Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-01-14, 15:30 Autor: Justyna Krzyżanowska

II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły!

Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Przed nami II Bal Charytatywny w gminie Łubniany. W tym roku organizatorzy chcą wspomóc rehabilitację 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Chłopiec urodził się z niezwykle rzadką chorobą – zespołem Bealsa.
W Polsce jest zaledwie kilka przypadków tej wady, a Karol ma szczególnie ciężki przebieg schorzenia. Przejawia się ona głównie nieprawidłowościami w budowie kośćca i mięśni. Poza szerokim spektrum, wada dotknęła kręgosłup, który w wyniku swej deformacji zaczął uciskać, a właściwie miażdżyć narządy w klatce piersiowej. Chłopiec ma za sobą dwie poważne operacje (w Stanach Zjednoczonych i we Wrocławiu), jednak nadal potrzebuje rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Zebranie środków na leczenie to główny cel tegorocznego balu.

W programie m.in. licytacje przedmiotów przekazanych przez gwiazdy polskiego sportu, kultury i sztuki oraz muzyczna niespodzianka. Ponadto, podczas balu wystąpi Mirek Kopyto z zespołem.

II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany odbędzie się 18.01.2020 r. (sobota) w Ośrodku „Żwirek” w Luboszycach. Początek o godz. 19:00.

Dochód z balu w całości zostanie przeznaczony na pomoc w rehabilitacji 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Bilety w cenie 350 zł od pary można nabyć w Sekretariacie Urzędu Gminy w Łubnianach przy ul. Opolskiej 104. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że podczas ubiegłorocznego, I Charytatywnego Balu Wójta Gminy Łubniany zebrano 51 182 zł na leczenie Piotrusia Świerca. Dzięki temu chłopiec ma podawane komórki macierzyste, a jego rodzice obserwują postęp w leczeniu.

Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Zobacz także

2021-01-12, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Spektakl "Kłamstwo" - obejrzyj bez wychodzenia z domu! Odpowiadając na liczne prośby Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu uruchomił platformę TJK ONLINE. Dzięki temu widzowie mogą obejrzeć spektakl z repertuaru teatru, pozostając we własnym domu i doświadczyć, choć części emocji… » więcej 2021-01-11, godz. 16:54, Patronaty - polecamy Spotkanie z Joanną Bator Publicystka, autorka powieści, opowiadań, esejów i prac naukowych - Joanna Bator będzie gościem pierwszego w tym roku spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ze względu na wciąż trwające obostrzenia epidemiologiczne… » więcej 2021-01-11, godz. 13:05, Patronaty - polecamy Książka "Opolskie zamki i pałace. Piękne, mroczne, tajemnicze" Niestrudzenie od wielu lat dokumentuje książkowo historie zamków i pałaców. Z mroków zapomnienia na światło dzienne wyciąga biografie ludzi, którzy w nich zamieszkiwali, obnażając ich tajemnice. Jest też świadkiem popadania w… » więcej 2021-01-11, godz. 11:31, Patronaty - polecamy WBP zaprasza. Wznowiła działalność wypożyczalnia Wznowiła działalność Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej 18. Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00. Nadal zamknięte dla czytelników pozostają:… » więcej 2021-01-11, godz. 10:24, Patronaty - polecamy Gala Noworoczna w filharmonii w tym roku on-line Styczniowe Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej to koncerty, które od lat gromadziły kilkutysięczną publiczność rozkochaną w melodyjnych ariach operowych oraz rytmach żywiołowych marszów, polek i walców. W tym roku, w związku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »