Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-08, 11:52 Autor: Justyna Krzyżanowska

I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej już jutro – poznaj szczegóły!

Agnieszka Osiecka [zdj.polskieradio.pl]
Agnieszka Osiecka [zdj.polskieradio.pl]
44 uczniów z powiatu opolskiego zmierzy się z twórczością Agnieszki Osieckiej – każdy z nich zaprezentuje jeden wiersz autorstwa poetki.
Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in. promocję utalentowanej, wrażliwej na estetykę i aktywnej twórczo młodzieży, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności plastycznych, a także zainteresowanie poezją Agnieszki Osieckiej czy prezentację i konfrontację żywego słowa.

W konkursie recytatorskim udział wezmą uczniowie szkół z terenu powiatu opolskiego w trzech kategoriach wiekowych:

  • kl. 4-6 szkoły podstawowej;
  • kl. 7-8 szkoły podstawowej;
  • szkoła ponadpodstawowa.

Jury powołane przez organizatorów będzie oceniać dobór tekstu, interpretację utworu, wrażenie sceniczne i dykcję. Wykonawcy biorący udział w konkursie zostaną uhonorowani dyplomami, a laureaci nagrodami i wyróżnieniami. Lista uczestników I Konkursu recytatorskiego wierszy Agnieszki Osieckiej dostępna jest na stronie organizatora.

I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej odbędzie się 09.10.2019 r. (środa) w sali konferencyjnej Ośrodka Kultury w Niemodlinie, przy ul. Mikołaja Reja 1. Początek o godz. 9:30. Konkursowi recytatorskiemu będzie towarzyszyć wystawa prac laureatów I Powiatowego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej.

Na wydarzenie zaprasza Ośrodek Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej już jutro – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Konkursowi recytatorskiemu będzie towarzyszyć wystawa prac laureatów I Powiatowego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-09-22, godz. 19:47, Patronaty - polecamy Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! Przez ostatnie lata, tj. nieprzerwanie od 2012 roku, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie włączało się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ta akcja i wydarzenia… » więcej 2020-09-21, godz. 15:20, Patronaty - polecamy Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę! „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” - to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych… » więcej 2020-09-21, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Opolska Nagroda Jakości w tym roku wyjątkowa We wtorek (29.09) już po raz 17. wręczona zostanie Opolska Nagroda Jakości - nagroda co roku przyznawana przez Opolską Izbę Gospodarczą. Tegoroczna uroczystość będzie wyjątkowa, bo w całości zostanie poświęcona pracownikom służby… » więcej 2020-09-21, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników nordic walking już w sobotę w Prudniku II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking na dystansie 5 km - to sportowe wydarzenia, które szykują się w najbliższą sobotę (26.09) dla miłośników marszu z kijkami… » więcej 2020-09-17, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę! Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***