Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-19, 11:09 Autor: Justyna Krzyżanowska

Cztery kultury spotkają się na jednej scenie – zbliża się Czwarta Gala Koncertu Kultur!

Chór "Echo Kresów", cztery kultury spotkają się na jednej scenie – zbliża się Czwarta Gala Koncertu Kultur! [fot. Jacek Pelczar]
Chór "Echo Kresów", cztery kultury spotkają się na jednej scenie – zbliża się Czwarta Gala Koncertu Kultur! [fot. Jacek Pelczar]
To już kolejne takie spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu – przedstawiciele czterech kultur: kresowej, niemieckiej, śląskiej i romskiej spotkają się na jednej scenie, by wspólnymi siłami zagrać wyjątkowy koncert.

Podczas Czwartej Gali Koncertu Kultur wystąpią:

  • kultura kresowa: Chór „Echo Kresów” pod dyrekcją Adama Wołkowskiego;
  • kultura niemiecka: Kwaśnica Bavarian Band;
  • kultura śląska: Książę Lipin i Przyjaciele;
  • kultura romska: Don Vasyl Junior & Cygańskie Gwiazdy.

Czwartą Galę Koncertu Kultur poprowadzą Ariadna Miernicka i Wojciech Habela. Oprócz występu przedstawicieli czterech kultur zaplanowano także poczęstunek – będzie można poznać smaki czterech kuchni: kresowej, niemieckiej, śląskiej i romskiej.

Czwarta Gala Koncertu Kultur odbędzie się 23.11.2019 r. (sobota) w D.K. „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu, al. Jana Pawła II 27. Początek spotkania o godz. 16:00.

Wstęp na koncert jest wolny, a bezpłatne wejściówki można odbierać w kasach kin „Chemik” i „Twierdza”.

Ponadto, wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert Chóru „Echo Kresów” w Kościele p.w. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Złotnicza 12. To w kolejnym dniu, tj. 24.11.2019 r. (niedziela) o godz. 16:00.


Na Czwartą Galę Koncertu Kultur zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Echo Kresów” i Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Cztery kultury spotkają się na jednej scenie – zbliża się Czwarta Gala Koncertu Kultur! [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-12-11, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Żywe zwierzęta ponownie zagoszczą przed świętami w Głubczycach – poznaj szczegóły! Już po raz dziesiąty, na dziedzińcu internatu głubczyckiego Rolniczaka, stanie żywa szopka. Będzie można ją oglądać w dniach 13-16 grudnia. Szopka powstaje przy udziale uczniów i absolwentów ZSCKR w Głubczycach, a towarzyszyć jej będą koncerty… » więcej 2019-12-11, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Ogromny koncert połączonych chórów opolskich i kameralne spotkanie z muzyką W tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej odbędą się dwa koncerty, w których to rodzima muzyka będzie 'grała pierwsze skrzypce'. » więcej 2019-12-10, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Sławek Uniatowski śpiewa Wodeckiego - koncert w Opolu już w piątek W piątek (13.12) w Opolu odbędzie się koncert, na który powinni zarezerwować sobie czas fani Zbigniewa Wodeckiego. Wielkie i niezapomniane hity nieodżałowanego artysty, a także swoje największe przeboje - zaśpiewa Sławek Uniatowski. Koncert… » więcej 2019-12-10, godz. 13:18, Patronaty - polecamy Jarmark, a potem koncert Jareckiego – przyjdź w środę na Kampus UO! Jarmark Świąteczny na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się już w najbliższą środę (11.12)! Początek o godz. 13:00. W programie konkursy, nagrody, karaoke i zbiórka pieniędzy na Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem… » więcej 2019-12-09, godz. 17:44, Patronaty - polecamy XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce” w Opolu już w środę (11.12) W najbliższą środę (11.12) w Auli Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownym w Opolu w samo południe rozpocznie się XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce”. W tym roku celem wydarzenia jest pozyskaniu środków na rehabilitację Adriana Weisa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »