Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-02-01, 19:53 Autor: Agnieszka Lubczańska

Bilety na ich koncert rozeszły się błyskawicznie, ale będzie transmisja! EABS w Studiu M już 14 lutego

Bilety na ich koncert rozeszły się błyskawicznie, ale będzie transmisja! EABS w Studiu M im. SBB już 14 lutego
Gratka dla fanów muzyki jazzowej! Bilety na ten koncert w Radiu Opole (w dodatku nie na jeden, a od razu na dwa!) zostały wyprzedane w niecałe 23 godziny i to jeszcze zanim powstał plakat reklamujący wydarzenie… Dla wszystkich, którzy chcieliby posłuchać zespołu na żywo, na pocieszenie mamy dobrą informację: drugi koncert będzie transmitowany na naszej antenie! Wszystko już 14 lutego o godz. 20:00. To okazja, by usłyszeć, co znajdzie się na nadchodzącej płycie zespołu, a ta po spektakularnym debiucie ma się ukazać już w marcu.
W Studiu M im. SBB podczas koncertu zespołu EABS wysłuchamy materiału z płyty „Slavic Spirit”. Jego główną inspiracją jest "słowiańska melancholia” - próba kontaktu ze światem bezpowrotnie utraconej kultury, która przez niepiśmienność Słowian nigdy nie zostanie już dokładnie zbadana… Jedynym z zaproszonych do współtworzenia płyty gości jest brytyjski multiinstrumentalista Tenderlonious, który podczas koncertu wzbogaci swoją obecnością kompozycje zespołu o flet i saksofon sopranowy. Płyta "Slavic Spirits" zespołu EABS ma się ukazać w marcu tego roku.

Jeśli są jeszcze tacy, którzy zespołu nie znają, donosimy, że EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions, to pochodzący z Wrocławia septet jazzowy, który wyrósł z klimatów hip-hopu. Zadebiutowali w 2017 płytą "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" – albumem w całości poświęconym twórczości legendy polskiego jazzu.

Oładka debiutanckiej płyty zespołu EABS zaprojektowana przez Natalia Łabędź [fot. archiwum zespołu]Koncertowe reinterpretacje muzyki Krzysztofa Komedy w wykonaniu EABS okazały się na wskroś oryginalne. Album zdobył wiele pozytywnych recenzji w Polsce i zagranicą. Od premiery płyty zespół zagrał dziesiątki koncertów, m.in. w legendarnym Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz na festiwalach Spring Break 2019, XJAZZ w Berlinie, Woodstock, Jazz nad Odrą, Tauron Nowa Muzyka Katowice czy Festiwalu Filmowym Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Wystąpili także na krótkiej trasie koncertowej w Chinach oraz w Wielkiej Brytanii, gdzie zagrali sesję u samego Gilles'a Petersona.

Po spektakularnym debiucie formacja wydała dwie płyty winylowe ("live” oraz "na taśmę”) wieńcząc swoje dzieło tryptykiem Komedowskim.

Zespół podczas koncertu w Studiu m im. SBB wystąpi w składzie: Marek Pędziwiatr - fortepian, syntezatory i śpiew, Marcin Rak – perkusja, Paweł Stachowiak - gitara basowa i moog, Piotr Skorupski a.k.a. Spisek Jednego - gramofony, scratch i sample, Vojto Monteur - gitara elektryczna, Olaf Węgier - saksofon tenorowy oraz Jakub Kurek – trąbka.

Organizatorem koncertu jest Radio Opole.
Bilety na ich koncert rozeszły się błyskawicznie, ale będzie transmisja! EABS w Studiu M im. SBB już 14 lutego

Zobacz także

2020-01-22, godz. 15:35, Patronaty - polecamy „Jesteśmy Polakami!” – trwa konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej Adresatami konkursu są uczniowie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe. » więcej 2020-01-21, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Prezentacja projektu „Droga do Wolności” już w piątek w Krapkowicach – poznaj szczegóły! W związku z 75. rocznicą marszu Brygady Świętokrzyskiej NSZ przez Śląsk, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała projekt edukacyjny „Droga do Wolności - 19 stycznia 1945 roku”. » więcej 2020-01-20, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Gala Podsumowująca miniony 2019 rok w opolskiej gospodarce już w piątek – poznaj szczegóły! Przed nami piąta edycja Gali Podsumowującej gospodarcze wsparcie dla firm, które oferuje samorząd województwa opolskiego. Podczas wydarzenia spotkają się przedsiębiorcy i członkowie instytucji otoczenia biznesu z województwa opolskiego. » więcej 2020-01-20, godz. 10:54, Patronaty - polecamy Wały Jagiellońskie znów na opolskiej scenie – w stolicy regionu zbliża się koncert legendarnego zespołu! Przed nami pierwszy od ponad 30 lat występ Wałów Jagiellońskich w stolicy polskiej piosenki. Podczas koncertu zespół wykona nie tylko swoje największe przeboje, ale także zupełnie nowe utwory. Jak podkreślają organizatorzy, dowcip i refleksja… » więcej 2020-01-17, godz. 14:55, Patronaty - polecamy XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie To jedna z najbardziej widowiskowych imprez charytatywnych w regionie - Opolska Gala Żużla na Lodzie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 stycznia na lodowisku „Toropol” przy ul. Barlickiego 13 w Opolu. Początek o godz. 17:00, ale bramy „Toropolu”… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »