. Tym razem będzie to “Coś pomiędzy” w reżyserii Tomasza Cymermana. To już piąta i ostatnia zarazem prezentacja w ramach cyklu… » więcej 2020-05-27, godz. 11:02, Patronaty - polecamy „Zachowaj Zdrowy Dystans” - pozytywna kampania Centrum Handlowego Turawa Park „Nasze podejście jest znacznie ważniejsze, niż samo to, co się nam w życiu przytrafia. Dlatego każdego dnia łap pozytywne chwile!” - z taką tezą wychodzą twórcy kampanii „Zachowaj Zdrowy Dystans”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na istotę… » więcej 2020-05-25, godz. 12:49, Patronaty - polecamy X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci rozstrzygnięty – poznaj szczegóły! [ZDJĘCIA] Już po raz 10. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do dzieci z terenów wiejskich. Jest to jedno z działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie wypadkom przy pracy rolniczej i chorobom… » więcej 2020-05-21, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Poczuj się, jak w teatrze bez wychodzenia z domu i obejrzyj spektakl „Romeo i Julia” Już w najbliższą niedzielę (24.05) Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprezentuje kolejny spektakl ze swojego repertuaru. Tym razem będzie to “Romeo i Julia' w reżyserii węgierskiego twórcy Atilli Keresztesa. To już czwarta prezentacja w ramach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »