Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-26, 17:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

DOBS z koncertem w Studio M im. SBB 10 października! Mamy już bilety!

DOBS z koncertem w Studio M im. SBB 10 października! Mamy już bilety!
Zdobyli nagrodę główną podczas III Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej "Tarnogranie", a podczas 14. Rock-Time'u docenił ich sam Janusz Niekrasz z TSA. Kręgi bluesa oraz szeroko rozumianego rocka są im muzycznie najbliższe, a jak to prezentuje się na żywo, będzie okazja przekonania się podczas koncertu w Studiu M im. SBB. Zespół DOBS wystąpi w czwartek 10 października w Radiu Opole!
Pierwsza godzina koncertu będzie retransmitowana na antenie Radia Opole (o terminie poinformujemy wkrótce), a jeszcze przed samym występem DOBS pojawi się w audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Bilety w cenie 15 zł są już do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu. Bilety można także zakupić w siedzibie Radia Opole przy ul. Strzelców Bytomskich 8.

Zespół DOBS (Depatment Of Blues & Soul) powstał w sierpniu 2016 roku w Opolu. Teksty ich piosenek dotyczą życiowych doświadczeń. Śpiewają w języku polskim, ale także po angielsku.

Swój premierowy materiał na album pt. „Głos Moich Nocy” zespół zarejestrował wiosną 2017. Rok później, w grudniu, ukazała się płyta EP „Blue Drug”. W ramach pierwszej nagrody zdobytej na Festiwalu Muzyki Alternatywnej Tarnogranie, w roku 2019 powstał singiel „Demoniczna”.

DOBS powstał stosunkowo niedawno, ale już ma spore osiągnięcia artystyczne. Formacja była m.in. finalistą V Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Rockowych Rockmania 2017 w Bielawie, zwycięzcą głosowania on-line XIV Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock Time 2018, a za występ w koncercie finałowym tego przeglądu otrzymał wyróżnienie od Janusza Niekrasza - basisty TSA.

Zespól zdobył też nagrodę główną III Festiwalu Muzyki Alternatywnej Tarnogranie 2018. W zeszłym roku zagrali także m.in. na finale II Śląskiego Festiwalu Kapel Studenckich w Katowicach. Byli też uczestnikami festiwalu Europafest 2018 w Poczdamie oraz wzięli udział w mini trasie z zespołem BoW z koncertem finałowym w Wiedniu.


Więcej informacji o zespole:

Zespół w Studiu M im. SBB wystąpi w składzie: Jakub Cajzner – wokal, Dawid Młotkowski – gitara, Aleksander Czekański – perkusja i Kryspin Kazik- bas.

Organizatorem koncertu jest Radio Opole. Partnerami wydarzenia są Restauracja „Radiowa” i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.


DOBS - Słońce
DOBS - Bad Lucky Day
DOBS - Hunter

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »