Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-08, 11:52 Autor: Justyna Krzyżanowska

I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej już jutro – poznaj szczegóły!

Agnieszka Osiecka [zdj.polskieradio.pl]
Agnieszka Osiecka [zdj.polskieradio.pl]
44 uczniów z powiatu opolskiego zmierzy się z twórczością Agnieszki Osieckiej – każdy z nich zaprezentuje jeden wiersz autorstwa poetki.
Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in. promocję utalentowanej, wrażliwej na estetykę i aktywnej twórczo młodzieży, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności plastycznych, a także zainteresowanie poezją Agnieszki Osieckiej czy prezentację i konfrontację żywego słowa.

W konkursie recytatorskim udział wezmą uczniowie szkół z terenu powiatu opolskiego w trzech kategoriach wiekowych:

  • kl. 4-6 szkoły podstawowej;
  • kl. 7-8 szkoły podstawowej;
  • szkoła ponadpodstawowa.

Jury powołane przez organizatorów będzie oceniać dobór tekstu, interpretację utworu, wrażenie sceniczne i dykcję. Wykonawcy biorący udział w konkursie zostaną uhonorowani dyplomami, a laureaci nagrodami i wyróżnieniami. Lista uczestników I Konkursu recytatorskiego wierszy Agnieszki Osieckiej dostępna jest na stronie organizatora.

I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej odbędzie się 09.10.2019 r. (środa) w sali konferencyjnej Ośrodka Kultury w Niemodlinie, przy ul. Mikołaja Reja 1. Początek o godz. 9:30. Konkursowi recytatorskiemu będzie towarzyszyć wystawa prac laureatów I Powiatowego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej.

Na wydarzenie zaprasza Ośrodek Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej już jutro – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Konkursowi recytatorskiemu będzie towarzyszyć wystawa prac laureatów I Powiatowego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »