Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-05, 12:57 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dom Kultury w Ozimku zaprasza na świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Dom Kultury w Ozimku [fot. Monika Pawłowska]
Dom Kultury w Ozimku [fot. Monika Pawłowska]
Taka okazja zdarza się raz na sto lat! Dom Kultury w Ozimku zaprasza na wspólne świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali widowiskowej zaprezentowane zostanie przedstawienie historyczne „Twórcza Niepodległość”. Początek o godz. 11:30. Z kolei o godz.18.00 odbędzie się koncert pn. „Piosenki odrodzonej Polski” w wykonaniu Mirosławy Drozd-Dudy. Wstęp wolny!
Twórcza Niepodległość - wydarzenie finałoweSpektakl przygotowuje młodzież z Zespołu Szkół w Ozimku. Młodzi artyści zaprezentują w szeregu symbolicznych scen drogę Polaków od upadku ojczyzny, poprzez czas zaborów aż do I wojny światowej, która dzięki ofierze wielu bezimiennych żołnierzy, przyniosła upragnioną niepodległość.

Z kolei o godzinie 18.00 na scenie ozimskiego domu kultury odbędzie się koncert pn. „Piosenki odrodzonej Polski” w wykonaniu Mirosławy Drozd-Dudy. Wokalistce, która przez wiele lat była związanej z Ozimkiem, będą towarzyszyć muzycy: Mariusz „Dudi” Duda (skrzypce elektryczne, wokal) oraz Wojciech Czaban (instrumenty klawiszowe, wokal). Artyści zaprezentują piosenki towarzyszące ważnym momentom ostatniego stulecia historii Polski oraz ilustrujące rozwój kultury naszej niepodległej ojczyzny. W wielu z nich pojawią się nawiązania tak istotnych dla Polaków wartości jak: wolność, bohaterstwo czy solidarność.

„Twórcza Niepodległość” to wydarzenie wieńczące projekt „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” realizowany od września do listopada przez Dom Kultury w Ozimku w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Radio Opole jest patronem medialnym wszystkich przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu. O wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) opowiadała Jolanta Rogowska, kierownik MiGBP w Ozimku - rozmowa jest do odsłuchania poniżej.
Jolanta Rogowska o wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) - I. cz.
Jolanta Rogowska o wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) - II. cz.
Jolanta Rogowska o wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) - III. cz.

Zobacz także

2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej 2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »