Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-11, 14:12 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dobrodzień Classic Festival 2018

Koncert VI Dobrodzień Classic Festival © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert VI Dobrodzień Classic Festival © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
„Będzie muzycznie, zaskakująco, światowo...” – tak dyrektor artystyczny Piotr Lempa, rekomenduje tegoroczna odsłonę Dobrodzień Classic Festival. W programie cztery koncerty przez dwa najbliższe weekendy. W repertuarze od musicalowych szlagierów, przez operę i operetkę po utwory sakralne z bogatego repertuaru kompozytorów kręgu twórczości niemieckiej. Festiwal zagości w tym roku w Ozimku, Dobrodzieniu, Oleśnie i Opolu. Wydarzenie zainauguruje w najbliższą sobotę (13.10) w Domu Kultury w Ozimku koncert „Upiór z Opery – najpiękniejsze musicale”.

Do udziału w Dobrodzień Classic Festival zaproszeni zostali uznani, w Polsce i na świecie, artyści: śpiewacy, muzycy oraz tancerze, którzy na co dzień występują w salach koncertowych i operowych Wiednia, Berlina, Londynu, Paryża czy Mediolanu.


Tradycyjnie nie zabraknie Wielkiej Gali Operowo-Operetkowej z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”. Gala odbędzie się w niedzielę (14.10) w Kościele pw. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. W repertuarze utwory z oper i operetek m.in.: W. A. Mozarta, G. Verdiego, G. Pucciniego, G. Rossiniego czy rodziny Straussów. Nie zabraknie też muzycznych niespodzianek.

Kolejne dwa koncerty zaplanowano w przyszły weekend (20-21.10). W sobotę (20.10) w Domu Kultury w Oleśnie zabrzmią „Najpiękniejsze melodie świata”. Z kolei w niedzielę (21.10) zaplanowano koncert „ So lange in meinem Herzen Musik brennt…” w Muzeum Diecezjalnym w Opolu.


Koncertom w tym roku będzie towarzyszyć wystawa malarstwa Roberta Żurmana.


O wydarzeniu w rozmowie, którą poprowadziła Małgorzata Ślusarczyk, opowiadał dyrektor artystyczny dr Piotr Lempa – rozmowa jest do posłuchania poniżej.


Festiwal organizowany jest przy współudziale Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu, Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Domu Kultury w Oleśnie, Domu Kultury w Ozimku Muzeum Diecezjalnego w Opolu oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.

Program Dobrodzień Classic Festival 2018:

M2.2Sobota (13.10)
18.00 Dom Kultury Ozimek Koncert „Upiór z Opery – najpiękniejsze musicale”

Niedziela (14.10)
19.30 Kościół pw Marii Magdaleny w Dobrodzieniu: Koncert Charytatywny Wielka Gala Operowo – Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”

Sobota (20.10)
19.00 Dom Kultury Olesno Koncert „Najpiękniejsze melodie świata”

Niedziela
(21.10)
17.00 Muzeum Diecezjalne w Opolu koncert „ So lange in meinem Herzen Musik brennt…”

Piotr Lempa o Dobrodzień Classic Festival 2018

Zobacz także

2018-12-09, godz. 11:38, Patronaty - polecamy Niepokonani-Opole 2018 – przyjdź na koncert do Stegu Areny już 21 grudnia. „Będzie zabawa, będzie się działo”! Artyści wystąpią w tym wyjątkowym koncercie całkowicie bezpłatnie. „W ten magiczny, przedświąteczny czas razem możemy zrobić coś wielkiego, możemy pomóc w realizacji marzeń tym, którzy najbardziej tego potrzebują” - tak zaprasza na koncer ... » więcej 2018-12-06, godz. 10:25, Patronaty - polecamy Wyjątkowy koncert promujący nową płytę Apostolisa Anthimosa już 21 grudnia w Studiu M im. SBB Członek legendarnej grupy SBB Apostolis Anthimos wystąpi 21 grudnia w Radiu Opole z wyjątkowym koncertem promującym najnowszą solową płytę „Parallel Worlds”. Płyta uznana została za jedną z najciekawszych jazzowych premier 2018 roku. Dla ... » więcej 2018-12-05, godz. 14:48, Patronaty - polecamy Zbliża się Weihnachtsmarkt – sprawdź, co szykuje Mniejszość Niemiecka na opolskim rynku! Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej zaprasza na 16. edycję Jarmarku Bożonarodzeniowego - Weihnachtsmarkt. Wśród głównych celów wydarzenia, organizatorzy wyróżniają m.in.: pielęgnację tradycji oraz rozwój tożsamości kulturowej, pogłę ... » więcej 2018-12-05, godz. 13:35, Patronaty - polecamy Zbliża się VI koncert „W tonacji Śląska” – poznaj szczegóły! Łubniański Ośrodek Kultury zaprasza na VI koncert „W tonacji Śląska”. Tegoroczny koncert będzie poświęcony dwóm ważnym jubileuszom: 25-leciu działalności Zespołu Pieśni Ludowej „Silesia” oraz 25-leciu Regionalnego Konkursu Literackiego „Z ... » więcej 2018-12-05, godz. 11:59, Patronaty - polecamy Recital fortepianowy Helene Tysman już w niedzielę – poznaj szczegóły! Muzeum Regionalne w Głogówku zaprasza na recital jednej z najciekawszych współczesnych osobowości muzycznych. Podczas koncertu francuskiej pianistki będzie można usłyszeć Partitie Bacha, Preludia Debussy’ego oraz Ballady Chopina. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »