Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-09, 13:56 Autor: Agnieszka Lubczańska

Festiwal "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej potrwa do 21 maja

Zamek w Mosznej [fot. Teodor Wilk]
Zamek w Mosznej [fot. Teodor Wilk]
Już w najbliższy piątek (12.05) na Zamku w Mosznej zabrzmi pierwszy koncert 39. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego. W programie do 21 maja w sumie sześć koncertów osadzonych w klimacie muzyki klasycznej. Szczegóły programu, informacje o artystach i biletach zamieszczamy poniżej.
Program artystyczny tego wydarzenia, a także wyjątkowość jego miejsca powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki i sztuki. Wszystkie koncerty będą rozpoczynać się o godz. 19:00 w Galerii Moszna Zamek. Na każdy obowiązują osobne bilety. Na koncerty będzie można się wybrać się w najbliższy (12-14.05) oraz w kolejny weekend (19-21.05).

Tradycyjnie festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa obrazów – w tym roku ich autorką jest Joanna Burda. Wszystkie prace powstały specjalnie na to wydarzenie. Malarka będzie obecna na otwarciu wystawy podczas inauguracji festiwalu.

Przypomnijmy: Muzyczne Święto Kwitnących Azalii jest imprezą cykliczną. Pierwsze wydarzenie zostało zorganizowane w 1984 roku. Pomysłodawcą, twórcą i dyrektorem artystycznym był Zbigniew Pawlicki – polski muzykolog, publicysta, popularyzator muzyki i organizator życia muzycznego; a jego współtwórcą był dyrektor ówczesnego Centrum Terapii Nerwic Moszna-Zamek, Zygmunt Więcek. Od kilku lat dyrektor artystyczną festiwalu jest Barbara Hortyńska.

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego i Moszna Zamek. Patronem Honorowym festiwalu jest Andrzej Buła – marszałek województwa opolskiego. Radio Opole jest patronem medialnym.

Program XXIX Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej:

Piątek 12 maja
Koncert I
19:00 Recital mistrzowski pt.Wymiary czasu i ciszy Dalbergii
Zarezerwuj bilet

Sobota 13 maja
Koncert II

19:00 Koncert kameralny pt. Moment zatrzymania

Zobacz program koncertu
Zarezerwuj bilet

Niedziela 14 maja
Koncert III
19:00 Koncert kameralny pt. „O muzyce – męskim dźwiękiem”
Zobacz program koncertu

Piątek 19 maja
Koncert IV
19:00 Koncert kameralny pt. Alla maniera italiana
Zobacz program koncertu

Sobota 20 maja
Koncert V
19:00 Recital Mistrzowski
Zobacz program koncertu

Niedziela 21 maja
Koncert VI
19:00
Pierwsza część koncertu – Koncert debiutów
Druga część koncertu – Recital mistrzowski pt. Polskie pieśni – lirycznie
Zobacz program koncertu
Plakat

Zobacz także

2023-07-27, godz. 13:38, Patronaty - polecamy "Pełno ich nigdzie – najciekawsze murale o polskich Żydach" - wystawa w Opolu Podróżująca wystawa plenerowa 'Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej' zawita do Opola. Od 11 sierpnia do 6 września będzie można ją oglądać w Ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2023-07-27, godz. 12:53, Patronaty - polecamy Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej zapraszają na kolejne koncerty W niedzielę 14 sierpnia odbędzie się kolejny koncert w ramach XXXVII Kluczborskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem przed publicznością wystąpią dwaj znakomici lubelscy muzycy - Wojciech Kopyciński i Michał Kopyciński… » więcej 2023-07-27, godz. 11:26, Patronaty - polecamy XX Bieg Namysłowian wystartuje 20 sierpnia - zapisy trwają! W niedzielę 20 sierpnia odbędzie się jubileuszowy XX Bieg Namysłowian. Organizatorzy zaplanowali łączny udział 350 osób na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia za pośrednictwem elektronicznego formularza… » więcej 2023-07-27, godz. 09:19, Patronaty - polecamy „Wieczorna serenada na Wyspie Bolko” jednym z licznych koncertów tego wydarzenia! To duże wydarzenie kulturalne w mieście skupiające światowego formatu artystów i pedagogów. Do Opola przyjadą z całego świata uczniowie i studenci klas skrzypiec, fortepianu, altówki, wiolonczeli, kontrabasu oraz zespoły kameralne… » więcej 2023-07-26, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Kino w namiocie WBP w każdą środę wakacji - zobacz plan na sierpień Przez całe wakacje, w środy, pod namiotem w ogrodzie przy ul. Piastowskiej w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają na letnie pokazy kina plenerowego. W repertuarze sierpniowych propozycji pięć… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »