Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-23, 17:28 Autor: Justyna Krzyżanowska

„1618-1918. Miejsca pamięci na Górnym Śląsku” – weź udział w konkursie!

Pomnik w Mechnicach [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Pomnik w Mechnicach [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Pomnik żołnierzy w Gosławicach, którzy zginęli w I wojnie światowej [fot. Piotr Wrona]
Pomnik żołnierzy w Gosławicach, którzy zginęli w I wojnie światowej [fot. Piotr Wrona]
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu zapraszają do udziału w konkursie „1618-1918. Miejsca pamięci na Górnym Śląsku”.
Inspiracją do zorganizowania konkursu są tegoroczne rocznice dwóch wydarzeń, które miały duży wpływ na dzieje mieszkańców Górnego Śląska, czyli 400 lat od rozpoczęcia wojny trzydziestoletniej oraz 100 lat od zakończenia I wojny światowej.
W nawiązaniu do tych wydarzeń powstały liczne miejsca pamięci właśnie w tym regionie. Celem konkursu jest odszukanie i dokumentacja fotograficzna miejsc pamięci oraz śladów historycznych wydarzeń na Górnym Śląsku nawiązujących do wojny trzydziestoletniej i I wojny światowej, np. pomników, krzyży, tablic, kapliczek, kamieni pamięci, mogił oraz inne podobnych obiektów.

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników historii lokalnej i regionalnej w dwóch kategoriach wiekowych: poniżej 18 lat i powyżej 18 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie odszukać jedno miejsce pamięci lub ślady wydarzeń historycznych na Górnym Śląsku, a następnie opisać dzieje wybranego miejsca oraz zrobić zdjęcie – o długości tekstu i ilości nadesłanych zdjęć decyduje uczestnik konkursu. Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2018 r. Do zdobycia atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że Radio Opole objęło ten konkurs patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć w nim udział trzeba przejść casting. Casting odbędzie się już 13 stycznia w Opo ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajkową Ślizgawkę' dla dzieci i rodzin zastępczych z powiatu opolskiego. Impreza odb ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26, Patronaty - polecamy Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »