Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-23, 17:28 Autor: Justyna Krzyżanowska

„1618-1918. Miejsca pamięci na Górnym Śląsku” – weź udział w konkursie!

Pomnik w Mechnicach [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Pomnik w Mechnicach [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Pomnik żołnierzy w Gosławicach, którzy zginęli w I wojnie światowej [fot. Piotr Wrona]
Pomnik żołnierzy w Gosławicach, którzy zginęli w I wojnie światowej [fot. Piotr Wrona]
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu zapraszają do udziału w konkursie „1618-1918. Miejsca pamięci na Górnym Śląsku”.
Inspiracją do zorganizowania konkursu są tegoroczne rocznice dwóch wydarzeń, które miały duży wpływ na dzieje mieszkańców Górnego Śląska, czyli 400 lat od rozpoczęcia wojny trzydziestoletniej oraz 100 lat od zakończenia I wojny światowej.
W nawiązaniu do tych wydarzeń powstały liczne miejsca pamięci właśnie w tym regionie. Celem konkursu jest odszukanie i dokumentacja fotograficzna miejsc pamięci oraz śladów historycznych wydarzeń na Górnym Śląsku nawiązujących do wojny trzydziestoletniej i I wojny światowej, np. pomników, krzyży, tablic, kapliczek, kamieni pamięci, mogił oraz inne podobnych obiektów.

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników historii lokalnej i regionalnej w dwóch kategoriach wiekowych: poniżej 18 lat i powyżej 18 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie odszukać jedno miejsce pamięci lub ślady wydarzeń historycznych na Górnym Śląsku, a następnie opisać dzieje wybranego miejsca oraz zrobić zdjęcie – o długości tekstu i ilości nadesłanych zdjęć decyduje uczestnik konkursu. Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2018 r. Do zdobycia atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że Radio Opole objęło ten konkurs patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-10-18, godz. 11:02, Patronaty - polecamy 70. urodziny szkoły rolniczej w Bogdańczowicach Jubileusz 70-lecia obchodzi w tym roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach. W programie obchodów, które odbędą się w piątek (26.10), jest m.in. msza święta, uroczysta akademia i bal abso ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Gala Jubileuszowa z okazji 65-lecia Izby Adwokackiej w Opolu już w sobotę! Okręgowa Rada Adwokacka w Opolu organizuje uroczystą Galę Jubileuszową z okazji 65-lecia Izby Adwokackiej w Opolu oraz 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej. » więcej 2018-10-17, godz. 12:56, Patronaty - polecamy Startup Poland Camp zagości w Opolu – tematem wiodącym będzie branża motoryzacyjna Park Naukowo-Technologiczny w Opolu zaprasza na pierwszą w stolicy regionu konferencję z cyklu Startup Poland Camp. Celem wydarzenia jest zaproszenie i integracja lokalnych startupów ze startupami działającymi na innych rynkach zarówno w ... » więcej 2018-10-17, godz. 11:07, Patronaty - polecamy „Europa po Wielkiej Wojnie” – poznaj program XXIII Seminarium Śląskiego! Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz innymi partnerami zaprasza na XXIII Seminarium Śląskie. Tegoroczne, trzydniowe spotkanie będzie kontynuacją dotychczasowego ... » więcej 2018-10-16, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Chcesz zagrać w filmie? Przyjdź na casting już w ten weekend! Pod koniec października w Opolu ruszają zdjęcia do filmu fabularnego o tematyce historycznej pt. 'Zdarzyło się w Polsce' w reżyserii Jerzego Zalewskiego. W weekend (20-21.10) organizowane będą castingi dla statystów z Opola. Zgłaszać mogą ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »