Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-11, 14:12 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dobrodzień Classic Festival 2018

Koncert VI Dobrodzień Classic Festival © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert VI Dobrodzień Classic Festival © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
„Będzie muzycznie, zaskakująco, światowo...” – tak dyrektor artystyczny Piotr Lempa, rekomenduje tegoroczna odsłonę Dobrodzień Classic Festival. W programie cztery koncerty przez dwa najbliższe weekendy. W repertuarze od musicalowych szlagierów, przez operę i operetkę po utwory sakralne z bogatego repertuaru kompozytorów kręgu twórczości niemieckiej. Festiwal zagości w tym roku w Ozimku, Dobrodzieniu, Oleśnie i Opolu. Wydarzenie zainauguruje w najbliższą sobotę (13.10) w Domu Kultury w Ozimku koncert „Upiór z Opery – najpiękniejsze musicale”.

Do udziału w Dobrodzień Classic Festival zaproszeni zostali uznani, w Polsce i na świecie, artyści: śpiewacy, muzycy oraz tancerze, którzy na co dzień występują w salach koncertowych i operowych Wiednia, Berlina, Londynu, Paryża czy Mediolanu.


Tradycyjnie nie zabraknie Wielkiej Gali Operowo-Operetkowej z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”. Gala odbędzie się w niedzielę (14.10) w Kościele pw. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. W repertuarze utwory z oper i operetek m.in.: W. A. Mozarta, G. Verdiego, G. Pucciniego, G. Rossiniego czy rodziny Straussów. Nie zabraknie też muzycznych niespodzianek.

Dobrodzień Classic Festival 2018Kolejne dwa koncerty zaplanowano w przyszły weekend (20-21.10). W sobotę (20.10) w Domu Kultury w Oleśnie zabrzmią „Najpiękniejsze melodie świata”. Z kolei w niedzielę (21.10) zaplanowano koncert „ So lange in meinem Herzen Musik brennt…” w Muzeum Diecezjalnym w Opolu.


Koncertom w tym roku będzie towarzyszyć wystawa malarstwa Roberta Żurmana.


O wydarzeniu w rozmowie, którą poprowadziła Małgorzata Ślusarczyk, opowiadał dyrektor artystyczny dr Piotr Lempa – rozmowa jest do posłuchania poniżej.


Festiwal organizowany jest przy współudziale Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu, Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Domu Kultury w Oleśnie, Domu Kultury w Ozimku Muzeum Diecezjalnego w Opolu oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.

Program Dobrodzień Classic Festival 2018:

Sobota (13.10)
18.00 Dom Kultury Ozimek Koncert „Upiór z Opery – najpiękniejsze musicale”

Niedziela (14.10)
19.30 Kościół pw Marii Magdaleny w Dobrodzieniu: Koncert Charytatywny Wielka Gala Operowo – Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”

Sobota (20.10)
19.00 Dom Kultury Olesno Koncert „Najpiękniejsze melodie świata”

Niedziela
(21.10)
17.00 Muzeum Diecezjalne w Opolu koncert „ So lange in meinem Herzen Musik brennt…”

Piotr Lempa o Dobrodzień Classic Festival 2018

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:50, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników dogów niemieckich w niedzielę na Zamku w Niemodlinie Barokowe stroje, peruki i makijaże z epoki, piętnaście wielkich dogów, cztery konie, scenografia Zamku Książęcego w Niemodlinie, a do tego profesjonalni fotografowie i filmowcy. Tak wyglądała 'Barokowa Sesja Dogowa' na Zamku w Niemodlinie ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:01, Patronaty - polecamy Zbliża się VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka – poznaj szczegóły! Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na muzyczny akcent z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Przed nami VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka - festiwal, który nie ma formuły konkursowej. » więcej 2018-10-19, godz. 08:40, Patronaty - polecamy Koncert Kasai w Studiu M im. SBB już dziś - transmisja od 20:05 Po wakacyjnej przerwie ruszamy z koncertami w legendarnym Studiu M im. SBB. Już 19 października w Radiu Opole wystąpi Kasai. Swoim głosem i grą na fortepianie artystka zabierze słuchaczy w poruszającą wyobraźnię muzyczną podróż, prezentuj ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:41, Patronaty - polecamy Piosenka turystyczna zabrzmi na Stobrawskim Zielonym Szlaku – poznaj szczegóły! Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak w Pokoju zaprasza na IX Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej pt.: „Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. » więcej 2018-10-18, godz. 11:02, Patronaty - polecamy 70. urodziny szkoły rolniczej w Bogdańczowicach Jubileusz 70-lecia obchodzi w tym roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach. W programie obchodów, które odbędą się w piątek (26.10), jest m.in. msza święta, uroczysta akademia i bal abso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »