Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-17, 16:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich

"Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich
"Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich
XXIX Ogólnopolski Ekstremalny Rajd Pieszy "Setka z HAKiem” wyruszy w piątek (19.05) spod Domu Kultury w Ozimku (ul. Księdza Kałuży 4). Meta zlokalizowana będzie przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich (ul. Kardynała Wyszyńskiego 2). Start pierwszych uczestników zaplanowano na godz. 18:30. Finał przewidziano w sobotę (20.06) ok. godz. 21:00-22:00, choć godzina może ulec zmianie.
Ekstremalny Rajd Pieszy "Setka z HAKIem" cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem, choć udział w nim nie należy do łatwych zadań. To okazja, aby przekroczyć kolejną własną granicę i udowodniać sobie, że „dam radę”. Zadanie polegające na pokonaniu pieszo ponad 100 km w 24 godziny. Szczegółowy przebieg trasy do momentu startu jest tajemnicą. W tym czasie trzeba zaliczyć wszystkie punkty kontrolne ulokowane mniej więcej co 10 km.

Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczoną trasą, opis trasy, kartę startową, 1 litr wody, czekoladę i koszulkę pamiątkową. Do tego m.in. dostęp do środków opatrunkowych na punktach kontrolnych, żywieniowym i mecie, dwa ciepłe posiłki na trasie rajdu (pomiędzy 50 a 70 kilometrem trasy) oraz na mecie rajdu i oczywiście pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Więcej informacji o wydarzeniu w regulaminie dostępnym na stronie www.setkazhakiem.pl

Organizatorem wydarzenia już po raz 29. jest Harcerski Krąg Akademicki „HAKI" im. Bohaterów spod Monte Cassino działający przy Uniwersytecie Opolskim. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest Hufiec ZHP Opole im. hm. Aleksandra Kamińskiego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz także

2023-08-31, godz. 16:20, Patronaty - polecamy We wrześniu WBP zaprasza na mnóstwo wydarzeń - zobacz, co szykuje! Po wakacyjnej przerwie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkania autorskie, wystawę, kontynuację akcji „Zaczytane Opolskie”, a także wydarzenia specjalne, jak: Festiwal Kultur i Języków Świata czy Festiwal Filmowy… » więcej 2023-08-31, godz. 12:04, Patronaty - polecamy Rowerowa „Sztafeta Pokoju” startuje już niedzielę Upamiętnienie 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej - to cel rowerowej Sztafety Pokoju, która wyruszy w najbliższą niedzielę (03.09) o godz. 9:30 z Cmentarza komunalnego w Byczynie. Trasa rajdu przebiegać będzie przez trzy województwa:… » więcej 2023-08-30, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Koncert zespołu Parande jednym z wydarzeń akcji „Wspólne działania mają sens” W najbliższą niedzielę (03.09) w Restauracji Czardasz w Opolu wystąpi grający muzykę spod znaku rocka'a - opolski zespół Parande. Jako suport pojawi się duet Zuza Galicka i Marcin Juszczyszyn oraz Tetiana Shyrko. Koncert rozpocznie… » więcej 2023-08-30, godz. 12:48, Patronaty - polecamy Turniej Kapica Cup już w sobotę w Zawadzkiem Sportowe emocje szykują się w pierwszą sobotę września na Stadionie Miejskim w Zawadzkiem przy ul. Opolskiej 1. Wszystko za sprawą Turnieju Kapica Cup, podczas którego zmierzą się drużyny młodych piłkarzy z rocznika 2013 i młodsi… » więcej 2023-08-30, godz. 12:14, Patronaty - polecamy Recital fortepianowy Aleksandry Świgut Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu rozpoczyna swój jubileuszowy 50 rok działalności. Z okazji inauguracji w najbliższą niedzielę (03.09) odbędzie się recital fortepianowy Aleksandry Świgut. Koncert rozpocznie się o godz… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »