Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-02-27, 09:42 Autor: Agnieszka Lubczańska

II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola"

„Dar Opola” w drodze do Londynu, 1959 [fot. archiwum Stowarzyszenia Muzycznego "Pieśni spod żagli"]
„Dar Opola” w drodze do Londynu, 1959 [fot. archiwum Stowarzyszenia Muzycznego "Pieśni spod żagli"]
Na prośbę wielu opolskich żeglarzy, termin zgłaszania kandydatur do II Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego „Dar Opola” został przedłużony do 3 marca. Przypomnijmy: kandydatury są zbierane w siedmiu kategoriach. To propozycja dla opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i żeglowania. Do plebiscytu można się zgłosić samemu, można też zgłaszać innych. Plebiscyt dotyczy opolskiego żeglarstwa i obejmuje lata 2017-2018.

Kolejnym etapem będzie głosowanie. Kapituła Opolskich Kapitanów wyłoni laureatów w siedmiu kategoriach, a internauci przyznają złoty, srebrny i brązowy „Nagiel Daru Opola” na najlepsze trzy kandydatury ze wszystkich kategorii łącznie.

„Bitwa morska”, czyli głosowanie internautów rozpocznie się w poniedziałek (04.03). Głosować będzie można codzienne. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://daropola.pl/ i oddać trzy głosy.

Gala finałowa II Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego "Dar Opola" odbędzie się 13 kwietnia. Szczegóły wkrótce.


Więcej informacji o plebiscycie na specjalnie powstałej stronie internetowej https://daropola.pl/. Tam także znajduje się regulamin ze szczegółowymi zasadami uczestnictwa w plebiscycie, zarówno w charakterze głosującego, jak i nominowanego.

Poniżej siedem kategorii, do których można do 3 marca zgłaszać kandydatury:
  1. Żeglarz roku
  2. Rejs roku
  3. Wydarzenie żeglarskie roku
  4. Sportowiec roku
  5. Zdjęcie żeglarskie roku
  6. Film żeglarski roku
  7. Opowieść roku.
Przypomnijmy, że przez cały 2017 rok na antenie Radia Opole emitowany był cykl Z pokładu Daru Opola, w którym Ryszard Sobieszczański prezentował działalność opolskich żeglarzy (wszystkie odcinki cyklu wciąż są do odsłuchania na naszej stronie), a pierwszy plebiscyt żeglarski odbył się w Opolu rok temu - zobacz relację.


Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne "Pieśni spod żagli". Radio Opole II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" objęło patronatem medialnym. Poniżej filmowa relacja Radia Opole z pierwszej edycji wydarzenia.

Zobacz także

2019-03-25, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Wiolonczela Bartosza Koziaka i orkiestra filharmonii - koncert już w piątek Jeden z najbardziej ulubionych utworów muzyki klasycznej - „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego - będzie można usłyszeć w najbliższy piątek (29.03) w Filharmonii Opolskiej. Do tego z koncertem wiolonczelowym wystąpi artysta nagradzany ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:34, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym już w weekend – poznaj szczegóły! Opolski Związek Tenisa Stołowego wraz z Urzędem Gminy Cisek zaprasza na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów. Celem wydarzenia jest wyłonienie Mistrza Województwa w Tenisie Stołowym. » więcej 2019-03-19, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Zbliża się I Międzyprzedszkolny Turniej Kółko-Krzyżyk – poznaj szczegóły! Przedszkolaki z Opola zagrają w kółko-krzyżyk. Dzieci nie tylko rozwiną zdolności i umiejętności logicznego myślenia, ale także nabędą odporności emocjonalnej na wygraną i przegraną - Przedszkole Publiczne nr 16 w Opolu zaprasza na I Międ ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody w Opolu. Też tam będziemy! W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich” i jest poświęcony problemom związanym z kryzysem wodnym i brakiem dostępu miliardów ludzi do bezpiecznej wody. Jak co roku w obchody włącza się Spółka Wodocią ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Nowy cykl zajęć dla dzieci w Filharmonii Opolskiej Już 27 marca w Filharmonii Opolskiej rusza nowy program zajęć dla najmłodszych. Stacjonarny cykl 10 spotkań oparty na zasadach międzynarodowego programu umuzykalniającego dedykowanego niemowlętom i dzieciom wraz z ich rodzinami - Pomelody. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »