Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-30, 12:46 Autor: Justyna Krzyżanowska

16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj szczegóły!

Inauguracja XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Inauguracja XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Ruszają 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj szczegóły! [fot. TSKN]
Ruszają 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj szczegóły! [fot. TSKN]
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim po raz kolejny zaprasza na szereg wydarzeń związanych z kulturą niemiecką. Różne jej aspekty będzie można poznawać przez cały październik.
Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają głównie integrację oraz wzmocnienie kultury i języka niemieckiego na terenie Śląska Opolskiego.

W programie m.in. lekcje biblioteczne dla dzieci, zajęcia dla młodzieży, wykłady tematyczne, koncerty, prezentacje multimedialne, seminaria, wystawy, warsztaty dekorowania pierników i literackie czy dzień niemieckich planszówek. Większość wydarzeń odbędzie się w języku niemieckim.

Cykl wydarzeń zainauguruje koncert Filharmoników Opolskich oraz Konstancji Śmietańskiej (wiolonczela) pod dyrekcją Johanna Klumppa (Niemcy).

Szczegółowy program tegorocznych wydarzeń oraz informacje o bezpłatnym wstępie lub biletach dostępne są na stronie organizatora.

Uroczysta inauguracja 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim odbędzie się 4 października 2019 r. (piątek) w Filharmonii Opolskiej. Początek o godz. 19:00.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj program! [materiały organizatora]
16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj program! [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »