Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-09-05, 12:48 Autor: Agnieszka Lubczańska

IV Memoriał Stanisława Szozdy już w niedzielę w Prudniku

Kolarski memoriał Stanisława Szozdy i Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Prudnik 25.09.2016 [fot. Jan Poniatyszyn]
Kolarski memoriał Stanisława Szozdy i Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Prudnik 25.09.2016 [fot. Jan Poniatyszyn]
W czwartą rocznicę śmierci wybitnego kolarza Stanisława Szozdy kolarze będą ścigali się w kryterium ulicznym w Prudniku. Wyścig główny wystartuje o godz. 12:00 z prudnickiego Rynku, a poprzedzą go zawody dla dzieci i młodzieży. To kolarskie wydarzenie, które już po raz czwarty uhonoruje pamięć zmarłego w 2013 roku wybitnego sportowca, który zaczynał karierę w Prudniku i był z tym miastem związany do ostatnich dni.
Jak zgłosić chęć udziału w wyścigu?

Zgłoszenia udziału w IV Memoriale Stanisława Szozdy można przesyłać jeszcze do 9 września na adres e-mail: osir@osirprudnik.pl lub pod nr faxu 77 4 360 821, a także w dniu zawodów od godz. 8:00 w Biurze Wyścigu, które będzie się mieścić w Ratuszu Miejskim w Prudniku. Lista startowa do danej kategorii będzie zamykana na godzinę przed jej startem.

W kategoriach dla dorosłych startować mogą zawodnicy posiadający licencje sportowe, aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie OC i NW

Jak będzie wyglądała trasa wyścigu?

IV Memoriał im. Stanisława Szozdy już w niedzielę (10.09) w PrudnikuStart i meta będą znajdować się na Rynku, a trasa przebiegać będzie ulicami: Zamkową, Piastowską, Placem Wolności, Kościuszki, Armii Krajowej, Małachowskiego i Damrota.

I uwaga kierowcy: ulice, którymi przebiegać będzie wyścig zostaną całkowicie wyłączone z ruchu - więcej informacji na mapce zamieszczonej poniżej.

W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy będą mieli do pokonania różne długości trasy. Runda minimalna to długość 1600 m (przewidziana dla uczniów klas I-III), najdłuższa to trasa 48 km, przewidziana dla kategorii mężczyzn powyżej 23 roku życia.

Dzieci i młodzież także mogą wziąć udział w wyścigu

Organizatorzy do udziału w wyścigu zapraszają także dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów, które rekreacyjnie jeżdżą na rowerach. W przypadku dzieci szkół podstawowych i gimnazjów wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna na udział oraz obowiązkowo kask.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Organizatorem Kolarskiego Kryterium Ulicznego - Memoriał Stanisława Szozdy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku. Radio Opole – jak co roku - patronuje medialnie wydarzeniu.
Trasa wyścigu

Zobacz także

2019-01-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" rozpoczęty! To propozycja dla opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i żeglowania. Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne 'Pieśni spod żagli' ogłasza II Opolski Plebiscyt Żeglarski „Dar Opola”. Do plebiscytu można się zgłosić samemu, można ... » więcej 2019-01-21, godz. 11:24, Patronaty - polecamy Co musiałoby się stać, żeby na 25 lat schować się w meblościance? Premiera już 2 lutego! Strach dopadł Bożenę. Siedzi od 25 lat zamknięta w czterech ścianach meblościanki, gdy na zewnątrz rozgrywa się tragifarsa... „Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych” to tytuł sztuki szykowanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. P ... » więcej 2019-01-18, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Wybierz Najpiękniejszego Gola Opolszczyzny 2018 – głosowanie trwa do 31.01.2019! Już po raz trzeci TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Otwarty nabór trafień trwał w grudniu, teraz czas na głosowanie widzów. Na werdykt czeka 20 zgłoszonych bramek. Wśród nich są zarówno te z boisk ... » więcej 2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »