Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-03, 17:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"!

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
„Gra o Karierę – Biura Karier dla Ciebie” to nazwa ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w ramach którego od 6 do 10 marca Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem specjalnie dla studentów z całego kraju. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Etat czy własna firma – wybierz swoją ścieżkę kariery”.
"Gra o Karierę” - to okazja dla studentów do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu rynku pracy, nabycia nowych kompetencji w szeregu warsztatów, seminariów czy spotkań z przedstawicielami pracodawców. Na przedsięwzięcie w całym kraju składa się 91 wydarzeń, które odbywają się w formie zarówno stacjonarnej. jak i online.

W ramach wydarzenia Uniwersytet Opolski zaprasza na szkolenia online i stacjonarne, które przygotują do wejścia na rynek pracy i wyposażą w niezbędne kompetencje. Na wydarzenia obowiązują zapisy przez stronę: https://kariera.uni.opole.pl/szkolenia.
  • 6.03., godz. 11:00 "Efektywna komunikacja oraz jej wpływ na długość życia i poczucie szczęścia"; forma: online
  • 7.03., godz. 10:00 "Wizja kariery w Unii Europejskiej – Spotkanie z Ambasadorem Karier UE" miejsce: Studenckie Centrum Kultury, sala kameralna
  • 8.03., godz. 15:00 "How to create a standout CV and Cover Letter", forma: online
Nowością w tym roku jest tzw. pasmo wspólne organizowane codziennie od 12:00 do 13:00. W tym czasie eksperci rynku pracy zapraszają na specjalistyczne prezentacje oraz dyskusję „Etat czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach?”. W czasie tej dyskusji przewidziano rozmowy m.in. o budowaniu ścieżki kariery, o dylematach związanych z wejściem na rynek pracy. Uczestnicy zastanowią się, co zrobić, by wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie.

Wydarzenia pasma wspólnego:
  • 6.03 "Komunikacja jako kluczowa kompetencja w projektowaniu ścieżki kariery"
  • 7.03 "Pozyskiwanie funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej"
  • 8.03 "Wszystko co musisz wiedzieć o działalności gospodarczej w 2023 roku"
  • 9.03 "Czy roboty zabiorą nam pracę? Trendy i kierunki zmian na rynku pracy"
  • 10.03 "Etat – czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach? – debata"
Wydarzenie w Opolu po raz szósty organizuje Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego.Odbywa się ono pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP.

Szczegółowy harmonogram, opis wszystkich wydarzeń i informacje o zapisach można znaleźć na stronie: https://graokariere.usz.edu.pl.

Plakat

Zobacz także

2023-09-27, godz. 17:08, Patronaty - polecamy I Wojewódzki Konkurs o Związku Polaków w Niemczech Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Opolu zaprosił uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego do wzięcia udziału w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Związku Polaków w Niemczech. W najbliższy czwartek (28.09) w szkołach… » więcej 2023-09-27, godz. 11:43, Patronaty - polecamy Niedzielę warto spędzić w skansenie. MWO zaprasza na Targi Miodów i Rękodzieła Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza w najbliższą niedzielę (01.10) wszystkich pasjonatów miodów naturalnych oraz lokalnego rękodzieła na ostatnią w tym sezonie imprezę plenerową - Targi Miodów i Rękodzieła. Przygotowanych będzie około… » więcej 2023-09-27, godz. 10:58, Patronaty - polecamy Oratorium z okazji 800-lecia Nysy już w sobotę Nysa obchodzi w tym roku 800-lecie lokacji. Do grona wydarzeń organizowanych w mieście z tej okazji w najbliższą sobotę (30.09) dołącza kolejne. Tym razem mieszkańcy i odwiedzający miasto turyści będą mogli posłuchać specjalnie… » więcej 2023-09-27, godz. 09:39, Patronaty - polecamy O terapeutycznej mocy książek - konferencja Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej wezmą udział w organizowanej już po raz 7. Ogólnopolskiej Konferencji… » więcej 2023-09-26, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Konferencja „Firma3R – Równość – Różnorodność – Rozwój” - zobacz transmisję Konferencję pod hasłem „Firma 3R - równość, różnorodność, rozwój” organizuje już w najbliższą środę (27.09) Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Celem wydarzenia jest pokazanie trendów związanych z rozwojem kadr… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »