Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-03, 17:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"!

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
„Gra o Karierę – Biura Karier dla Ciebie” to nazwa ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w ramach którego od 6 do 10 marca Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem specjalnie dla studentów z całego kraju. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Etat czy własna firma – wybierz swoją ścieżkę kariery”.
"Gra o Karierę” - to okazja dla studentów do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu rynku pracy, nabycia nowych kompetencji w szeregu warsztatów, seminariów czy spotkań z przedstawicielami pracodawców. Na przedsięwzięcie w całym kraju składa się 91 wydarzeń, które odbywają się w formie zarówno stacjonarnej. jak i online.

W ramach wydarzenia Uniwersytet Opolski zaprasza na szkolenia online i stacjonarne, które przygotują do wejścia na rynek pracy i wyposażą w niezbędne kompetencje. Na wydarzenia obowiązują zapisy przez stronę: https://kariera.uni.opole.pl/szkolenia.
  • 6.03., godz. 11:00 "Efektywna komunikacja oraz jej wpływ na długość życia i poczucie szczęścia"; forma: online
  • 7.03., godz. 10:00 "Wizja kariery w Unii Europejskiej – Spotkanie z Ambasadorem Karier UE" miejsce: Studenckie Centrum Kultury, sala kameralna
  • 8.03., godz. 15:00 "How to create a standout CV and Cover Letter", forma: online
Nowością w tym roku jest tzw. pasmo wspólne organizowane codziennie od 12:00 do 13:00. W tym czasie eksperci rynku pracy zapraszają na specjalistyczne prezentacje oraz dyskusję „Etat czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach?”. W czasie tej dyskusji przewidziano rozmowy m.in. o budowaniu ścieżki kariery, o dylematach związanych z wejściem na rynek pracy. Uczestnicy zastanowią się, co zrobić, by wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie.

Wydarzenia pasma wspólnego:
  • 6.03 "Komunikacja jako kluczowa kompetencja w projektowaniu ścieżki kariery"
  • 7.03 "Pozyskiwanie funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej"
  • 8.03 "Wszystko co musisz wiedzieć o działalności gospodarczej w 2023 roku"
  • 9.03 "Czy roboty zabiorą nam pracę? Trendy i kierunki zmian na rynku pracy"
  • 10.03 "Etat – czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach? – debata"
Wydarzenie w Opolu po raz szósty organizuje Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego.Odbywa się ono pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP.

Szczegółowy harmonogram, opis wszystkich wydarzeń i informacje o zapisach można znaleźć na stronie: https://graokariere.usz.edu.pl.

Plakat

Zobacz także

2023-09-26, godz. 10:02, Patronaty - polecamy Opolski Ekspres Dęty w tym roku rusza do Głuchołaz 'Kierunek południe'! - to hasło Opolskiego Ekspresu Dętego, którego trasa w tym roku wiedzie do Głuchołaz. Wyjazd ekspresu ze stacji Opole Główne zaplanowano w najbliższą sobotę (30.09) o godz. godz. 10:00. Powrót o godz. 15:06… » więcej 2023-09-25, godz. 16:54, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska inauguruje 72. sezon artystyczny 72. Sezon Filharmonii Opolskiej zostanie zainaugurowany już w najbliższy piątek (29.09). Tradycją koncertu inaugurującego jest obecność twórczości patrona Filharmonii Opolskiej - Józefa Elsnera. Tym razem wykonane zostanie dzieło… » więcej 2023-09-25, godz. 15:45, Patronaty - polecamy I Opolski Bieg Rotmistrza Pileckiego już w niedzielę Uczczenie pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego, popularyzacja i upowszechnianie biegania oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia - to cele I Opolskiego Biegu Rotmistrza Pileckiego. Bieg wystartuje z głubczyckiego Rynku już… » więcej 2023-09-22, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Głuchołaski Bieg Górski startuje już w sobotę Już w najbliższą sobotę (23.09) wystartuje II Głuchołaski Bieg Górski. Biegi odbędą się na trzech dystansach: 5, 10 i 15 km. Przewidziano także biegi dla dzieci. Start i meta zlokalizowane będą przy Muszli Leśnej. Trasy przebiegać… » więcej 2023-09-22, godz. 11:49, Patronaty - polecamy VII Galę „Opolszczyzna Aktywna Społecznie” uświetni koncert Małgorzaty Ostrowskiej Kędzierzyn-Koźle będzie w najbliższy wtorek (26.09) gospodarzem VII Gali Festiwalu Opolskich Pozarządowców „Opolszczyzna Aktywna Społecznie”. Podczas wydarzenia nagrodzeni i wyróżnieni zostaną najlepsi społecznicy województwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »