Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-26, 17:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

DOBS z koncertem w Studio M im. SBB 10 października! Mamy już bilety!

DOBS z koncertem w Studio M im. SBB 10 października! Mamy już bilety!
Zdobyli nagrodę główną podczas III Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej "Tarnogranie", a podczas 14. Rock-Time'u docenił ich sam Janusz Niekrasz z TSA. Kręgi bluesa oraz szeroko rozumianego rocka są im muzycznie najbliższe, a jak to prezentuje się na żywo, będzie okazja przekonania się podczas koncertu w Studiu M im. SBB. Zespół DOBS wystąpi w czwartek 10 października w Radiu Opole!
Pierwsza godzina koncertu będzie retransmitowana na antenie Radia Opole (o terminie poinformujemy wkrótce), a jeszcze przed samym występem DOBS pojawi się w audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Bilety w cenie 15 zł są już do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu. Bilety można także zakupić w siedzibie Radia Opole przy ul. Strzelców Bytomskich 8.

Zespół DOBS (Depatment Of Blues & Soul) powstał w sierpniu 2016 roku w Opolu. Teksty ich piosenek dotyczą życiowych doświadczeń. Śpiewają w języku polskim, ale także po angielsku.

Swój premierowy materiał na album pt. „Głos Moich Nocy” zespół zarejestrował wiosną 2017. Rok później, w grudniu, ukazała się płyta EP „Blue Drug”. W ramach pierwszej nagrody zdobytej na Festiwalu Muzyki Alternatywnej Tarnogranie, w roku 2019 powstał singiel „Demoniczna”.

DOBS powstał stosunkowo niedawno, ale już ma spore osiągnięcia artystyczne. Formacja była m.in. finalistą V Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Rockowych Rockmania 2017 w Bielawie, zwycięzcą głosowania on-line XIV Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock Time 2018, a za występ w koncercie finałowym tego przeglądu otrzymał wyróżnienie od Janusza Niekrasza - basisty TSA.

Zespól zdobył też nagrodę główną III Festiwalu Muzyki Alternatywnej Tarnogranie 2018. W zeszłym roku zagrali także m.in. na finale II Śląskiego Festiwalu Kapel Studenckich w Katowicach. Byli też uczestnikami festiwalu Europafest 2018 w Poczdamie oraz wzięli udział w mini trasie z zespołem BoW z koncertem finałowym w Wiedniu.


Więcej informacji o zespole:

Zespół w Studiu M im. SBB wystąpi w składzie: Jakub Cajzner – wokal, Dawid Młotkowski – gitara, Aleksander Czekański – perkusja i Kryspin Kazik- bas.

Organizatorem koncertu jest Radio Opole. Partnerami wydarzenia są Restauracja „Radiowa” i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.


DOBS - Słońce
DOBS - Bad Lucky Day
DOBS - Hunter

Zobacz także

2020-09-22, godz. 19:47, Patronaty - polecamy Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! Przez ostatnie lata, tj. nieprzerwanie od 2012 roku, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie włączało się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ta akcja i wydarzenia… » więcej 2020-09-21, godz. 15:20, Patronaty - polecamy Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę! „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” - to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych… » więcej 2020-09-21, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Opolska Nagroda Jakości w tym roku wyjątkowa We wtorek (29.09) już po raz 17. wręczona zostanie Opolska Nagroda Jakości - nagroda co roku przyznawana przez Opolską Izbę Gospodarczą. Tegoroczna uroczystość będzie wyjątkowa, bo w całości zostanie poświęcona pracownikom służby… » więcej 2020-09-21, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników nordic walking już w sobotę w Prudniku II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking na dystansie 5 km - to sportowe wydarzenia, które szykują się w najbliższą sobotę (26.09) dla miłośników marszu z kijkami… » więcej 2020-09-17, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę! Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***