Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-03, 17:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"!

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
„Gra o Karierę – Biura Karier dla Ciebie” to nazwa ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w ramach którego od 6 do 10 marca Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem specjalnie dla studentów z całego kraju. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Etat czy własna firma – wybierz swoją ścieżkę kariery”.
"Gra o Karierę” - to okazja dla studentów do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu rynku pracy, nabycia nowych kompetencji w szeregu warsztatów, seminariów czy spotkań z przedstawicielami pracodawców. Na przedsięwzięcie w całym kraju składa się 91 wydarzeń, które odbywają się w formie zarówno stacjonarnej. jak i online.

W ramach wydarzenia Uniwersytet Opolski zaprasza na szkolenia online i stacjonarne, które przygotują do wejścia na rynek pracy i wyposażą w niezbędne kompetencje. Na wydarzenia obowiązują zapisy przez stronę: https://kariera.uni.opole.pl/szkolenia.
  • 6.03., godz. 11:00 "Efektywna komunikacja oraz jej wpływ na długość życia i poczucie szczęścia"; forma: online
  • 7.03., godz. 10:00 "Wizja kariery w Unii Europejskiej – Spotkanie z Ambasadorem Karier UE" miejsce: Studenckie Centrum Kultury, sala kameralna
  • 8.03., godz. 15:00 "How to create a standout CV and Cover Letter", forma: online
Nowością w tym roku jest tzw. pasmo wspólne organizowane codziennie od 12:00 do 13:00. W tym czasie eksperci rynku pracy zapraszają na specjalistyczne prezentacje oraz dyskusję „Etat czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach?”. W czasie tej dyskusji przewidziano rozmowy m.in. o budowaniu ścieżki kariery, o dylematach związanych z wejściem na rynek pracy. Uczestnicy zastanowią się, co zrobić, by wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie.

Wydarzenia pasma wspólnego:
  • 6.03 "Komunikacja jako kluczowa kompetencja w projektowaniu ścieżki kariery"
  • 7.03 "Pozyskiwanie funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej"
  • 8.03 "Wszystko co musisz wiedzieć o działalności gospodarczej w 2023 roku"
  • 9.03 "Czy roboty zabiorą nam pracę? Trendy i kierunki zmian na rynku pracy"
  • 10.03 "Etat – czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach? – debata"
Wydarzenie w Opolu po raz szósty organizuje Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego.Odbywa się ono pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP.

Szczegółowy harmonogram, opis wszystkich wydarzeń i informacje o zapisach można znaleźć na stronie: https://graokariere.usz.edu.pl.

Plakat

Zobacz także

2023-09-01, godz. 16:08, Patronaty - polecamy Wojewódzki Dzień Działkowca tym razem w Krapkowicach Świętowanie Wojewódzkiego Dnia Działkowca w tym roku zaplanowano w Krapkowicach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 września na placu Eichendorffa. Początek o godz. 13:00. W programie atrakcje dla dzieci, stoiska wystawowe i gastronomiczne… » więcej 2023-08-31, godz. 18:28, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Memoriał Stanisława Szozdy już w niedzielę To nie tylko zdobywca wielu tytułów i triumfator prestiżowych zawodów, lecz także człowiek o ogromnym wpływie na rozwój kolarstwa w kraju. Jego skromność i wytrwałość inspirowały kolejne pokolenia sportowców. Mowa o dwukrotnym… » więcej 2023-08-31, godz. 16:20, Patronaty - polecamy We wrześniu WBP zaprasza na mnóstwo wydarzeń - zobacz, co szykuje! Po wakacyjnej przerwie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkania autorskie, wystawę, kontynuację akcji „Zaczytane Opolskie”, a także wydarzenia specjalne, jak: Festiwal Kultur i Języków Świata czy Festiwal Filmowy… » więcej 2023-08-31, godz. 12:04, Patronaty - polecamy Rowerowa „Sztafeta Pokoju” startuje już niedzielę Upamiętnienie 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej - to cel rowerowej Sztafety Pokoju, która wyruszy w najbliższą niedzielę (03.09) o godz. 9:30 z Cmentarza komunalnego w Byczynie. Trasa rajdu przebiegać będzie przez trzy województwa:… » więcej 2023-08-30, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Koncert zespołu Parande jednym z wydarzeń akcji „Wspólne działania mają sens” W najbliższą niedzielę (03.09) w Restauracji Czardasz w Opolu wystąpi grający muzykę spod znaku rocka'a - opolski zespół Parande. Jako suport pojawi się duet Zuza Galicka i Marcin Juszczyszyn oraz Tetiana Shyrko. Koncert rozpocznie… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »