Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-31, 12:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska już w poniedziałek w Opolu

Informacja ogólna
Informacja ogólna
5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W tym roku z tej okazji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu wraz z partnerami zapraszają na wspólne świętowanie tego dnia podczas Pikniku "Razem dla środowiska". Wydarzenie odbędzie się na Bulwarach Karola Musioła przy przystani Statku "Opolanin". Początek o godz. 10:00. Zapowiada się ciekawy program, przyjść może każdy.
W programie rejsy statkiem "Opolanin", pokazy wędkarskie PZW Opole, pokaz samolotu gaśniczego Dromader oraz ratownictwa i sprzętu PSP. Będzie można dowiedzieć się, czym zajmuje się Straż Graniczna czy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, jak pracują psy w służbie policji i sygnaliści leśni oraz poznać laboratorium służby celno-skarbowej. Na uczestników czekać będą quizy, konkursy, porady ekonomiczne, panele edukacyjne z zakresu ochrony wód, przyrody i atmosfery oraz warsztaty pirograficzne, czyli wypalania obrazów na drewnie. Podczas pikniku poznamy także laureatów konkursu "Modelowe Opolskie OZE". Na miejscu będzie można skorzystać z gastronomi oraz zdrowych produktów z polskich lasów.

W programie także gra terenowa, która rozpocznie się o godz. 14:30 w Parku Nadodrzańskim. Jeszcze do piątku (02.06), do godz. 15:00 można zapisywać swój w niej udział pod adresem konkurs@wfosigw.opole.pl).

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma uświadomić główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań. Organizowany w Opolu piknik jest jednym z wydarzeń, które tego dnia odbywają się w całym kraju i mają zwrócić uwagę na wysoki stopień degradacji środowiska.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Program

Plakat

Zobacz także

2023-09-25, godz. 15:45, Patronaty - polecamy I Opolski Bieg Rotmistrza Pileckiego już w niedzielę Uczczenie pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego, popularyzacja i upowszechnianie biegania oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia - to cele I Opolskiego Biegu Rotmistrza Pileckiego. Bieg wystartuje z głubczyckiego Rynku już… » więcej 2023-09-22, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Głuchołaski Bieg Górski startuje już w sobotę Już w najbliższą sobotę (23.09) wystartuje II Głuchołaski Bieg Górski. Biegi odbędą się na trzech dystansach: 5, 10 i 15 km. Przewidziano także biegi dla dzieci. Start i meta zlokalizowane będą przy Muszli Leśnej. Trasy przebiegać… » więcej 2023-09-22, godz. 11:49, Patronaty - polecamy VII Galę „Opolszczyzna Aktywna Społecznie” uświetni koncert Małgorzaty Ostrowskiej Kędzierzyn-Koźle będzie w najbliższy wtorek (26.09) gospodarzem VII Gali Festiwalu Opolskich Pozarządowców „Opolszczyzna Aktywna Społecznie”. Podczas wydarzenia nagrodzeni i wyróżnieni zostaną najlepsi społecznicy województwa… » więcej 2023-09-21, godz. 12:25, Patronaty - polecamy O samorządzie i priorytetach dla rozwoju Opolszczyzny - Forum Rozwoju Regionalnego już 28 września. Radio Opole będzie na miejscu! Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki wezmą udział w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 28 września w Opolu. W ramach Forum Rozwoju Regionalnego uczestnicy będą rozmawiać na temat przyszłości… » więcej 2023-09-21, godz. 11:21, Patronaty - polecamy Piotr Rubik z oratorium w sobotę na nyskim Rynku Uroczystą Galę Konkursu 'Społeczna Krucjata Miłości - błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończy w najbliższą sobotę (23.09) na Rynku w Nysie koncert oratoryjny Piotra Rubika. Koncert to artystyczny hołd dla Prymasa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »