Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-01-14, 15:30 Autor: Justyna Krzyżanowska

II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły!

Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Przed nami II Bal Charytatywny w gminie Łubniany. W tym roku organizatorzy chcą wspomóc rehabilitację 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Chłopiec urodził się z niezwykle rzadką chorobą – zespołem Bealsa.
W Polsce jest zaledwie kilka przypadków tej wady, a Karol ma szczególnie ciężki przebieg schorzenia. Przejawia się ona głównie nieprawidłowościami w budowie kośćca i mięśni. Poza szerokim spektrum, wada dotknęła kręgosłup, który w wyniku swej deformacji zaczął uciskać, a właściwie miażdżyć narządy w klatce piersiowej. Chłopiec ma za sobą dwie poważne operacje (w Stanach Zjednoczonych i we Wrocławiu), jednak nadal potrzebuje rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Zebranie środków na leczenie to główny cel tegorocznego balu.

W programie m.in. licytacje przedmiotów przekazanych przez gwiazdy polskiego sportu, kultury i sztuki oraz muzyczna niespodzianka. Ponadto, podczas balu wystąpi Mirek Kopyto z zespołem.

II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany odbędzie się 18.01.2020 r. (sobota) w Ośrodku „Żwirek” w Luboszycach. Początek o godz. 19:00.

Dochód z balu w całości zostanie przeznaczony na pomoc w rehabilitacji 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Bilety w cenie 350 zł od pary można nabyć w Sekretariacie Urzędu Gminy w Łubnianach przy ul. Opolskiej 104. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że podczas ubiegłorocznego, I Charytatywnego Balu Wójta Gminy Łubniany zebrano 51 182 zł na leczenie Piotrusia Świerca. Dzięki temu chłopiec ma podawane komórki macierzyste, a jego rodzice obserwują postęp w leczeniu.

Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-01-20, godz. 10:54, Patronaty - polecamy Wały Jagiellońskie znów na opolskiej scenie – w stolicy regionu zbliża się koncert legendarnego zespołu! Przed nami pierwszy od ponad 30 lat występ Wałów Jagiellońskich w stolicy polskiej piosenki. Podczas koncertu zespół wykona nie tylko swoje największe przeboje, ale także zupełnie nowe utwory. Jak podkreślają organizatorzy, dowcip i refleksja… » więcej 2020-01-17, godz. 14:55, Patronaty - polecamy XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie To jedna z najbardziej widowiskowych imprez charytatywnych w regionie - Opolska Gala Żużla na Lodzie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 stycznia na lodowisku „Toropol” przy ul. Barlickiego 13 w Opolu. Początek o godz. 17:00, ale bramy „Toropolu”… » więcej 2020-01-16, godz. 15:32, Patronaty - polecamy „Zaśpiewajmy wszyscy razem” – zbliża się XIV Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku Lesie! Już po raz 14. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (19.01) w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku. » więcej 2020-01-16, godz. 12:42, Patronaty - polecamy Wojciech Poprawa i Przyjaciele zagrają dla PatRysia – poznaj szczegóły! Sezon noworocznych koncertów charytatywnych w pełni. Przed nami kolejna muzyczna uczta, tym razem w Kluczborku. Gwiazdy opery, operetki i musicalu spotkają się na jednej scenie, by zagrać dla chorego chłopca. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »