Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-02-22, 12:26 Autor: Barbara Więcek

Dziecięce drużyny pożarnicze zmierzą się w Zakrzowie

Rywalizacja dziecięcych drużyn pożarniczych [materiały organizatora]
Rywalizacja dziecięcych drużyn pożarniczych [materiały organizatora]
IV Halowe Zawody Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w sobotę (25.02) odbędą się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Start o godz. 10:00.
Do zawodów zgłosiły się 24 drużyny z 9 województw, w tym 11 zespołów z Opolszczyzny. Mali strażacy zmierzą się w 6 konkurencjach. Dwie z nich - ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza - mają stricte strażacki charakter. Pozostałe cztery to konkurencje sprawnościowo-zabawowe luźno nawiązujące do tematyki pożarniczej. O zwycięstwie decyduje suma punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach.

1. Rozwinięcie bojowe: konkurencja wzorowana na zawodach OSP. Zadaniem drużyny jest zbudowanie linii głównej i dwu linii gaśniczych poprzez połączenie węży, rozdzielacza i prądownic.

2. Sztafeta pożarnicza: wzorowana na dawnej sztafecie drużyn młodzieżowych. Zawodnik pokonuje tor przeszkód po drodze podłączając i odłączając prądownicę. Po pokonaniu toru przekazuje prądownicę następnemu zawodnikowi, który pokonuje tor w przeciwnym kierunku itp.

3. Bieg z jajkiem. Konkurencja ucząca opanowania emocji (strażak powinien być bardziej rozważny niż odważny). Zawodnicy pokonują tor z jajkiem na łyżce.

4. Śrubki. Technika w straży. Po pokonaniu toru przeszkód zawodnik dobiega do pojemnika, w którym jest 8 śrubek i 8 nakrętek różnych rozmiarów. Każdy zawodnik nakręca na śrubkę jedną nakrętkę.

5. Łańcuch wodny. Gaszenie pożaru wiadrami. Rolę wody pełnią kulki z suchego basenu.

6. Bieg na trzech nogach. Strażak nigdy nie działa sam. Musi umieć współpracować z kolegą z roty. Zawodnicy połączeni w pary biegną mając związane z sobą nogi.

Głównymi celami zawodów są:
• integracja istniejących drużyn dziecięcych oraz zachęta do tworzenia nowych
• krzewienie wśród najmłodszych idei pożarnictwa
• zachęta do zabaw sprawnościowych
• nauka uczciwego współzawodnictwa

Zawody rozpoczną się w sobotę (25.02) o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Organizatorami tego wydarzenia są: Ochotnicza Straż Pożarna w Polskiej Cerekwi i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Radio Opole objęło zawody patronatem medialnym.
DDP-POLSKA-CEREKIWE-PLAKATv2

Zobacz także

2023-05-23, godz. 09:26, Patronaty - polecamy Gratka dla pasjonatów historii regionu „W kręgu najstarszych miast Śląska - lokacje na prawie niemieckim” - to tytuł konferencji, która odbędzie się już w najbliższą środę (24.05) w Białej. Wydarzenie to kolejny etap przygotowań tego miasta do obchodów 800-lecia… » więcej 2023-05-22, godz. 22:21, Patronaty - polecamy Boks białych kołnierzyków już w sobotę w Opolu! Biznes Boxing Polska czyli boks 'białych kołnierzyków' odbędzie się w sobotę (27.05) w DomExpo w Opolu. Start o godz. 20:00. Na ringu krzyżować będą rękawice zawodnicy ze świata biznesu po 8-tygodniowych przygotowaniach z najlepszymi… » więcej 2023-05-22, godz. 21:53, Patronaty - polecamy VII Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych Uczniowie diecezjalnych i zakonnych szkół organistowskich oraz uczniowie szkół muzycznych o profilu muzyka kościelna wezmą udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych, który odbędzie… » więcej 2023-05-22, godz. 20:30, Patronaty - polecamy O edukacji na łonie natury na Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Łubnianach Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Edukacja Alternatywna już po raz drugi odbędzie się w Łubnianach. Tym razem motywem przewodnim jest ekologia życia. » więcej 2023-05-22, godz. 18:14, Patronaty - polecamy XVI Spotkanie Znajomych Podróżników od piątku do soboty w Głogówku Szykuje się gratka dla wszystkich kochających nietypowe podróże i opowieści o nich - w najbliższy piątek (26.05) ruszają XVI Spotkania Znajomych Podróżników w Głogówku. Przez dwa dni będzie można uczestniczyć w ciekawych prelekcjach… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »