Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-01, 17:22 Autor: Agnieszka Lubczańska

9. Opolski Festiwal Fotografii - zobacz, co w programie!

VII Opolski Festiwal Fotografii [fot. Joanna Matlak]
VII Opolski Festiwal Fotografii [fot. Joanna Matlak]
„Tego Opola już nie ma” fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego opracowane przez Artura Janowskiego na Rynku w Opolu (wernisaż 22.10) - to jedna z 18 wystaw, które będzie można obejrzeć w ramach 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii. Oficjalne otwarcie festiwalu już w najbliższy piątek (04.10) o godz. 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Festiwal potrwa do 9 listopada.

Podczas 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii będzie można obejrzeć aż 18 wystaw w tym 11 indywidualnych, wziąć udział w 5 spotkaniach oraz promocjach książek i albumów, szykują się też warsztaty. "Czas utrwalony" to w tym roku temat przewodni święta fotografii w Opolu. Wstęp na wszystkie wystawy i spotkania jest bezpłatny.

Szczegółowy program można znaleźć tu: https://offoto.pl/wydarzenia/program/

- Pokażemy i udowodnimy jak istotna dla naszej historii, pamięci, wspomnień czy rozważań jest fotografia. Dzięki temu niezwykłemu medium możemy przenosić się w czasie, przedstawiać postacie i o nich opowiadać, odkrywać nowe miejsca i wspominać ważne momenty, ale także przestrzegać przed czymś, co może nastąpić. Fotografia to proteza pamięci, bez której tak ciężko wyobrazić sobie współczesne życie - piszą organizatorzy [źródło: https://offoto.pl/2019/07/24/9-lista-autorow/].

Wystawy prezentowane będą m.in. w Muzeum Śląska Opolskiego, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach- Opolu i w Galerii Sztuki Współczesnej.

Organizatorem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii jest Fundacja 2.8. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.9. Opolski Festiwal Fotografii potrwa od 4 października do 4 listopada

Zobacz także

2020-09-17, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę! Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę… » więcej 2020-09-15, godz. 17:05, Patronaty - polecamy "Przystanek Historia" zagości w środę w Opolu Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza w środę (16.09) na otwarcie w Opolu 'Przystanku Historia'. W wydarzeniu udział weźmie prezes IPN dr Jarosław Szarek. 'Przystanek Historia' zagości w Centrum Aktywizacji Społecznej mieszczącym się… » więcej 2020-09-15, godz. 15:35, Patronaty - polecamy Spotkanie i otwarcie wystawy z okazji 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej już w czwartek w Opolu Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych Violetta Rezler-Wasielewska oraz prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Opolu Urszula Gawor zapraszają w najbliższy czwartek (17.09) na spotkanie z dr Ewą Kowalską pt. 'O Katyniu i nie… » więcej 2020-09-15, godz. 14:21, Patronaty - polecamy Wystawa Dominika Lachowicza inspirowana filmami z Jennifer Lopez W najbliższy piątek (18.09) w Strzeleckim Ośrodku Kultury otwarta zostanie wystawa obrazów Dominika 'Domina' Lachowicza z cyklu Kinematografia. Wernisaż odbędzie się o godz. 18:00. Ekspozycję będzie można oglądać w strzeleckiej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:04, Patronaty - polecamy Koncert organowy w Filharmonii Opolskiej To już tradycja, że tuż przed nowym sezonem artystycznym cały gmach Filharmonii Opolskiej wypełnia muzyka organowa. Tak będzie i w tym roku, a to za sprawą koncertu otwierającego kolejny sezon edukacyjno-artystyczny Diecezjalnego Instytutu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***