Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-30, 11:24 Autor: Barbara Więcek

Wystawa prac Lindy Lach w galerii Aneks

Materiały organizatora
Materiały organizatora
"Apple core" - wystawa pod takim tytułem zostanie otwarta w piątek (31.03) w opolskiej galerii Aneks. Linda Lach zaprezentuje instalację oraz program komputerowy o nazwie Trans-line, którego jednym z przeznaczeń jest obliczanie prawdopodobieństwa zamiany życia z inną osobą. Wystawę można ogladać do 5 maja.
Linda Lach to artystka wizualna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka Nagrody UpComing 2022. W swojej pracy operuje na styku nauki i sztuki, poszukując nowych możliwości zwizualizowania pozyskiwanych danych. Szkicuje wykresy oparte na algorytmach. Interesuje ją powtarzalność i relacje człowieka ze światem cyfrowym. Przetwarza pozyskane informacje, zapętlając je i rozszczepiając.

Czym jest praca Trans-line, której kolejną odsłonę można zobaczyć na wystawie Apple core, w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu? Czytając wywiady z jej autorką – Lindą Lach, znajdujemy dosyć złożoną odpowiedź na to pytanie:

„Program o nazwie Trans-line liczy prawdopodobieństwo zamieniania się życiem z inną osobą. Życie jest tu definiowane przez 21 obszarów istotnych dla ludzkiego istnienia, takich jak stosunki międzyludzkie, miejsce zamieszkania, wygląd, traumy z dzieciństwa […]. Po wypełnieniu przez uczestników testu program tworzy ich cyfrowe odpowiedniki, wyglądające jak 21-kątne bloby. Następnie umieszcza je w bazie danych. Możemy wybierać z niej użytkowników, z którymi chcielibyśmy się zamienić jakąś sferą życia […]”.

Nazwa wystawy i najnowszego cyklu realizacji Lindy Lach - APPLE CORE (ogryzek) – odnosi się do rozbudowanego procesu konceptualnego towarzyszącego pracy artystki. Obiekty prezentowane na wystawie stanowią swego rodzaju relikty tego procesu.
Kuratorem ekspozycji jest Łukasz Kropiowski z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Zobacz także

2023-05-26, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika Trzydniowa prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych - szykowana jest w pierwszy weekend czerwca (02-04.06) do Prudnika. Wstęp na… » więcej 2023-05-26, godz. 10:31, Patronaty - polecamy Grupy Rekonstrukcji Historycznej spotkają się na zlocie w Nysie W pierwszy weekend czerwca (02-04.06) w Reducie Kardynalskiej w Nysie (ul. Wyspiańskiego) odbędzie się Ogólnopolski Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznej. Trwają ostatnie przygotowania. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Miłośników… » więcej 2023-05-26, godz. 09:28, Patronaty - polecamy Piosenki z repertuaru Anny Jantar, Andrzeja Zauchy i Jarosława Kukulskiego zabrzmią w Komprachcicach Jeszcze tylko do poniedziałku (29.05) do godz. 12:00 przyjmowane są zgłoszenia chętnych wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki 'Wciąż blisko nas' - wydarzeniu popularyzującym piosenki Anny Jantar, Jarosława Kukulskiego… » więcej 2023-05-25, godz. 16:50, Patronaty - polecamy XVII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2023 To jeden z najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej w Polsce. Co roku na początku czerwca na Pradze Południe rozbrzmiewa piosenka literacka w ramach Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. W tym roku młodzi… » więcej 2023-05-25, godz. 16:09, Patronaty - polecamy Koncert "Opole śpiewa dzieciom" w PSP nr 5 'Opole śpiewa dzieciom' pod takim tytułem w piątek 2 czerwca w Auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu odbędzie się organizowany przez Stowarzyszenie 'Opolszczyzna śpiewa' koncert. Na scenie wystąpi około 100 młodych śpiewaków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »