Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-27, 11:11 Autor: Barbara Więcek

10 zwycięzców na 10-lecie Świątecznej Iluminacji w Brzegu!

Świąteczna Iluminacja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Świąteczna Iluminacja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Już po raz 10. Świąteczna Iluminacja w Brzegu rozpocznie sezon bożonarodzeniowy w regionie. Rodzinna Gra Miejska, gwiazdkowa fotobudka czy program artystyczny Brzeskiego Centrum Kultury - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy tego wydarzenia. Punktem kulminacyjnym będzie jak zwykle rozpalenie 40 tysięcy światełek na ulicy Długiej. Jubileuszowa Świąteczna Iluminacja rozpocznie się w sobotę (08.12) o godz. 14:00 na brzeskim rynku.
Uroczystego rozpalenia jubileuszowej Świątecznej Iluminacji Brzegu dokonają zwycięzcy Rodzinnej Gry Miejskiej, do której ruszyły już zapisy. Jeśli święta – to w gronie najbliższych, jeśli gra miejska – to tylko całą rodziną! Uczestnicy zabawy odkrywać będą sekrety bożonarodzeniowych zwyczajów, filmowych hitów świątecznych, śpiewać, układać rymowanki, a na koniec… gonić Mikołaja! A wszystko to w grudniowym klimacie brzeskiej starówki!

Do udziału zaproszone są zespoły składające się od 2 do 5 osób, z których co najmniej jedna jest pełnoletnia. Zgłoszenia przyjmowane są od 26 listopada do 8 grudnia. Należy pobrać ze strony http://swiatecznailuminacja.pl/gra.php formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i wysłać na adres: iluminacja@agencjalime.pl z dopiskiem w tytule: Gra miejska – zgłoszenie. Można również wydrukować formularz i dostarczyć go na miejsce startu gry, 8 grudnia do godz. 13:45. Liczba uczestników jest ograniczona. W zabawie weźmie udział 45 pierwszych zespołów, a każdy z nich otrzyma koszulki, czapeczki oraz numer startowy.

Gra w pigułceJak zdradzają organizatorzy, szykuje się moc atrakcji w najlepszym wydaniu, a także niespodzianki, których na żadnych urodzinach nie może zabraknąć! Tym razem nagrodzonych zostanie aż 10 pierwszych zespołów – każdy z nich otrzyma płytę z autografami zespołu MY3, który energetycznymi piosenkami będzie bawił uczestników wydarzenia od godz. 15:00. Na zwycięzców czekają również rodzinne bilety do Centrum Wirtualnej Rzeczywistości Imaginarium, pokoju zagadek LockMe, wrocławskiego ZOO czy aquaparku. Zespół, który dotrze na metę jako pierwszy, tradycyjnie otrzyma tytuł Rozświetlacza Brzegu, a wraz z nim możliwość rozpalenia światełek nie tylko na ulicy Długiej, ale także w tym roku wyjątkowo rynku oraz bon na tort urodzinowy do wykorzystania w jednej z najsmaczniejszych cukierni.

Świąteczna Iluminacja to cykliczne wydarzenie, odbywające się od 2008 roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, organizowane z myślą o mieszkańcach powiatu brzeskiego i okolic. Na wszystkich gości czeka moc atrakcji. Zabawę rozpocznie Rodzinna Gra Miejska, w której nagrodzonych zostanie tym razem aż 10 najlepszych zespołów! Będzie okazja, by poznać grudniowe tradycje, wziąć udział w warsztatach tworzenia kartek świątecznych, a dla miłośników zabawy w zimowych rytmach, przewidziane jest „Słodkie rendez-vous z Mikołajem”, czyli program artystyczny Brzeskiego Centrum Kultury. Do dyspozycji będzie gwiazdkowa fotobudka oraz ogromny fotel św. Mikołaja, idealny do robienia rodzinnych zdjęć! Podobnie jak w latach ubiegłych, Mikołaje na motocyklach rozpoczną oficjalną część imprezy, zapowiadając tym samym wyczekiwany koncert niezwykle energetycznego zespołu MY3, czyli Natka, Julka i Gefi po raz pierwszy w Brzegu! Punktem kulminacyjnym będzie dmuchanie 10 świeczek urodzinowego tortu oraz uroczyste rozpalenie 40 000 światełek na ulicy Długiej oraz na rynku. Świąteczna Iluminacja 2018 to nie tylko tradycyjne spotkanie z Mikołajem w roli głównej – to najbardziej magiczne miejsce regionu, w którym nikogo z mieszkańców nie powinno zabraknąć.

Głównym inicjatorem pomysłu jest firma Mondelēz International, realizacją spotkania zajmuje się Brzeskie Centrum Kultury (BCK) we współpracy z Urzędem Miasta w Brzegu. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie: www.swiatecznailuminacja.pl

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.Plakat

Zobacz także

2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć w nim udział trzeba przejść casting. Casting odbędzie się już 13 stycznia w Opo ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajkową Ślizgawkę' dla dzieci i rodzin zastępczych z powiatu opolskiego. Impreza odb ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26, Patronaty - polecamy Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »