Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-03, 15:57 Autor: Agnieszka Lubczańska

Festiwal Filmowy Opolskie Lamy - zobacz, co w programie

Koncertem Na Górze z udziałem Czesława Mozila rozpocznie się Festiwal Filmowy Opolskie Lamy. To już dziś. Wstęp wolny!
Koncertem zespołu Na Górze z gościnnym udziałem Czesława Mozila, który wystąpi też ze swoim solowym repertuarem, rozpocznie się dziś (03.10) 16. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy. Wydarzenie potrwa do 13 października. To okazja obejrzenia ważnych filmów światowej i polskiej kinematografii, wzięcia udziału w warsztatach i spotkaniach z twórcami.
Zajrzyj do festiwalowego katalogu i zobacz program na dziś!

Tradycyjnie podczas filmowego święta w Opolu wręczona zostanie statuetka Honorowej Lamy dla wybitnego artysty filmowego za całokształt twórczości. W tym roku trafi ona do reżysera i scenarzysty, autora kultowego filmu „Dzień świra” - Marka Koterskiego. Reżyser będzie w sobotę (06.10) gościem festiwalu. Gala wręczenia Honorowej Lamy rozpocznie się o godz. 20:00, a poprzedzi ją projekcja filmu "Baby są jakieś inne" (początek o 18:00). Tegoroczny festiwal to także przegląd filmów tego twórcy.

W Opolu - oprócz Marka Koterskiego - spotkać będzie można także m.in. Kasię Adamik, Marię-Zmarz Koczanowicz, Sławomira Ciesielskiego (perkusistę zespołu Republika) i Tomasza Knittla.

Festiwal odbywać się będzie aż w dziesięciu miejscach w Opolu. Szczegóły programu można znaleźć na stronie tu: Festiwal Filmowy Opolskie Lamy.

Koncert inaugurujący wydarzenie odbędzie się dziś (03.10) w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki - początek o godz. 20:00 - ale to niejedyny muzyczny akcent na festiwalu. W piątek (05.10) wystąpi The Dumplings, czyli duet tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia. Artyści zagrają materiał ze swojego trzeciego studyjnego albumu, który ma być powrotem do czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Opolskie Lamy. Radio Opole - jak co roku - patronuje medialnie wydarzeniu.

16. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy potrwa od 3 do 13 października 2018

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:50, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników dogów niemieckich w niedzielę na Zamku w Niemodlinie Barokowe stroje, peruki i makijaże z epoki, piętnaście wielkich dogów, cztery konie, scenografia Zamku Książęcego w Niemodlinie, a do tego profesjonalni fotografowie i filmowcy. Tak wyglądała 'Barokowa Sesja Dogowa' na Zamku w Niemodlinie ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:01, Patronaty - polecamy Zbliża się VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka – poznaj szczegóły! Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na muzyczny akcent z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Przed nami VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka - festiwal, który nie ma formuły konkursowej. » więcej 2018-10-19, godz. 08:40, Patronaty - polecamy Koncert Kasai w Studiu M im. SBB już dziś - transmisja od 20:05 Po wakacyjnej przerwie ruszamy z koncertami w legendarnym Studiu M im. SBB. Już 19 października w Radiu Opole wystąpi Kasai. Swoim głosem i grą na fortepianie artystka zabierze słuchaczy w poruszającą wyobraźnię muzyczną podróż, prezentuj ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:41, Patronaty - polecamy Piosenka turystyczna zabrzmi na Stobrawskim Zielonym Szlaku – poznaj szczegóły! Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak w Pokoju zaprasza na IX Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej pt.: „Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. » więcej 2018-10-18, godz. 11:02, Patronaty - polecamy 70. urodziny szkoły rolniczej w Bogdańczowicach Jubileusz 70-lecia obchodzi w tym roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach. W programie obchodów, które odbędą się w piątek (26.10), jest m.in. msza święta, uroczysta akademia i bal abso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »