Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-24, 15:10 Autor: materiały organizatora/oprac. AL

Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach

Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach [fot. https://pixabay.com/pl]
Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach [fot. https://pixabay.com/pl]
W najbliższy wtorek (30.05) w Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach rozegrany zostanie finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej „Z uśmiechem mi do twarzy”.
Konkurs „Z uśmiechem mi do twarzy” jest rozgrywany w formule dwuetapowej. Pierwszy odbywał się w wielu szkołach Opolszczyzny. Dzieci były przygotowywane przez nauczycieli, którzy dostarczali odpowiednie materiały źródłowe. Turniej dał uczniom dodatkową porcję wiedzy, dodatkową, gdyż uczniowie regularnie mają na lekcjach biologii podstawy edukacji zdrowotnej.

Finał będzie miał formułę teleturnieju. Najlepsze szkoły otrzymają nagrody 5, 3 i 2 tys. zł, będą również wyróżnienia dla uczniów, którzy podjęli trud uczestnictwa w rywalizacji. Organizatorzy mają nadzieję, że turniej będzie odbywał się corocznie.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest podmiot prowadzący Dentobus Opole, który od 2018 roku, realizuje na podstawie umowy z NFZ, bezpłatną opiekę stomatologiczną dla dzieci i młodzieży z województwa opolskiego. Turniej organizowany jest także przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 im. J. Korczaka w Zdzieszowicach oraz Opolski Oddział Wojewódzki NFZ w Opolu.

Radio Opole jest patronem medialnym Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej „Z uśmiechem mi do twarzy”.

Zobacz także

2023-09-13, godz. 17:41, Patronaty - polecamy Opolcon świętuje jubileusz. Gratka dla fanów fantastyki do niedzieli w Opolu! Czym inspirował się Tolkien, czy zniszczenie Gwiazdy Śmierci było wewnętrzną robotą - to tylko niektóre z fantastycznych tematów, o których opowiedzą prelegenci tego wydarzenia, ale to nie wszystko, bo program jest bardzo bogaty… » więcej 2023-09-13, godz. 08:54, Patronaty - polecamy Dzień otwarty w EKO Centrum w Ozimku Podniesienie wiedzy społeczności lokalnej z zakresu wiedzy ekologicznej i zmian klimatycznych to cel Dzień Otwarty w EKO Centrum w Ozimku, na który zaprasza w najbliższy piątek (15.09) Lokalna Grupa Działania 'Kraina Dinozaurów'. Od… » więcej 2023-09-12, godz. 15:11, Patronaty - polecamy IV Folk Festiwal w Dobrodzieniu już w niedzielę Na dobrodzieńskim Rynku już w najbliższą niedzielę (17.09) zagości IV Folk Festiwal - Festiwal Dźwięków, Smaków i Tradycji. Celem wydarzenia jest kultywowanie lokalnego dorobku oraz dziedzictwa kulturowego m.in. w obszarach sztuki… » więcej 2023-09-12, godz. 11:52, Patronaty - polecamy Nowa wystawa w Muzeum Powiatowym w Nysie Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na wystawę prezentującą bogate świadectwa kultury materialnej dawnych nysan odkryte w trakcie badań archeologicznych prowadzonych w latach 2021-2022 u zbiegu ulic Kramarskiej i Karola Miarki w Nysie… » więcej 2023-09-12, godz. 10:31, Patronaty - polecamy 20-lecie OROT - konferencja i gala na Zamku w Mosznej Opolska Organizacja Turystyczna obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się w najbliższą środę (13.09) na Zamku w Mosznej. Spotkanie ma być okazją, by podsumować osiągnięcia i dokonania całej… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »