Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-11, 17:07 Autor: Agnieszka Lubczańska

Indigo Child już 24 października wystąpi w Studiu M im. SBB

Indigo Child już 24 października wystąpi w Studiu M im. SBB
Koncertowe czwartki w Radiu Opole już na dobre się rozkręciły. Jeszcze mamy w pamięci koncert zespołu DOBS, a już w planie kolejny występ. Tym razem na scenie Studia M im. SBB wystąpi zespół Indigo Child. Koncert odbędzie się w czwartek 24 października. Bilety są już w sprzedaży!
Pierwsza godzina koncertu będzie transmitowana na antenie Radia Opole, a jeszcze przed samym występem zespół pojawi się w audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Bilety w cenie 15 zł są już do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu. Bilety można także zakupić w siedzibie Radia Opole przy ul. Strzelców Bytomskich 8.

Zespół powstał w 2015 roku w Opolu początkowo pod nazwą „Bluźnierca”. Od początku skupiał się na tworzeniu autorskiej muzyki z tekstami w języku polskim, czerpiąc inspiracje z muzyki lat 70. i twórczości takich grup jak: SBB, Czarny Pies, Czesław Niemen, Led Zeppelin, The Doors. W skład zespołu wchodzą opolscy uczniowie, studenci oraz absolwenci opolskich uczelni.

Przez 4 lata zdobywał doświadczenie na scenach miejscowych oraz w regionie. Mimo stosunkowo krótkiego okresu istnienia, zespół prędko zaczął osiągać sukcesy. W 2017 roku otrzymał zaproszenie do występu na żywo w lokalnej telewizji TVP Opole oraz Radiu Opole. W marcu 2018 wygrał XIV Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time, na którym doceniła go zarówno publiczność (Nagroda Publiczności) oraz Jury (Nagroda Główna Przeglądu). W ramach realizacji ww. nagród zespół zarejestrował swój materiał muzyczny w Studio M im. SBB Radia Opole 15 listopada 2018 roku.

W marcu 2019 roku opublikował singiel pt. „Nad pstrą krową” promujący album, a zaraz po tym zdobył I miejsce w 24. Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „Terepaczków”. W kwietniu 2019 na zaproszenie Urzędu Miasta Opole zespół wystąpił charytatywnie na opolskim rynku podczas koncertu na rzecz chorego na mukowiscydozę mieszkańca miasta (w związku z imprezą "1% zostawiam w Opolu"). W półfinale przeglądu kapel studenckich Akademicki Rock 2019 r. we Wrocławiu basista i perkusista dostali wyróżnienie od jury za kreatywność oraz technikę gry na własnych instrumentach. Niecały miesiąc później piosenka zespołu pt. „Zepsute pokolenie” była grana na antenie Trójki Polskiego Radia w audycji Annały Migały (29 kwietnia 2019 r.). W maju 2019 roku jury składające się z redaktorów Antyradia wyselekcjonowało zespół z ponad 400 zgłoszeń do półfinałowej 60. przeglądu AntyFest 2019.

Okładka płyty [fot. archiwum zespołu]Premiera debiutanckiego albumu miała miejsce w Opolu 6 lipca 2019.

Aktualnie zespół jest w trakcie swojej pierwszej trasy koncertowej promującej debiutancki album. Trasę zakończy występ na żywo w Studio M im. SBB 24 października 2019. Zaraz po tym, planowana jest rejestracja kolejnego albumu.

Zespół Indigo Child wystąpi w Studiu M im. SBB w składzie:
  • Jakub Kamiński ( lider / gitarzysta basowy / tekściarz),
  • Jakub Kirstein ( instrumenty klawiszowe),
  • Paweł „Morrison” Pawłowski (instrumenty perkusyjne),
  • Jakub Cajzner (wokal),
  • Dawid Młotkowski (gitara)
Zobacz oficjalny fanpage zespołu: Indigo Child
YouTube

Organizatorem koncertu jest Radio Opole. Partnerami wydarzenia są Restauracja „Radiowa” i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Indigo Child [fot. Archiwum zespołu]

Zobacz także

2019-11-13, godz. 20:10, Patronaty - polecamy RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje wzbudzały kiedyś ówczesne wynalazki techniki, dziś - relikty przeszłości… To już… » więcej 2019-11-13, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Rusza cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Opolskiej - pierwszy już w piątek. Wystąpi Kwartet Camerata Wieczór z muzyką kameralną to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższy piątek (15.11). W programie muzyka delikatna, subtelna, ale potrafiąca poruszyć w zupełnie nowy sposób. Koncert ten to propozycja dla osób poszukujących spokoju i… » więcej 2019-11-13, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę Ubodzy, bezdomni, samotni są wśród nas. Na spotkanie w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Ubogich w Opolu zaprasza w najbliższą niedzielę (17.11) biskup opolski Andrzej Czaja. Wydarzenie rozpocznie w samo południe eucharystia w Katedrze Opolskiej… » więcej 2019-11-12, godz. 16:20, Patronaty - polecamy "W krainie Gabriela Garcí Márqueza" - nowa wystawa w Loft Gallery. Wernisaż już w piątek Loft Gallery w Opolu oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Marka Poźniaka i Janusza M. Tylmana pt. 'W krainie Gabriela Garcí Márqueza'. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (15.11) od godz. 18:00 w Loft Gallery… » więcej 2019-11-12, godz. 15:23, Patronaty - polecamy Koncert Anny Panas w Studiu M im. SBB „Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku” - to tytuł koncertu wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów - Anny Panas. Na wydarzenie zapraszamy w niedzielę 24 listopada do Studia M in. SBB. Początek o godz. 18:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »