Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-18, 13:05 Autor: Justyna Krzyżanowska

Genealodzy z całej Polski po raz kolejny spotkają się w Brzegu

Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Już po raz szósty pasjonaci genealogii spotkają się na Zamku Piastów w Brzegu na Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej. Wydarzenie rozpocznie się w piątek (20.09) i potrwa do niedzieli (22.09). Przez trzy dni historycy, archiwiści, bibliotekarze, muzealnicy, ale także osoby zawodowo nie są związane z branżą i amatorsko zainteresowane szukaniem korzeni genealogicznych swojej rodziny, będą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą.
Na konferencję zaprasza Stowarzyszenie Opolscy Genealodzy we współpracy z Archiwum Państwowym w Opolu, Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Wśród głównych tematów tegorocznej konferencji znajdują się m.in.

  • wprowadzenie do genealogii dla początkujących;
  • kontekst historyczny badań genealogicznych;
  • odczytywanie narracyjnej łaciny metrykalnej;
  • źródła litewskie, białoruskie, czeskie, żydowskie oraz archiwa kościelne w badaniach genealogicznych;
  • organizacja archiwum rodzinnego;
  • prezentacja i utrwalanie genealogii;
  • źródła do badań genealogicznych z okresu II RP;
  • genealogia genetyczna.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie organizatora.

Wśród celów konferencji organizatorzy wymieniają m.in. wzajemną wymianę informacji o osiągnięciach i planach organizacji, instytucji, firm i środowisk, z których korzystają pasjonaci i amatorzy genealogii lub naukowo – towarzystw genealogicznych, archiwów państwowych i kościelnych, bibliotek, producentów oprogramowania i baz danych, wydawców, portali internetowych, firm, itp.

6. Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna odbędzie się w dniach 20-22.09.2019 r. na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Na salę główną wstęp jest wolny.

Patronem Honorowym wydarzenia jest Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk oraz Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Genealodzy z całej Polski po raz kolejny spotkają się w Brzegu - zbliża się 6. Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-10-14, godz. 20:10, Patronaty - polecamy Kameralna orkiestra zagra jeden z największych przebojów muzyki klasycznej 'Cztery pory roku' Vivaldiego to dzieło, które kochają wszyscy melomani świata. Jak tego dzieła słucha się na żywo? Będzie okazja przekonania się już w najbliższy piątek (18.10) w Filharmonii Opolskiej. To niejedyne dzieło, które zabrzmi ... » więcej 2019-10-14, godz. 16:46, Patronaty - polecamy O wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych podyskutuję we wtorek na Politechnice Opolskiej 'Wypadki przy pracy i choroby zawodowe. Wymiar kosztowny i zagadnienia prewencji' - to tytuł konferencji, która odbędzie się w najbliższy wtorek (15.10) w Auli Wydziału wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Spotkani ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:21, Patronaty - polecamy Rusza Akademia Ekonomiczno-Prawna PNT w Opolu – poznaj szczegóły! Przed nami cykl wykładów promujących kulturę przedsiębiorczości technologicznej. Inicjatywa jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, w tym zwłaszcza do studentów, doktorantów i absolwentów uczelni wyższych. Wykłady potrwają do końca ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Kędzierzyńskie zakłady będą miały własne Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR II) W Grupie Azoty ZAK S.A. powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe, wspierające innowacje w segmencie OXO i przetwórstwie tworzyw sztucznych. Kędzierzyńska spółka Grupy Azoty uzyskała zgody korporacyjne niezbędne do realizacji strategicznej inw ... » więcej 2019-10-11, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Indigo Child już 24 października wystąpi w Studiu M im. SBB Koncertowe czwartki w Radiu Opole już na dobre się rozkręciły. Jeszcze mamy w pamięci koncert zespołu DOBS, a już w planie kolejny występ. Tym razem na scenie Studia M im. SBB wystąpi zespół Indigo Child. Koncert odbędzie się w czwartek 2 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »