Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-09, 15:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Salon Wiosenny w GSW otwarty! [ZDJĘCIA]

Salon Wiosenny 2023 [fot. materiały GSW w Opolu]
Salon Wiosenny 2023 [fot. materiały GSW w Opolu]
Salon Wiosenny w GSW - otwarcie 5 maja
Salon Wiosenny w GSW - otwarcie 5 maja
5 maja w Opolu pod patronatem Radia Opole został otwarty Salon Wiosenny w GSW w Opolu. To wyjątkowa wystawa będąca przeglądem aktualnej twórczości artystów środowiska opolskiego. W tym roku jury spośród 113 zgłoszeń wybrało prace 72 artystek i artystów (ich listę prezentujemy poniżej). Wystawę będzie można oglądać do 25 czerwca i dodajmy, że ekspozycja będzie dostępna nie tylko w Galerii Sztuki Współczesnej przy pl. Teatralnym, ale także w Galerii Pierwsze Piętro przy ul. Krakowskiej 1.
Pierwsze zbiorowe wystawy artystów środowiska opolskiego, na których dokonywano przeglądu bieżącej twórczości, zagościły w Opolu już w 1955 roku, kiedy tylko utworzono tu oddział Związku Polskich Artystów Plastyków. Kilka lat później po raz pierwszy wystawę taką nazwano w Opolu SALONEM. Od 2021 roku Salon otwarty jest dodatkowo także dla wszystkich osób zajmujących się sztukami wizualnymi.

Prace prezentowane na wystawie typuje niezależne jury. W tym roku w jego skład weszli: Marta Kołakowska - historyczka sztuki, właścicielka galerii Leto w Warszawie, Wojciech Kozłowski - kulturoznawca, kurator, dyrektor Galerii BWA w Zielonej Górze oraz Magdalena Ujma - historyczka sztuki, krytyczka i kuratorka, prezeska Zarządu Sekcji polskiej AICA Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Artystycznej.

Salon Wiosenny w GSW - otwarcie już 5 majaSalon Wiosenny jest wystawą konkursową - jury wyłania każdorazowo laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Opola, Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego oraz – dla członków ZPAP – Nagrody Opolskiego Okręgu ZPAP. Dodatkowo kuratorzy i kuratorki GSW przyznają swoje wyróżnienie w formie wystawy w galerii w kolejnym roku, a jedna z artystek lub artystów ma szansę zwyciężyć w plebiscycie Nagrody Publiczności. Laureatki i laureatów nagród (oprócz Nagrody Publiczności, na którą głosowanie będzie trwało do końca wystawy) poznamy na wernisażu.

Dowiedz się, jaki był werdykt!

Joanna Filipczyk oraz Andrzej Sznejweis to kuratorzy tegorocznego Salonu Wiosennego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia,

Zobacz także

2023-08-04, godz. 12:49, Patronaty - polecamy III Regionalne Nocne Zawody Pożarnicze w Trawnikach 19 oraz 20 sierpnia w Trawnikach odbędą się III Regionalne Nocne Zawody Pożarnicze. Wydarzenie jest formą intensywnego szkolenia drużyn w celu przygotowania podstaw podczas działań ratowniczych. Druhowie rywalizują w konkurencji 'bojówka'… » więcej 2023-08-04, godz. 10:42, Patronaty - polecamy Popielove Folkowe - III Festiwal Rękodzieła i Regionalnych Produktów W niedzielę 20 sierpnia odbędzie się III Festiwal Rękodzieła i Regionalnych Produktów - Popielove Folkowe. Będzie można tam znaleźć biżuterię, ceramikę, zioła, ręcznie robione torebki i wiele więcej oraz spróbować naturalnie… » więcej 2023-08-03, godz. 13:45, Patronaty - polecamy VI Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Zajęcia umuzykalniające, warsztaty wokalno-sceniczne 'Muzyczna podróż', lekcja muzealna i wiele więcej przygotowano dla uczestników VI Letniej Szkółki Muzycznej. Wydarzenie rozpocznie się 18 sierpnia i potrwa cały weekend (19-20.08)… » więcej 2023-08-03, godz. 10:57, Patronaty - polecamy IV Konwój Charytatywny w Kórnicy. Największa strażacka akcja charytatywna w Polsce! Już po raz czwarty w Kórnicy 12 oraz 13 sierpnia pojedzie konwój charytatywny. W tym roku strażacy będą zbierać pieniądze dla 10-letniego Michała Zonia, który od 8 lat cierpi na porażenie mózgowe. W przejeździe ma brać udział… » więcej 2023-08-02, godz. 16:15, Patronaty - polecamy Piknik promujący projekt „Rodzina 800+”. Już w niedzielę 6 sierpnia w Brzegu Praktyczne pokazy sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych, m.in. straży pożarnej, policji, saperów, Wojska Obrony Terytorialnej, służby leśnej, czy służby więziennej, a do tego występ Julii Doty oraz Moniki Morki oraz konkursy… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »