Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-31, 11:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem malowane - z humorem opowieści"

VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem malowane - z humorem opowieści" [fot. https://pixabay.com/pl]
VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem malowane - z humorem opowieści" [fot. https://pixabay.com/pl]
Ten recytatorki konkurs jest jedynym konkursem tej rangi, w którym mogą wziąć udział uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym uczący się w placówkach kształcenia specjalnego. Mowa o VII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Słowem Malowane", który w tym roku przebiegnie pod hasłem „z humorem opowieści”. Udział w nim zadeklarowało 7 placówek szkolnictwa specjalnego z Głubczyc, Kluczborka, Namysłowa, Głogówka, Kędzierzyna-Koźla, Grodkowa i Opola. Konkurs odbędzie się we wtorek (06.06) w Filii MDK w Opolu przy ul. Al. Przyjaźni 12.
Wspólnie spędzony czas, słuchanie literatury, oglądanie występów koleżanek i kolegów, udział w zabawach muzyczno-ruchowych integruje uczestników i ułatwia wzajemne poznanie. Nauczyciele natomiast mają okazję do wymiany doświadczeń ze swej pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.

Uczniowie wystąpią w czterech kategoriach wiekowych. W tym roku w konkursie wezmą udział również użytkownicy AAC (alternatywnych metod komunikacji). Prezentacje wierszy zostaną urozmaicone występami zaproszonych gości, zabawami muzyczno-ruchowymi prowadzonymi przez nauczycieli. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Bieżące informacje związanie z przebiegiem imprezy, w tym wyniki konkursu będzie można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Opolu - placówka, do której uczęszczają dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim zarówno z Opola, jak i powiatu opolskiego. Aktualnie uczy się tu 164 uczniów pod opieką 92 wysoko wykwalifikowanych nauczycieli.

Konkurs został w tym roku objęty honorowym patronatem: Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz Opolskiego Kuratora Oświaty. Radio Opole jest patronem medialnym.

Program:

09:30 Rozpoczęcie Konkursu
09:45 Część artystyczna
10:15 Recytacja wierszy użytkownicy AAC
10:30 Recytacja wierszy uczniów – kategoria wiekowa 8-12 lat
10:45 Recytacja wierszy uczniów – kategoria wiekowa 13-16 lat
11:00 Recytacja wierszy uczniów – kategoria wiekowa 17-20 lat
11:15 Recytacja wierszy uczniów – kategoria wiekowa 21-24 lat
11:15–11:30 Część artystyczna
11:30–12:15 Obrady Jury/Przerwa - spotkanie zaproszonych gości
13:00 Ogłoszenie wyników konkursu, uroczystość wręczenia nagród
Plakat konkursu

Zobacz także

2023-09-25, godz. 16:54, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska inauguruje 72. sezon artystyczny 72. Sezon Filharmonii Opolskiej zostanie zainaugurowany już w najbliższy piątek (29.09). Tradycją koncertu inaugurującego jest obecność twórczości patrona Filharmonii Opolskiej - Józefa Elsnera. Tym razem wykonane zostanie dzieło… » więcej 2023-09-25, godz. 15:45, Patronaty - polecamy I Opolski Bieg Rotmistrza Pileckiego już w niedzielę Uczczenie pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego, popularyzacja i upowszechnianie biegania oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia - to cele I Opolskiego Biegu Rotmistrza Pileckiego. Bieg wystartuje z głubczyckiego Rynku już… » więcej 2023-09-22, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Głuchołaski Bieg Górski startuje już w sobotę Już w najbliższą sobotę (23.09) wystartuje II Głuchołaski Bieg Górski. Biegi odbędą się na trzech dystansach: 5, 10 i 15 km. Przewidziano także biegi dla dzieci. Start i meta zlokalizowane będą przy Muszli Leśnej. Trasy przebiegać… » więcej 2023-09-22, godz. 11:49, Patronaty - polecamy VII Galę „Opolszczyzna Aktywna Społecznie” uświetni koncert Małgorzaty Ostrowskiej Kędzierzyn-Koźle będzie w najbliższy wtorek (26.09) gospodarzem VII Gali Festiwalu Opolskich Pozarządowców „Opolszczyzna Aktywna Społecznie”. Podczas wydarzenia nagrodzeni i wyróżnieni zostaną najlepsi społecznicy województwa… » więcej 2023-09-21, godz. 12:25, Patronaty - polecamy O samorządzie i priorytetach dla rozwoju Opolszczyzny - Forum Rozwoju Regionalnego już 28 września Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki wezmą udział w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 28 września w Opolu. W ramach Forum Rozwoju Regionalnego uczestnicy będą rozmawiać na temat przyszłości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »