Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-01, 17:22 Autor: Agnieszka Lubczańska

9. Opolski Festiwal Fotografii - zobacz, co w programie!

VII Opolski Festiwal Fotografii [fot. Joanna Matlak]
VII Opolski Festiwal Fotografii [fot. Joanna Matlak]
„Tego Opola już nie ma” fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego opracowane przez Artura Janowskiego na Rynku w Opolu (wernisaż 22.10) - to jedna z 18 wystaw, które będzie można obejrzeć w ramach 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii. Oficjalne otwarcie festiwalu już w najbliższy piątek (04.10) o godz. 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Festiwal potrwa do 9 listopada.

Podczas 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii będzie można obejrzeć aż 18 wystaw w tym 11 indywidualnych, wziąć udział w 5 spotkaniach oraz promocjach książek i albumów, szykują się też warsztaty. "Czas utrwalony" to w tym roku temat przewodni święta fotografii w Opolu. Wstęp na wszystkie wystawy i spotkania jest bezpłatny.

Szczegółowy program można znaleźć tu: https://offoto.pl/wydarzenia/program/

- Pokażemy i udowodnimy jak istotna dla naszej historii, pamięci, wspomnień czy rozważań jest fotografia. Dzięki temu niezwykłemu medium możemy przenosić się w czasie, przedstawiać postacie i o nich opowiadać, odkrywać nowe miejsca i wspominać ważne momenty, ale także przestrzegać przed czymś, co może nastąpić. Fotografia to proteza pamięci, bez której tak ciężko wyobrazić sobie współczesne życie - piszą organizatorzy [źródło: https://offoto.pl/2019/07/24/9-lista-autorow/].

Wystawy prezentowane będą m.in. w Muzeum Śląska Opolskiego, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach- Opolu i w Galerii Sztuki Współczesnej. Organizatorem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii jest Fundacja 2.8. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.9. Opolski Festiwal Fotografii potrwa od 4 października do 4 listopada

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »