Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-30, 12:46 Autor: Justyna Krzyżanowska

16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj szczegóły!

Inauguracja XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Inauguracja XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Ruszają 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj szczegóły! [fot. TSKN]
Ruszają 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj szczegóły! [fot. TSKN]
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim po raz kolejny zaprasza na szereg wydarzeń związanych z kulturą niemiecką. Różne jej aspekty będzie można poznawać przez cały październik.
Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają głównie integrację oraz wzmocnienie kultury i języka niemieckiego na terenie Śląska Opolskiego.

W programie m.in. lekcje biblioteczne dla dzieci, zajęcia dla młodzieży, wykłady tematyczne, koncerty, prezentacje multimedialne, seminaria, wystawy, warsztaty dekorowania pierników i literackie czy dzień niemieckich planszówek. Większość wydarzeń odbędzie się w języku niemieckim.

Cykl wydarzeń zainauguruje koncert Filharmoników Opolskich oraz Konstancji Śmietańskiej (wiolonczela) pod dyrekcją Johanna Klumppa (Niemcy).

Szczegółowy program tegorocznych wydarzeń oraz informacje o bezpłatnym wstępie lub biletach dostępne są na stronie organizatora.

Uroczysta inauguracja 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim odbędzie się 4 października 2019 r. (piątek) w Filharmonii Opolskiej. Początek o godz. 19:00.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj program! [materiały organizatora]
16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj program! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-09-22, godz. 19:47, Patronaty - polecamy Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! Przez ostatnie lata, tj. nieprzerwanie od 2012 roku, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie włączało się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ta akcja i wydarzenia… » więcej 2020-09-21, godz. 15:20, Patronaty - polecamy Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę! „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” - to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych… » więcej 2020-09-21, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Opolska Nagroda Jakości w tym roku wyjątkowa We wtorek (29.09) już po raz 17. wręczona zostanie Opolska Nagroda Jakości - nagroda co roku przyznawana przez Opolską Izbę Gospodarczą. Tegoroczna uroczystość będzie wyjątkowa, bo w całości zostanie poświęcona pracownikom służby… » więcej 2020-09-21, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników nordic walking już w sobotę w Prudniku II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking na dystansie 5 km - to sportowe wydarzenia, które szykują się w najbliższą sobotę (26.09) dla miłośników marszu z kijkami… » więcej 2020-09-17, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę! Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***