Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-11, 15:24 Autor: Agnieszka Lubczańska

Filharmonia kończy sezon koncertem znakomitego skrzypka

Jakub Jakowicz [fot. Maciej Mulawa, materiały prasowe Filharmonii Opolskiej]
Jakub Jakowicz [fot. Maciej Mulawa, materiały prasowe Filharmonii Opolskiej]
Opolska filharmonia kończy 67. Sezon Artystyczny. Z tej okazji w najbliższy piątek (14.06) zaprasza na koncert. Jako solista wystąpi jeden z najlepszych polskich skrzypków - Jakub Jakowicz, a orkiestrą podyryguje Przemysław Neumann. W programie „Uwertura fantastyczna Bajka. Opowieść zimowa” Stanisława Moniuszki, II Koncert skrzypcowy D-dur op. 16 Emila Młynarskiego oraz Sergiusza Rachmaninowa II Symfonia e-moll op. 27.
Skrzypek Jakub Jakowicz koncertuje od 11 roku życia. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Był ostatnim uczniem jednego z twórców polskiej szkoły skrzypcowej, prof. Tadeusza Wrońskiego. Grał ze wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami, a także występował jako solista z wieloma renomowanymi orkiestrami na całym świecie. Jako kameralista od lat tworzy duet skrzypcowy z ojcem, Krzysztofem. To on nauczył go gry na skrzypcach. Jest również związany z dwoma kwartetami smyczkowymi.

Artysta ma na koncie wiele nagród, m.in. w zeszłym roku w uznaniu za wybitny wkład w upowszechnienie muzyki Witolda Lutosławskiego, został uhonorowany Medalem 100-lecia urodzin kompozytora, przyznawanym przez Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego. Więcej o Jakubie Jakimowiczu można przeczytać na stronie internetowej filharmonii tu: Filharmonia Opolska.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Ostatnie bilety dostępne w kasie. Można je także nabyć poprzez stronę Filharmonii Opolskiej.

Radio Opole jest patronem medialnym 67. sezonu artystycznego Filharmonii Opolskiej.

Zobacz także

2019-06-19, godz. 15:47, Patronaty - polecamy Premiera słuchowiska „Zbiesione – dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach” już w sobotę w Radiu Opole! „Zbiesione…” - to dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach. Dzieło składa się z dwóch części i napisany jest trzynastozgłoskowcem. » więcej 2019-06-19, godz. 15:13, Patronaty - polecamy Czas na warsztaty wokalne Uwolnij Głos 2019 – zgłoszenia tylko do niedzieli! Przed nami kolejna, ósma już, edycja Ogólnopolskich Warsztatów Wokalnych Uwolnij Głos. W tym roku zajęcia poprowadzą Marika, czyli Marta Kosakowska oraz duet folkowy Zakuka, który tworzą wokalistka Żaneta Plotnik i gitarzysta Jakub Mitora ... » więcej 2019-06-19, godz. 12:38, Patronaty - polecamy Startuje Darmowa Wakacyjna Szkółka Tenisowa – poznaj szczegóły i zapisz swoje dziecko! Centrum Tenisowe OpolTenis zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5-18 lat do udziału w zajęciach szkółki tenisowej przez cały okres wakacyjny. » więcej 2019-06-19, godz. 11:23, Patronaty - polecamy Zabytkowe samochody, motocykle i nie tylko – wystawa RPM Zagłoba już w sobotę! Już po raz piąty odbędzie się Wystawa Pojazdów Zabytkowych RPM Zagłoba. W programie nie tylko wystawa, ale także rajd sprawnościowy na trasie 70 km. » więcej 2019-06-18, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Opolski Festiwal Skoków już w ten weekend Opolem ponownie rządzić będą skoki wzwyż. Już po raz 14. w mieście odbędzie się Opolski Festiwal Skoków. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków zaprezentują się najlepsi lekkoatleci w całej Europie, którzy z pewnością d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »