Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-09-11, 10:47 Autor: materiały organizatora, oprac. Agnieszka Lubczańska

Zawody Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Region III „Korona” Opole International Police Association w najbliższy weekend (15-17.09) organizuje międzynarodowe spotkanie integracyjne członków stowarzyszenia. Tym razem pod hasłem „Integracja przez sport”. Oprócz członków polskiej sekcji IPA, przyjadą członkowie z IPA Prievidza na Słowacji oraz IPA Jesenik i IPA Mesto Albrechtice z Czech.
Głównym punktem spotkania będzie rywalizacja strzelecka. Dzięki uprzejmości prezesa Opolskiego Klubu Strzeleckiego Macieja Sadłonia, zawody odbędą się na klubowej strzelnicy w Jełowej. Szykują się cztery konkurencje:
  1. ”pistolet obronny” (ostrzeliwanie z pistoletu 9 mm wielu celów przy jednoczesnym przemieszczaniu się strzelca),
  2. „strzelba Gwiazda” ( strzelanie ze strzelby półautomatycznej do pięciu celów umieszczonych w kształcie gwiazdy na obrotowej platformie),
  3. „strzelba POPPER” (strzelanie do pięciu odkładających się celów ze strzelby tzw. „pompki”),
  4. „22 Long Range” (karabinek z lunetą – strzelanie do ośmiu celów w kształcie walca o różnej średnicy).
W sobotę (16.09) planowane jest zwiedzanie Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej, Muzeum Śląska Opolskiego i kamienicy czynszowej w Opolu. Również w sobotę, dzieci i młodzież z Klubu Taekwon-do OKSW Mateusz Rojowski zademonstrują techniki tej sztuki walki w sali Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu.

Całość spotkanie jest dofinansowana przez Województwo Opolskie. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Przypomnijmy: Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (International Police Association, w skrócie: IPA) jest największym stowarzyszeniem na świecie z prawie 400 tysiącami członków zrzeszonych w 65 sekcjach narodowych. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej. Stowarzyszenie ma też członków honorowych. Klub Motocyklowy Riders of IPA LE MC Poland zrzesza chaptery (odziały), m.in. z Tarnowa, Włodawy, Nowego Targu, Strzelina, Suwałk, Kielc, Wrocławia i właśnie obchodzący 5-lecie chapter z Opola.

Dowiedz się więcej o Opolskiej Grupie Wojewódzkiej IPA
.

Zobacz także

2023-11-14, godz. 13:23, Patronaty - polecamy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już w piątek! 17 listopada odbędzie się coroczna bezpłatna akcja edukacyjna z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Wydarzenie odbywa się zgodnie z hasłem: 'Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!' » więcej 2023-11-14, godz. 12:13, Patronaty - polecamy „Colloquium Opole 2023” 14-15 listopada! W tym roku organizowany „Colloquium Opole' przez Instytut Śląski zachęca do udziału w sesji naukowej, której myślą przewodnią będą rozważania nad pojęciem wolności i demokracji we współczesnej Europie. » więcej 2023-11-12, godz. 12:26, Patronaty - polecamy "Nie ma jednej pamięci" – spotkanie rodzin jenieckich w Łambinowicach Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach organizuje ogólnopolskie spotkanie rodzin jeńców II wojny światowej. Wydarzenie odbędzie się w czwartek - 16 listopada 2023 roku o godzinie 11:00. » więcej 2023-11-12, godz. 12:26, Patronaty - polecamy Przed nami VI Festiwal Artystyczny "Tobie Polsko"! To będzie festiwalowy weekend! W piątek (10.11) o godzinie 16:00 w Juraparku w sali kinowej w Krasiejowie będzie miał miejsce już VI Festiwal Artystyczny 'Tobie Polsko'! » więcej 2023-11-10, godz. 11:44, Patronaty - polecamy Koncertowy weekend w Filharmonii Opolskiej Już w tę sobotę i niedzielę odbędą się dwa wyjątkowe koncerty w Filharmonii Opolskiej. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uroczyście będzie można posłuchać koncertu fortepianowego, a następnego dnia wybiją 'Organy… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »