Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-26, 14:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika

Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika [fot. https://pixabay.com/pl]
Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika [fot. https://pixabay.com/pl]
Trzydniowa prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego – malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych - szykowana jest w pierwszy weekend czerwca (02-04.06) do Prudnika. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Oficjalne otwarcie 24. Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego odbędzie się w hali sportowej ASiP przy ul. Łuczniczej 1 w piątek (02.06) o godz. 16:00.

Przedsięwzięcie promuje regiony przygraniczne Polski i Czech oraz miasta partnerskie Prudnika. Każdorazowo gromadzi ponad setki wystawców. Wydarzeniu towarzyszą występy artystyczne i specjalne atrakcje dla dzieci. Tradycyjnie przeprowadzone zostaną także konkursy na „Najciekawsze stoisko wystawowe" oraz "Najlepszą potrawę regionalną".

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2023-09-12, godz. 10:31, Patronaty - polecamy 20-lecie OROT - konferencja i gala na Zamku w Mosznej Opolska Organizacja Turystyczna obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się w najbliższą środę (13.09) na Zamku w Mosznej. Spotkanie ma być okazją, by podsumować osiągnięcia i dokonania całej… » więcej 2023-09-11, godz. 12:38, Patronaty - polecamy III Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych. Gwiazdą wydarzenia będzie znany raper III Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych wystartuje w samo południe już w najbliższą niedzielę (17.09) ze Stadionu Sportowego w Wieruszowie. Gwiazdą wydarzenia będzie Jacek „Mezo” Mejer - znany raper, a także dziennikarz radiowy… » więcej 2023-09-11, godz. 10:47, Patronaty - polecamy Zawody Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region III „Korona” Opole International Police Association w najbliższy weekend (15-17.09) organizuje międzynarodowe spotkanie integracyjne członków stowarzyszenia. Tym razem pod hasłem „Integracja przez sport”. Oprócz członków… » więcej 2023-09-11, godz. 09:09, Patronaty - polecamy Kresowianie spotkają się w Grodźcu Promocja kultury Kresowian i historii Kresów Wschodnich II Rzeczpospolitej - to cele Opolskich Spotkań Kresowych we wsi Grodziec. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, bo już 10. edycja wydarzenia. Grodziec to miejsce, które po wojnie… » więcej 2023-09-08, godz. 18:14, Patronaty - polecamy Spotkanie ze znanym Influencerem w Pokoju Czvjnik, czyli jeden z najbardziej znanych Influencerów dla młodzieży będzie gościem „Wrześniowych Inspiracji” w Pokoju. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.09) w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »