Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-08-20, 11:23 Autor: Agnieszka Lubczańska

Cztery koncerty w ramach Muzycznych Spotkań na Wzgórzu Uniwersyteckim

VI Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
VI Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
To już tradycja, że w sierpniu Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu staje się scenerią koncertów poświęconych artystom polskiej piosenki. Wydarzenie odbywa się już po raz siódmy. W tym roku koncerty dedykowane będą Stanisławowi Soyce, Kayah, Andrzejowi Zausze oraz zespołowi Republika. Aranżacje muzyczne przygotują młode formacje. W programie cztery koncerty: 22, 23, 29 i 30 sierpnia. Początek każdego o 20:30. Wstęp na wszystkie jest wolny.

VII Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim przy placu Kopernika w Opolu rozpocznie w najbliższy czwartek (22.08) koncert zainspirowany piosenkami Stanisława Soyki w wykonaniu zespołu Mob.


W piątek (23.08) piosenki z zaprezentowaniem piosenek zespołu Republika zmierzy się wrocławski duet Filip Mizia Duo, który tworzy Filip Mizia - wokal i gitara akustyczna oraz Kacper Mikołajuk - gitara basowa i syntezator.


Kolejna odsłona wydarzenia odbędzie się w przyszłym tygodniu. W czwartek (29.08) zespół Zimny Zimowy Wiatr z repertuarem poświęconym twórczości Kayah. Zimny Zimowy Wiatr to finalistami XXIX Zimowej Giełdy Piosenki. Zespół powstał w listopadzie 2015 r. z inicjatywy Patryka Tomaszewskiego.

Z kolei w piątek (30.08) do Opola z Bielska-Białej przyjedzie pięcioosobowa grupa Identyczni i zaprezentuje piosenki Andrzeja Zauchy.


VII Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim organizują Studenckie Centrum Kultury oraz Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.Zobacz także

2019-09-13, godz. 16:09, Patronaty - polecamy Robert Cichy z koncertem w Studiu M im. SBB! Jak to możliwe, że w Studiu M im. SBB nie grał jeszcze koncertu? Gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent Robert Cichy 26 września wystąpi w Radiu Opole! Udzielił się na ponad 60 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się pl ... » więcej 2019-09-13, godz. 14:16, Patronaty - polecamy „To jeszcze nie koniec…” – CMJW zaprasza na wernisaż plenerowej wystawy W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych wrzesień jest miesiącem wydarzeń wpisujących się w ogólnopolskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przed nami wernisaż plenerowej wystawy czasowej „To jeszcze nie koniec… Żołnierze wrześ ... » więcej 2019-09-13, godz. 09:43, Patronaty - polecamy Opolanie upamiętnią 80. rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę – poznaj szczegóły! W najbliższy wtorek (17.09) przypada kolejna rocznica agresji wojsk sowieckich na Polskę. Z tej okazji Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza wszystkich mieszkańców Opola i Opolszczyzny na uroczystości upamiętniające ofiary tego wydarzenia. » więcej 2019-09-11, godz. 15:09, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Polski WKKW Młodzików i Juniorów już w ten weekend – poznaj szczegóły! Przedstawiciele młodzików i juniorów przyjadą na Opolszczyznę, by wziąć udział w zawodach - Stadnina Koni Moszna już po raz drugi zaprasza na Mistrzostwa Polski WKKW Młodzików i Juniorów. Nasz region będzie reprezentować m.in. Amelia Wodz ... » więcej 2019-09-11, godz. 14:04, Patronaty - polecamy Dożynki Gminy Walce już w weekend – poznaj program! Żniwa ukończone, trwa czas dziękowania za plony. W różnych miejscowościach regionu odbywają się dożynki. Tak też będzie w najbliższy weekend m.in. w Brożcu, gdzie odbędą się tegoroczne Dożynki Gminy Walce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »