Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-27, 11:11 Autor: Barbara Więcek

10 zwycięzców na 10-lecie Świątecznej Iluminacji w Brzegu!

Świąteczna Iluminacja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Świąteczna Iluminacja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Już po raz 10. Świąteczna Iluminacja w Brzegu rozpocznie sezon bożonarodzeniowy w regionie. Rodzinna Gra Miejska, gwiazdkowa fotobudka czy program artystyczny Brzeskiego Centrum Kultury - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy tego wydarzenia. Punktem kulminacyjnym będzie jak zwykle rozpalenie 40 tysięcy światełek na ulicy Długiej. Jubileuszowa Świąteczna Iluminacja rozpocznie się w sobotę (08.12) o godz. 14:00 na brzeskim rynku.
Uroczystego rozpalenia jubileuszowej Świątecznej Iluminacji Brzegu dokonają zwycięzcy Rodzinnej Gry Miejskiej, do której ruszyły już zapisy. Jeśli święta – to w gronie najbliższych, jeśli gra miejska – to tylko całą rodziną! Uczestnicy zabawy odkrywać będą sekrety bożonarodzeniowych zwyczajów, filmowych hitów świątecznych, śpiewać, układać rymowanki, a na koniec… gonić Mikołaja! A wszystko to w grudniowym klimacie brzeskiej starówki!

Do udziału zaproszone są zespoły składające się od 2 do 5 osób, z których co najmniej jedna jest pełnoletnia. Zgłoszenia przyjmowane są od 26 listopada do 8 grudnia. Należy pobrać ze strony http://swiatecznailuminacja.pl/gra.php formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i wysłać na adres: iluminacja@agencjalime.pl z dopiskiem w tytule: Gra miejska – zgłoszenie. Można również wydrukować formularz i dostarczyć go na miejsce startu gry, 8 grudnia do godz. 13:45. Liczba uczestników jest ograniczona. W zabawie weźmie udział 45 pierwszych zespołów, a każdy z nich otrzyma koszulki, czapeczki oraz numer startowy.

Gra w pigułceJak zdradzają organizatorzy, szykuje się moc atrakcji w najlepszym wydaniu, a także niespodzianki, których na żadnych urodzinach nie może zabraknąć! Tym razem nagrodzonych zostanie aż 10 pierwszych zespołów – każdy z nich otrzyma płytę z autografami zespołu MY3, który energetycznymi piosenkami będzie bawił uczestników wydarzenia od godz. 15:00. Na zwycięzców czekają również rodzinne bilety do Centrum Wirtualnej Rzeczywistości Imaginarium, pokoju zagadek LockMe, wrocławskiego ZOO czy aquaparku. Zespół, który dotrze na metę jako pierwszy, tradycyjnie otrzyma tytuł Rozświetlacza Brzegu, a wraz z nim możliwość rozpalenia światełek nie tylko na ulicy Długiej, ale także w tym roku wyjątkowo rynku oraz bon na tort urodzinowy do wykorzystania w jednej z najsmaczniejszych cukierni.

Świąteczna Iluminacja to cykliczne wydarzenie, odbywające się od 2008 roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, organizowane z myślą o mieszkańcach powiatu brzeskiego i okolic. Na wszystkich gości czeka moc atrakcji. Zabawę rozpocznie Rodzinna Gra Miejska, w której nagrodzonych zostanie tym razem aż 10 najlepszych zespołów! Będzie okazja, by poznać grudniowe tradycje, wziąć udział w warsztatach tworzenia kartek świątecznych, a dla miłośników zabawy w zimowych rytmach, przewidziane jest „Słodkie rendez-vous z Mikołajem”, czyli program artystyczny Brzeskiego Centrum Kultury. Do dyspozycji będzie gwiazdkowa fotobudka oraz ogromny fotel św. Mikołaja, idealny do robienia rodzinnych zdjęć! Podobnie jak w latach ubiegłych, Mikołaje na motocyklach rozpoczną oficjalną część imprezy, zapowiadając tym samym wyczekiwany koncert niezwykle energetycznego zespołu MY3, czyli Natka, Julka i Gefi po raz pierwszy w Brzegu! Punktem kulminacyjnym będzie dmuchanie 10 świeczek urodzinowego tortu oraz uroczyste rozpalenie 40 000 światełek na ulicy Długiej oraz na rynku. Świąteczna Iluminacja 2018 to nie tylko tradycyjne spotkanie z Mikołajem w roli głównej – to najbardziej magiczne miejsce regionu, w którym nikogo z mieszkańców nie powinno zabraknąć.

Głównym inicjatorem pomysłu jest firma Mondelēz International, realizacją spotkania zajmuje się Brzeskie Centrum Kultury (BCK) we współpracy z Urzędem Miasta w Brzegu. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie: www.swiatecznailuminacja.pl

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.Plakat

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »