Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-31, 15:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

10. Bieg Nyski już w sobotę

10. Bieg Nyski - to już ostatnie chwile na zapisy on-line! [fot. materiały organizatora]
10. Bieg Nyski - to już ostatnie chwile na zapisy on-line! [fot. materiały organizatora]
10 km będą mieli do przebiegnięcia uczestnicy X Biegu Nyskiego, który wystartuje w sobotę 10 czerwca. Bieg odbędzie się po asfalcie przy zamkniętym ruchu ulicznym. Start o godz. 19:00 z ulicy Sudeckiej przy Hali Sportowo-Widowiskowej. Tam także będzie meta. Organizatorzy spodziewają się w tym roku rekordowej frekwencji. Zapisy internetowe trwają jeszcze tylko do piątku (02.06).
Zgłoszenia on-line przyjmowane są jeszcze tylko do piątku (02.06) poprzez stronę internetową tu: Zapisy na 10. Bieg Nyski. Od 3 czerwca do 9 czerwca organizator nie przyjmuje zgłoszeń. Ewentualne zapisy odbędą się także w dniu biegu 10 czerwca w Biurze Zawodów.

Trasa będzie wiodła ulicami: Sudecką, Rodziewiczówny, Długosza, drogą powiatową w kierunku Białej Nyskiej, drogą powiatowa w kierunku Siestrzechowic, 3 Maja, Mickiewicza, Rodziewiczówny, Sudecka.

Uczestnikiem mogą być osoby, które do dnia 10 czerwca ukończą 16 lat, opłacą wpisowe oraz w Biurze Zawodów podpiszą oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność. Zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców/prawnych opiekunów na uczestnictwo w biegu. Biuro Zawodów będzie znajdować się w holu Hali Nysa. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn przewidziano także klasyfikacje dodatkowe.

Zobacz: Regulamin X Biegu Nyskiego.

Oprócz biegu głównego na 10 km organizatorzy przewidzieli mnóstwo innych atrakcji, m.in. IV Milę Rodzinną Biegu Nyskiego na dystansie ok. 1,5 km.

Samochód Nyska [fot. materiały organizatora]Dodajmy, że w tym roku na koszulce i medalu będzie widniał samochód „Nyska”, która jest motywem przewodnim X Biegu Nyskiego, a podczas wydarzenia będzie możliwość bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z Andrzejem Stadnikiem, inicjatorem działań mających na celu stworzenie przestrzeni upamiętniającej fabrykę tych samochodów w Nysie. Można przynieść pamiątki, zdjęcia i wszystko, co związane z fabryką samochodów Nysa – dowiedz się więcej.

Organizatorami wydarzenia są Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "GIM 2" w Nysie oraz Fundacja "W działaniu" z siedzibą w Nysie. Radio Opole X Bieg Nyski objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2023-09-22, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Głuchołaski Bieg Górski startuje już w sobotę Już w najbliższą sobotę (23.09) wystartuje II Głuchołaski Bieg Górski. Biegi odbędą się na trzech dystansach: 5, 10 i 15 km. Start i meta zlokalizowane będą przy Muszli Leśnej. Trasy przebiegać będą wokół Masywu Góry Parkowej… » więcej 2023-09-21, godz. 12:25, Patronaty - polecamy O samorządzie i priorytetach dla rozwoju Opolszczyzny - Forum Rozwoju Regionalnego już 28 września Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki wezmą udział w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 28 września w Opolu. W ramach Forum Rozwoju Regionalnego uczestnicy będą rozmawiać na temat przyszłości… » więcej 2023-09-21, godz. 11:21, Patronaty - polecamy Piotr Rubik z oratorium w niedzielę na nyskim Rynku Uroczystą Galę Konkursu 'Społeczna Krucjata Miłości - błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończy w najbliższą niedzielę (23.09) na Rynku w Nysie koncert oratoryjny Piotra Rubika. Koncert to artystyczny hołd dla Prymasa… » więcej 2023-09-21, godz. 10:48, Patronaty - polecamy III Festiwal Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” to wydarzenie, które pierwszy raz odbyło się 3 lata temu. Jest konkursem dla twórców piosenki oraz solistów profesjonalnych i amatorów, podczas którego prezentowane są wyłącznie… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02, Patronaty - polecamy Wyjątkowy koncert Blue Café został przeniesiony na 27 listopada Klimatyczny jazzowy wieczór szykuje się już w najbliższy poniedziałek (25.09) w Filharmonii Opolskiej. Z koncertem Blue Cafe Jazz Night wystąpi w Opolu z wyjątkowym koncertem zespół Blue Café. Początek o godz. 19:00. Są jeszcze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »