Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-22, 16:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Depresja? Zrozumieć i leczyć" - konferencja w Opolu

"Depresja? Zrozumieć i leczyć" - konferencja w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
"Depresja? Zrozumieć i leczyć" - konferencja w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Co czuje osoba, cierpiąca na depresję? Co to znaczy epizod psychotyczny? Jak żyć, pracować i funkcjonować w codziennym życiu z depresją? O tym dyskutować będą uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższą sobotę (26.10) w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego (ul. Plac Kopernika 11). Więcej o wydarzeniu w najbliższej audycji „Ze zdrowiem Ci do twarzy”
Spotkanie pod nazwą "Depresja? Zrozumieć i leczyć. Wokół profilaktyki zdrowia psychicznego" to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu i Fundacji "Można zwariować". Celem konferencji jest zmiana stereotypów towarzyszących diagnozowaniu i leczeniu depresji oraz chorób psychicznych w Polsce, a przede wszystkim przełamanie schematów w ich postrzeganiu.

Konferencja będzie składać się z dwóch bloków. I blok to cykl wykładów, prowadzonych przez lekarzy specjalistów, psychologów, dietetyków klinicznych. II blok to panel dyskusyjny z organizatorami oraz "twarzą” ogólnopolskiej kampanii społecznej - fotomodelką Cleo Ćwiek.

Cleo Ćwiek odnosi sukcesy w świecie mody, mieszka w Nowym Jorku, biją się o nią prestiżowe i popularne marki. Jest także osobą cierpiącą na chorobę afektywną dwubiegunową. Założyła Fundację "Można zwariować", by w oparciu o własne doświadczenia przełamywać stereotypy towarzyszące diagnozowaniu i leczeniu chorób psychicznych w Polsce. Opowie o tym w Opolu, podczas panelu dyskusyjnego, w ramach konferencji.

Źródło: https://evenea.pl/imprezy/konferencje/opole/depresja-zrozumiec-i-leczyc-236924


Zobacz także

2019-11-15, godz. 16:11, Patronaty - polecamy „Niemiecki ma znaczenie" - udowodnią uczestnicy spotkania w Opolu „Niemiecki ma znaczenie' - to tytuł konferencji, na która w sobotę 23 listopada zapraszają Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Goethego z Krakowa oraz Niemieckie Towarzystwo Oświatowe. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00 w sali… » więcej 2019-11-15, godz. 15:44, Patronaty - polecamy XXIII Dni Edukacji Prawniczej od poniedziałku na UO Jak wygląda praca prokuratora, w jaki sposób reklamować produkty, jakie są prawa konsumenta, w jaki sposób zbierane są ślady kryminalistyczne czy też jak powinna przebiegać kontrola pojazdu - tego m.in. będą mogli się dowiedzieć uczestnicy… » więcej 2019-11-15, godz. 14:46, Patronaty - polecamy World Press Photo 2019 w tym roku tylko w Opolu! Już po raz 19 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu oglądać będzie można najlepsze fotografie prasowe prezentowane w ramach wystawy World Press Photo. Wystawę będzie można oglądać codziennie od 23 listopada do 15 grudnia w godzinach od 10:00… » więcej 2019-11-14, godz. 12:59, Patronaty - polecamy I Regionalna Konferencja Edukacyjna dla pracowników samorządowych już w środę – poznaj szczegóły! Edukacja ekologiczna w gminach z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, to hasło przewodnie zbliżającej się konferencji skierowanej do przedstawicieli organów administracji samorządowej zajmujących się problematyką gospodarki odpadami. » więcej 2019-11-13, godz. 20:10, Patronaty - polecamy RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje wzbudzały kiedyś ówczesne wynalazki techniki, dziś - relikty przeszłości… To już… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »