Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-03-04, 20:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!
Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!
Polsko-hiszpańska koprodukcja coraz bliżej! „Córki powietrza. Sen Balladyny” – to tytuł spektaklu inspirowanego dramatami Juliusza Słowackiego oraz urodzonego w 1600 roku hiszpańskiego dramaturga Pedro Calderóna. Przedstawienie powstaje w Teatrze im. Jana Kochanowskiego we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie. Jego światowa premiera odbędzie się w lipcu w Hiszpanii w ramach Festival Internacional de Teatro Clásico w Almagro. Premiera opolska już 16 marca na Scenie Modelatornia.
Dodajmy, że będzie to ostatnia premiera przed planowanym remontem budynku teatru. Okazja do obejrzenia nowego spektaklu będzie jeszcze 17, 20, 21, 29, 30 i 31 marca.

Reżyserem sztuki jest Ignacio García. Spektakl łączy dwa kanoniczne dla kultury Polski i Hiszpanii dramaty. Na scenie zobaczymy Joannę Osydę, Magdalenę Maścianicę, Karola Kossakowskiego, Rafała Kronenbergera oraz gościnnie: Zofie Bielewicz, Magdalenę Dębicką i Michała Kitlińskiego.

Dwie siostry, jedna korona i niepohamowana żądza władzy. Dążenie do spełnienia, które raz osiągnięte może okazać się jedynie iluzją. Chwilowym poczuciem spokoju, które po chwili znika. Pojawia się niepewność, przekonanie, że to, co się posiadło jest dalekie od naszego wyobrażenia lub że to my do niego nie przystajemy. Staliśmy się kimś innym. Kimś, kto nie potrafi zatrzymać obumierających wartości. Miłość? Panowanie? Czy zawsze muszą zostać ukoronowane zdradą?

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!Reżyseria:
Ignacio García
Tekst i adaptacja:
Marta Eloy Cichocka
Dramaturgia:
Anna Galas oraz José Gabriel López Antuñano
Scenografia i kostiumy:
Anna Tomczyńska
Asystentka scenografii:
Klara Filipowicz
Reżyseria światła:
Bogumił Palewicz
Ruch sceniczny:
Witold Jurewicz i Marlena Bełdzikowska
Asystentka reżysera:
Lada Shylenko
Obsada:
Joanna Osyda
Magdalena Maścianica
Magdalena Dębicka (gościnnie)
Zofia Bielewicz (gościnnie)
Karol Kossakowski
Rafał Kronenberger
Michał Kitliński (gościnnie)

[źródło, informacje o biletach: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu]

Zobacz także

2019-03-25, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Wiolonczela Bartosza Koziaka i orkiestra filharmonii - koncert już w piątek Jeden z najbardziej ulubionych utworów muzyki klasycznej - „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego - będzie można usłyszeć w najbliższy piątek (29.03) w Filharmonii Opolskiej. Do tego z koncertem wiolonczelowym wystąpi artysta nagradzany ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:34, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym już w weekend – poznaj szczegóły! Opolski Związek Tenisa Stołowego wraz z Urzędem Gminy Cisek zaprasza na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów. Celem wydarzenia jest wyłonienie Mistrza Województwa w Tenisie Stołowym. » więcej 2019-03-19, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Zbliża się I Międzyprzedszkolny Turniej Kółko-Krzyżyk – poznaj szczegóły! Przedszkolaki z Opola zagrają w kółko-krzyżyk. Dzieci nie tylko rozwiną zdolności i umiejętności logicznego myślenia, ale także nabędą odporności emocjonalnej na wygraną i przegraną - Przedszkole Publiczne nr 16 w Opolu zaprasza na I Międ ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody w Opolu. Też tam będziemy! W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich” i jest poświęcony problemom związanym z kryzysem wodnym i brakiem dostępu miliardów ludzi do bezpiecznej wody. Jak co roku w obchody włącza się Spółka Wodocią ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Nowy cykl zajęć dla dzieci w Filharmonii Opolskiej Już 27 marca w Filharmonii Opolskiej rusza nowy program zajęć dla najmłodszych. Stacjonarny cykl 10 spotkań oparty na zasadach międzynarodowego programu umuzykalniającego dedykowanego niemowlętom i dzieciom wraz z ich rodzinami - Pomelody. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »