Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-09-05, 12:48 Autor: Agnieszka Lubczańska

IV Memoriał Stanisława Szozdy już w niedzielę w Prudniku

Kolarski memoriał Stanisława Szozdy i Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Prudnik 25.09.2016 [fot. Jan Poniatyszyn]
Kolarski memoriał Stanisława Szozdy i Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Prudnik 25.09.2016 [fot. Jan Poniatyszyn]
W czwartą rocznicę śmierci wybitnego kolarza Stanisława Szozdy kolarze będą ścigali się w kryterium ulicznym w Prudniku. Wyścig główny wystartuje o godz. 12:00 z prudnickiego Rynku, a poprzedzą go zawody dla dzieci i młodzieży. To kolarskie wydarzenie, które już po raz czwarty uhonoruje pamięć zmarłego w 2013 roku wybitnego sportowca, który zaczynał karierę w Prudniku i był z tym miastem związany do ostatnich dni.
Jak zgłosić chęć udziału w wyścigu?

Zgłoszenia udziału w IV Memoriale Stanisława Szozdy można przesyłać jeszcze do 9 września na adres e-mail: osir@osirprudnik.pl lub pod nr faxu 77 4 360 821, a także w dniu zawodów od godz. 8:00 w Biurze Wyścigu, które będzie się mieścić w Ratuszu Miejskim w Prudniku. Lista startowa do danej kategorii będzie zamykana na godzinę przed jej startem.

W kategoriach dla dorosłych startować mogą zawodnicy posiadający licencje sportowe, aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie OC i NW

Jak będzie wyglądała trasa wyścigu?

IV Memoriał im. Stanisława Szozdy już w niedzielę (10.09) w PrudnikuStart i meta będą znajdować się na Rynku, a trasa przebiegać będzie ulicami: Zamkową, Piastowską, Placem Wolności, Kościuszki, Armii Krajowej, Małachowskiego i Damrota.

I uwaga kierowcy: ulice, którymi przebiegać będzie wyścig zostaną całkowicie wyłączone z ruchu - więcej informacji na mapce zamieszczonej poniżej.

W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy będą mieli do pokonania różne długości trasy. Runda minimalna to długość 1600 m (przewidziana dla uczniów klas I-III), najdłuższa to trasa 48 km, przewidziana dla kategorii mężczyzn powyżej 23 roku życia.

Dzieci i młodzież także mogą wziąć udział w wyścigu

Organizatorzy do udziału w wyścigu zapraszają także dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów, które rekreacyjnie jeżdżą na rowerach. W przypadku dzieci szkół podstawowych i gimnazjów wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna na udział oraz obowiązkowo kask.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Organizatorem Kolarskiego Kryterium Ulicznego - Memoriał Stanisława Szozdy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku. Radio Opole – jak co roku - patronuje medialnie wydarzeniu.
Trasa wyścigu

Zobacz także

2019-10-15, godz. 15:18, Patronaty - polecamy Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie powstania Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie, a opolski oddział tej instytucji - 70-lecie. Z tej okazji w najbliższy czwartek (17.10) w jednej z opolskich restauracji odbędzie się jubileuszowe spotkanie, podczas którego uhonorowa ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:10, Patronaty - polecamy „BAUhausowe powroty” już w niedzielę – weź udział w fotomarat[h]onie! Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami zaprasza do udziału w fotomarat[h]onie z okazji setnej rocznicy założenia szkoły projektowania Bauhaus. Wydarzenie przyjmie formę konkursu fotograficznego, czyli właśnie fotomarat[h]onu, ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Wystawa Mirosława Filonika w GSW - wernisaż w piątek Od 30 lat materiałem jego twórczych realizacji jest… świetlówka. Tym razem Mirosław Filonik ponownie za „materialny” budulec prac wybrał lampy jarzeniowe. Jaki będzie tego efekt, będzie można się przekonać już w najbliższy piątek (18.10) ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:51, Patronaty - polecamy „Świętuj razem z nami!” – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle obchodzi jubileusz 25-lecia Zbliża się święto siatkówki w Kędzierzynie-Koźlu. Już w najbliższą sobotę (19.10) Klub Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętować będzie swoje 25-lecie. W programie m.in. mecz pokazowy z IBB Polonią Londyn, strefa małego kibica, prezent ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Będą gonić za lisią kitą. Hubertus w „Ostrodze” już w sobotę Gonitwa, podczas której konno ściga się tzw. 'lisa', czyli jeźdźca z ogonem przypiętym do ramienia - to główny punkt Hubertusa, który już po raz 44. odbędzie się w Ludowym Klubie Jeździeckim „Ostroga”. Sama gonitwa rozpocznie się w najbli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »