Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-30, 12:59 Autor: Barbara Więcek

Święto polskiego hokeja amatorskiego po raz pierwszy w Opolu

[Fot. materiały organizatora]
[Fot. materiały organizatora]
Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie odbędą się w dniach 31.03 - 02.04 w hali lodowiska "Toropol" przy ul. Barlickiego 13 w Opolu. W turnieju weźmie udział 12 drużyn z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Nowego Targu i Poznania, co oznacza, że na lodowisku zobaczymy ponad 250 zawodników. Każda z drużyn będzie miała także swój sztab trenerski oraz kibiców.
Celem turnieju jest przede wszystkim promowanie regionu jako miejsca, w którym mimo rozwiązania profesjonalnej drużyny hokejowej, sport ten wciąż jest żywy i przyciąga na opolskie lodowisko wielu zawodników, działaczy, trenerów, młodych wychowanków i ich rodziców. Ważnym aspektem jest również propagowanie kultury i tradycji hokejowych wśród trenującej na Toropolu młodzieży.

Charakter imprezy promuje ideę aktywnego spędzania czasu, rywalizacji fair play i wytrwałego dążenia do celu. Najmłodsi zawodnicy mają lat 18, najstarszy ma 73, pochodzą z wielu zakątków Polski, hokeiści amatorzy na co dzień wykonują przeróżne zawody (np. pracownicy budowlani czy biurowi, strażacy, lekarze, księża, prawnicy, aktorzy, dziennikarze, profesorowie, dyrektorzy czy biznesmeni), by wieczorami połączyła ich wspólna pasja, jaką jest gra w hokeja na lodzie w wydaniu amatorskim.

Organizatorem Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie jest Orlik Opole. Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
mpa

Zobacz także

2023-05-26, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika Trzydniowa prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych - szykowana jest w pierwszy weekend czerwca (02-04.06) do Prudnika. Wstęp na… » więcej 2023-05-26, godz. 10:31, Patronaty - polecamy Grupy Rekonstrukcji Historycznej spotkają się na zlocie w Nysie W pierwszy weekend czerwca (02-04.06) w Reducie Kardynalskiej w Nysie (ul. Wyspiańskiego) odbędzie się Ogólnopolski Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznej. Trwają ostatnie przygotowania. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Miłośników… » więcej 2023-05-26, godz. 09:28, Patronaty - polecamy Piosenki z repertuaru Anny Jantar, Andrzeja Zauchy i Jarosława Kukulskiego zabrzmią w Komprachcicach Jeszcze tylko do poniedziałku (29.05) do godz. 12:00 przyjmowane są zgłoszenia chętnych wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki 'Wciąż blisko nas' - wydarzeniu popularyzującym piosenki Anny Jantar, Jarosława Kukulskiego… » więcej 2023-05-25, godz. 16:50, Patronaty - polecamy XVII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2023 To jeden z najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej w Polsce. Co roku na początku czerwca na Pradze Południe rozbrzmiewa piosenka literacka w ramach Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. W tym roku młodzi… » więcej 2023-05-25, godz. 16:09, Patronaty - polecamy Koncert "Opole śpiewa dzieciom" w PSP nr 5 'Opole śpiewa dzieciom' pod takim tytułem w piątek 2 czerwca w Auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu odbędzie się organizowany przez Stowarzyszenie 'Opolszczyzna śpiewa' koncert. Na scenie wystąpi około 100 młodych śpiewaków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »