Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-05, 12:57 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dom Kultury w Ozimku zaprasza na świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Dom Kultury w Ozimku [fot. Monika Pawłowska]
Dom Kultury w Ozimku [fot. Monika Pawłowska]
Taka okazja zdarza się raz na sto lat! Dom Kultury w Ozimku zaprasza na wspólne świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali widowiskowej zaprezentowane zostanie przedstawienie historyczne „Twórcza Niepodległość”. Początek o godz. 11:30. Z kolei o godz.18.00 odbędzie się koncert pn. „Piosenki odrodzonej Polski” w wykonaniu Mirosławy Drozd-Dudy. Wstęp wolny!
Twórcza Niepodległość - wydarzenie finałoweSpektakl przygotowuje młodzież z Zespołu Szkół w Ozimku. Młodzi artyści zaprezentują w szeregu symbolicznych scen drogę Polaków od upadku ojczyzny, poprzez czas zaborów aż do I wojny światowej, która dzięki ofierze wielu bezimiennych żołnierzy, przyniosła upragnioną niepodległość.

Z kolei o godzinie 18.00 na scenie ozimskiego domu kultury odbędzie się koncert pn. „Piosenki odrodzonej Polski” w wykonaniu Mirosławy Drozd-Dudy. Wokalistce, która przez wiele lat była związanej z Ozimkiem, będą towarzyszyć muzycy: Mariusz „Dudi” Duda (skrzypce elektryczne, wokal) oraz Wojciech Czaban (instrumenty klawiszowe, wokal). Artyści zaprezentują piosenki towarzyszące ważnym momentom ostatniego stulecia historii Polski oraz ilustrujące rozwój kultury naszej niepodległej ojczyzny. W wielu z nich pojawią się nawiązania tak istotnych dla Polaków wartości jak: wolność, bohaterstwo czy solidarność.

„Twórcza Niepodległość” to wydarzenie wieńczące projekt „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” realizowany od września do listopada przez Dom Kultury w Ozimku w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Radio Opole jest patronem medialnym wszystkich przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu. O wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) opowiadała Jolanta Rogowska, kierownik MiGBP w Ozimku - rozmowa jest do odsłuchania poniżej.
Jolanta Rogowska o wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) - I. cz.
Jolanta Rogowska o wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) - II. cz.
Jolanta Rogowska o wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) - III. cz.

Zobacz także

2018-11-19, godz. 16:46, Patronaty - polecamy Wyjątkowe jubileusze PSP nr 11 w Opolu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia oraz włącza się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę (21.11), czwartek (22.11) i piątek (23.11) odbędą ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Zbliża się V Opolski Festiwal Tańca – znamy program! Międzynarodowe warsztaty z różnych technik i stylów tanecznych o różnych poziomach zaawansowania przy udziale międzynarodowej klasy instruktorów z kraju i zagranicy, bitwy taneczne w znanych stylach tańca ulicznego, a przede wszystkim kon ... » więcej 2018-11-19, godz. 12:51, Patronaty - polecamy Zbliżają się Jazzduszki – sprawdź, kto wystąpi na scenie NCPP w Opolu! Opolskie Towarzystwo Jazzowe zaprasza na wyjątkowy koncert artystów jazzowych związanych z Opolszczyzną. Będzie to pierwsze muzyczne spotkanie po niedawnej reaktywizacji. » więcej 2018-11-19, godz. 12:19, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Maraton Inspiracji 2 dla Jasia Walosa już w środę – dowiedz się więcej! Stowarzyszenie i fundacja Środowe Inspiracje zaprasza na Jubileuszowy Maraton Inspiracji 2 z okazji 150 Środowych Inspiracji dla Opolan. Całe wydarzenie dedykowane jest Jasiowi Walosowi, który urodził się z wrodzoną wada kończyn dolnych - ... » więcej 2018-11-19, godz. 10:31, Patronaty - polecamy Liczy się każda kropla – zbliża się kolejna edycja „Wampiriady” na Politechnice Opolskiej! Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej zaprasza do włączenia się w kolejną Akcję Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa „Wampiriada”. Oddać krew może każdy - nie tylko studenci, ale także mieszkańcy Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »