Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-24, 18:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

WBP zaprasza w czerwcu na spotkania autorskie, warsztaty i koncert

WBP zaprasza w czerwcu na spotkania autorskie i koncert [fot. https://pixabay.com/pl]
WBP zaprasza w czerwcu na spotkania autorskie i koncert [fot. https://pixabay.com/pl]
Mnóstwo spotkań autorskich, a do tego warsztaty, wydarzenia w Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce, 16. Konkurs Recytatorski dla Dzieci w Języku Angielskim, muzyczne spotkanie ze światem muzyki elektronicznej i koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu - jak w czerwcu zaplanować sobie uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu, podpowiadamy poniżej prezentując kalendarium, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
1 czerwca do Opola przyjedzie dziennikarka, reporterka Anna Bikont ze swoją książką „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie". Spotkanie poprowadzi ks. prof. Stanisław Rabiej.

5 czerwca będzie okazja spotkania sie z psychoterapeutą i lekarzem Marcinem Matychem, który od lat pracuje z chorymi na nerwicę pomagając im w terapii indywidualnej, ale także w mediach społecznościowych jako Doktor Nerwica. W Opolu będzie promował swoją książkę „Jak żyć z lękiem. Poradnik Doktora Nerwicy”.

6 czerwca szykowane jest spotkanie z Małgorzatą Gołotą, autorką książki „Jak być dobrym rodzicem? Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności". Spotkanie poprowadzi Dominika Gorgosz. Z kolei

7 czerwca odbędzie się premiera książki „Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przemiany, wyobrażenia, rzeczywistość”, której autorem jest dr. Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosnki w Opolu.

13 czerwca będzie okazja spotkania z Filipem Springerem, który przyjedzie ze swoją najnowszą, zbierającą dobre recenzje książką „Mein Gott, jak pięknie”.

16 czerwca odbędzie się spotkanie z Katarzyną Michalczak promujące książkę „Synu, jesteś kotem” opowiadającej o relacji matki z synem, który jest w spektrum autyzmu.

23 czerwca w Noc Kultury Opole odwiedzi Katarzyna Groniec ze swoim literackim debiutem pt. „Kundle”.

Serię czerwcowych spotkań zakończy 28 czerwca rozmowa o bezdomność kobiet w Polsce z autorką, która ten temat opisała w książce, oddając głos kobietom, które w pewnym momencie swojego życia stały się niewidzialne. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kownacka.

Szczegółowy program spotkań, warsztatów i koncertu zamieszczamy poniżej.
Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń.

Kalendarium wydarzeń:

Czwartek 1 czerwca
spotkanie z Anną Bikont, promocja książki „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie", prowadzenie: ks. prof. Stanisław Rabiej
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Piątek-sobota 2-3 czerwca
Noc z Janoschem. Podróż do Panamy
18:00, Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce
(niezbędne zgłoszenia)

Poniedziałek 5 czerwca
Dr Nerwica - spotkanie z Marcinem Matychem
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Wtorek 6 czerwca
warsztaty z Magdaleną Zarębską
10:00, namiot w ogrodzie WBP

spotkanie z Małgorzatą Gołotą, promocja książki „Jak być dobrym rodzicem? Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności"
17:00, namiot w ogrodzie WBP
prowadzenie: Dominika Gorgosz

Środa 7 czerwca
warsztaty z Przemysławem Wechterowiczem
11:00, namiot w ogrodzie WBP

spotkanie z dr. Jarosławem Wasikiem, premiera książki „Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przemiany, wyobrażenia, rzeczywistość”
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Wtorek 13 czerwca
spotkanie z Filipem Springerem, promocja książki „Mein Gott, jak pięknie”
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Mniejszości w dialogu. Cykl spotkań międzykulturowych: „Obcy – obca w judaizmie”. Mira Żelechower-Aleksiun
17:00, Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce
(mile widziane zgłoszenia)

Środa 14 czerwca
warsztaty z Justyną Jurasz
10:00, namiot w ogrodzie WBP

Czwartek 15 czerwca
spotkanie z Katarzyną Wasilkowską
10:00, namiot w ogrodzie WBP

Muzyka w Galerii czyli Galeria Muzyki – koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej
I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu
17:00, Galeria WuBePe

Piątek 16 czerwca
spotkanie z Katarzyną Michalczak, promocja książki „Synu, jesteś kotem”
18:00, namiot w ogrodzie WBP
prowadzenie: Elżbieta Sobolewska

Poniedziałek 19 czerwca
16. Konkurs Recytatorski dla Dzieci w Języku Angielskim
10:00, namiot w ogrodzie WBP

Czwartek 22 czerwca
muzyczne spotkanie autorskie z Piotrem Mulawką – Poznaj świat muzyki elektronicznej
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Piątek 23 czerwca
NOC KULTURY: spotkanie z Katarzyną Groniec, promocja książki „Kundle”
17:00, namiot w ogrodzie WBP

Środa 28 czerwca
spotkanie z Sylwią Górą, promocja książki „Kobiety, których nie ma. Bezdomność kobiet w Polsce”
17:00, namiot w ogrodzie WBP
prowadzenie: Katarzyna Kownacka

Zobacz także

2023-09-08, godz. 18:14, Patronaty - polecamy Spotkanie ze znanym Influencerem w Pokoju Czvjnik, czyli jeden z najbardziej znanych Influencerów dla młodzieży będzie gościem „Wrześniowych Inspiracji” w Pokoju. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.09) w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w… » więcej 2023-09-06, godz. 17:59, Patronaty - polecamy "Miesiąc dla zdrowia psychicznego” 10 września - w Dzień Zapobiegania Samobójstwom - zainaugurowany zostanie „Miesiąc dla zdrowia psychicznego”. To ogólnopolska inicjatywa Fundacji Terapia To Nie Wstyd mobilizująca różne miasta w Polsce do szerzenia świadomości… » więcej 2023-09-06, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Święto plonów w Gogolinie już w niedzielę 'Bądź dobry jak chleb' - to hasło tegorocznego Żniwnioka, czyli gminnych uroczystości święta plonów, które odbędą się w najbliższą niedzielę (10.09) na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Żniwniok poprzedzi w sobotę (09.09)… » więcej 2023-09-06, godz. 14:20, Patronaty - polecamy RetroSfera vol.5, czyli Festiwal Komputerów, Gier i Konsol od piątku do niedzieli w Brzegu Gratka dla fanów cyfrowej i planszowej rozrywki szykuje się w najbliższy weekend (8-10.09) w Brzegu, a to za sprawą RetroSfery vol.5, czyli Festiwalu Komputerów, Gier i Konsol. Będzie można doświadczyć cyfrowej rozrywki lat minionych… » więcej 2023-09-05, godz. 20:25, Patronaty - polecamy Nysa świętuje 800-lecie. W weekend wszystkie drogi prowadzą do... Rzymu, śląskiego Rzymu! Nysa świętuje wyjątkowy jubileusz 800-lecia. Świętuje przez cały rok, ale kulminacja nastąpi w najbliższy weekend. Program szykowanych wydarzeń jest przebogaty: muzyczno - multimedialne widowisko, występy lokalnych artystów i wielkich… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »